worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Markalar

-
Teknosa, 2023 yılında başlattığı ‘Dijital Odaklı Dönüşüm’ programıyla hedeflerini büyütüyor. Şirket 1 milyar TL’lik yatırım planlarken, e-ticaret hacmini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Teknosa, e-ticaret brüt işlem hacmini yüzde 68 oranında artırarak, yaklaşık 10,1 milyar TL’ye taşıdı.
Online teslimat platformu Getir’in Türkiye Varlık Fonu (TVF) ile ortaklık kurmak üzere gizlilik sözleşmesi imzaladığı iddia edildi.
Hepsiburada'nın 'HepsiTürkiye'den' programına dahil olan çiftçi ve yerel üreticinin ticaret hacmi 60 milyon liraya ulaştı. Hepsiburada Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Tanır, "Hedefimiz, Türkiye'nin 81 ili, 922 ilçesinin tamamından en az 1 yerel ürünü HepsiTürkiye'den programına dahil etmek." dedi.
Fenerium, Fenerbahçe taraftarlarına daha iyi hizmet verebilmek için e-ticaret alanında önemli bir yatırıma imza attı.
WORLDEF E-TİCARET, Doğan Holding bünyesinde e-ticarete katkı sunmaya devam eden Hepsiburada’yı konuk etti. Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, şirketin misyonundan 2024 hedeflerine, uçtan uca B2B çözümlerinden fintek projelerine kadar birçok başlıkta önemli açıklamalarda bulundu.
Güney Afrika'daki online müşteriler artık çok farklı yerel ve uluslararası markalardan alışveriş yapabilecek. Ayrıca, aynı gün ve ertesi gün teslimat hizmetlerinden faydalanabilecek. ABD’li e-ticaret devi Amazon, Güney Afrika’da Amazon.co.za'nın lansmanını duyurdu.
Amazon Web Services (AWS), Singapur'daki bulut bilişim altyapısını genişletmek için önümüzdeki 4 yıl içinde 9 milyar dolar yatırım planlıyor.
Online moda platformu Zalando, bu yılın ilk çeyreğine ait mali sonuçlarını açıkladı. Platformun geliri yüzde 0,6 düşüşle 2,2 milyar avroya geriledi. 2023 yılının ilk çeyreğindeki gelir 2,3 milyar avroya ulaştı. Ancak platformun düzeltilmiş FVÖK'ü yüzde 1,3'lük bir marja karşılık gelen 28,3 milyon avroya yükseldi.
İnternet üzerinden alışverişin yaygınlaşması sebebiyle tüketiciler aradıkları ürünlere alternatif satış kanallarından ulaşabiliyor. E-ticaret sitelerinden ya da online pazaryerlerinden aradığı ürünü kolayca bulan tüketiciler hem zamandan tasarruf ediyor hem de fiyat karşılaştırması ile maliyetten tasarruf edebiliyor.
E-ticaret devi Amazon, reklam gelirlerinin de etkisiyle 2024 ilk çeyrek için dikkat çeken sonuçlar açıkladı. E-ticaret devi, temel perakende işinde 143,31 milyar dolar, AWS 25,04 milyar dolar gelir elde etti.
Mentor Consultancy, Amazon’da satış başta olmak üzere üretici Türk markaların global pazarlara açılması için rehberlik ediyor. İngiltere ve Avrupa pazarlarına açılmayı kolaylaştıran şirket, kapsamlı hizmet yelpazesi ile yurt dışında şirket açılışı, marka tescili, uçtan uca Amazon danışmanlığı ve devlet teşvikleri rehberliği gibi e-ticaret odaklı uçtan uca hizmetler sağlıyor. Mentor Consultancy Kurucusu Emre Koca, markanın hikayesini ve hedeflerini WORLDEF E-TİCARET’a anlattı.
Getir, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Avrupa pazarlarından çekileceğini açıkladı. Türkiye'ye odaklanacağını bildiren şirketin yurt dışı gelirleri, toplam gelirlerinin yüzde 7’sini oluşturuyordu.
Hızlı teslimat platformu Getir’in bir süre önce satın aldığı e-ticaret platformu n11'i satmayı düşündüğü iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde Britanya’dan çekileceği; Almanya ve Hollanda operasyonlarını kapatmayı değerlendirdiği bildirilmişti.
Market ve yemek teslimat uygulaması Getir’in Avrupa pazarından çekilmeye hazırlandığı belirtiliyor. Getir’in yakında Britanya’dan çekileceği; ardından Almanya ve Hollanda’dan da çıkacağı konuşuluyor.
İngiliz online hızlı moda ve kozmetik perakendecisi ASOS, mali yılın ilk yarısında yüzde 18 oranında ciro kaybı yaşadı. İngiliz online alışveriş oyuncusu, gelecek mali yılda kârlılığa dönebileceğini öngörüyor.
No more posts to show

Editor Seçimleri

Days
Hours
Minutes
Seconds