worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Akıllı evlerin teknolojik misafiri: Onvec

onvec

Onvec, akıllı ev aletleri ve IOT sistemleri sunuyor. Geleceğin teknolojisini bugünün evlerine getirmeyi taahhüt eden marka, evleri akıllı yaşam alanlarına dönüştürmeyi hedefliyor. Onvec Genel Müdürü Sevda Akçaoğlu, Onvec’in hedeflerini ve e-ticaret stratejilerini WORLDEF E-TİCARET’e anlattı.

Sektörün öncüsü

Onvec, IoT (Nesnelerin İnterneti) tabanlı akıllı ev sistemleri konusunda öncü bir marka. Akıllı evlerin gelişen teknolojilerle birlikte daha yaygın hale gelmesiyle birlikte kullanıcılara evlerini daha güvenli, konforlu ve enerji verimli hale getirmeleri için yenilikçi çözümler sunuyor. Markanın binlerce akıllı cihazı ekleyebileceğiniz, hayatınızı kolaylaştırarak ve güvenliğinizi sağlayacak bir ekosistemi var. Mevcutta 25 ekosistem ürünü olan Onvec, her gün kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmak için yoğun bir Ar-Ge çalışması yapıyor. Onvec uygulaması ücretsiz indirilebiliyor ve sadece WiFi ile ürünler eklenebiliyor. Onvec ürünleri tamamen kablosuz olarak kullanılabiliyor. Ürünler, evin altyapısını değiştirmeden, elektrikçiye ihtiyaç duymadan kolayca kullanabilecek şekilde tasarlandı.

“Online alışverişte eski sistemlere yakın fiyatlar sunuyoruz”

Onvec Genel Müdürü Sevda Akçaoğlu, akıllı ev sistemleri pazarında e-ticaretin zorlukları konusunda değerlendirmelerde bulundu. Sevda Akçaoğlu, “Onvec özelinde ürünler son kullanıcının kolayca kurabileceği ürün grupları olduğu için aslında diğer markalardan bir adım öndeyiz. Fakat smart teknoloji ve IoT sistemler günümüzde yeni yeni tercih edilmeye başladığından dolayı tanıtım konusunda online ticaret tarafında zorluklar yaşıyoruz. Aslında eski sistemlere en yakın fiyatları sunduğumuz için avantajımız da var.” ifadelerini kullandı.

“En çok satan ürünler listesinde 1. sıradayız”

“Markamızın en iyi fiyat ve kalite ile tüketicileri ulaşması ve müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir.” diyen Akçaoğlu, Onvec’in Türkiye’de ve global pazarlardaki konumu hakkında şu değerlendirmelerde bulundu; “Yerli ve kablosuz akıllı ev sistemleri markası olarak Onvec aslında bu sektörde bir öncülük başlattı. Kısa sürede Türkiye’nin en çok satan ürünler listesinde 1. sırada olması da bu başarının en güzel ödülü. Artan ekosistem ürünleri ile de globalde bu sektöre öncülük eden diğer firmaları yerli bir marka ile ve daha uygun fiyatlarla müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Globalde şu an 3 ülkeye ihracatımız var. 2024 yılı itibariyle bunu 50 ve üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.”

Onvec e-ticaret ile büyüyor!

Sevda Akçaoğlu’nun verdiği bilgilere göre, Onvec e-ticaret ile büyüyor. 2023 yılında 2022 yılına göre yüzde 60 oranında büyüyen marka, 2024 yılında ürün gruplarının da artmasıyla bu oranı yüzde 100’e taşımayı hedefliyor.

“Tüketicilerin bütçelerini aşmadan kaliteli ürün sunan firmalarla e-ticaret yapın”

Onvec Genel Müdürü Akçaoğlu, akıllı ev sistemler dikeyinde e-ticaret yapmak isteyenlere bazı önerilerde de bulundu: “Yerli sermaye ile yatırım yapan, ülkedeki tüketicilerin bütçelerini aşmadan en kaliteli ürünleri ve konforu sunmaya çalışan firmalarla e-ticaret yapmaları en önemli bir önerim olur. Doğru, güvenilir, Ar-Ge ve teknik desteği olan bizim gibi firmalarla yola çıkan birçok bayimiz sektörün bu eksikliğini doldurduğumuzdan dolayı mutlu ticaret yapıyorlar. 15 kişilik bir e-ticaret ekibimiz var. Biz sektörün en genç ve en enerjik ekibine sahibiz. Kısa sürede bu kadar başarılı bir yol almamız tamamen ekibimiz ile ilgili. İnisiyatif alan, markaya sahip çıkan, her gün muhteşem projeler üreten bir ekibe sahibiz.”

WORLDEF E-TİCARET dergisinin 28. sayısı yayında

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

ticari mesaj
Haberler

İstenmeyen ticari mesajlara 398 milyon lira ceza

Ticaret Bakanlığı, istenmeyen ticari mesajlara 398 milyon lira ceza kesti. Bakanlığa 2015-2023 yılları arasında 866 bin şikayet yapıldı. Ticaret Bakanlığı 2023 Yılı Faaliyet Raporundan derlemeye