Hakkımızda

WORLDEF

WORLDEF, 2016 yılında Ömer Nart tarafından kurulan uluslararası e-ihracat platformudur. E-ihracat ekosisteminde Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası eğitim, etkinlik ve danışmanlık organizasyonu olan WORLDEF, TİM ve Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye’nin üretim gücü ve kapasitesini e-ihracat ile geliştirmeye odaklanmıştır. Türkiye’yi bölgesel bir e-ticaret merkezi haline getirme vizyonu taşımaktadır. E-ihracatı KOBİ’lere ve perakende markalarına daha ulaşılabilir yapmayı hedeflemektedir.

Türkiye İş Bankası, 2019 yılında WORLDEF’in ana iş ortağı; TRT ise ana medya sponsoru olmuştur. Diğer yandan, MasterCard, Google, DHL ve UPS gibi uluslararası şirketler WORLDEF’i desteklemiştir. Bu çerçevede WORLDEF öncülüğünde, Türkiye’nin ve bölgenin ilk e-ihracat konferansı Ağustos 2017 tarihinde organize edilmiştir. Nisan 2018, Aralık 2018 ve Mayıs 2019 tarihlerinde de sınır ötesi e-ticaret ekosisteminden binlerce sektör çalışanının katıldığı WORLD E-COMMERCE FORUM etkinlikleri organize edilmiş; bu forumlar ulusal ve uluslararası düzeyde ciddi ses getirmiştir. WORLDEF, ayrıca, Mart 2020‘de Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret liderleri topluluğu ECOM LEADERS CLUB platformunun lansmanını yapmıştır.

Aşağıdaki formu doldurarak, WORLDEF’in şirketler grubunun tanıtım sunumuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz.
Videoyu oynat

Aşağıdaki formu doldurarak, WORLDEF’in şirket tanıtım sunumuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Videoyu oynat

WORLD E-COMMERCE FORUM

WORLDEF, İstanbul’da organize edilen uluslararası e-ihracat forumları ile ekosistemin paydaşlarına e-ihracat yol haritası sunmaktadır. Diğer yandan, Türkiye’nin farklı illerinde e-ihracat konferansları, e-ihracat seminerleri düzenlenmektedir. Günümüze kadar farklı illerde 20 farklı e-ihracat konferansları düzenlenmiştir. WORLDEF’in yurtdışında organize ettiği ilk e-ihracat forumu ise, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenmiştir. İki günlük forum, Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı himayesinde gerçekleşmiştir. WORLD E-COMMERCE FORUM, Covid-19 pandemisi tedbirleri çerçevesinde 16 Mayıs 2020 tarihinde ilk kez online olarak düzenlenmiştir.

WORLDEF BUSINESS SCHOOL

WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret ve e-ihracat okuludur. WBS, Türkiye’de ağırlıklı olarak ihracatçı birlikleri, sanayi ve ticaret odaları ve kalkınma ajanslarının yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ticaret Bakanlığı ile de eğitim işbirlikleri yapmaktadır. E-ihracat uzmanlarının yer aldığı WBS’de, e-ticaret ve e-ihracat için temel, orta ve ileri düzey uzmanlık seviyelerinde online ve sınıf eğitimleri sunulmaktadır. 2020 itibariyle WBS bünyesinde 5 binden fazla katılımcıya e-ihracat eğitimi verilmiştir.

ECOM LEADERS CLUB  

ECOM LEADERS CLUB (ELC), Mart 2020 tarihinde kurulmuştur. Türk perakendecilerin e-ihracat hacimlerini artırmaya ve işlerini geliştirmelerini sağlamaya odaklanan kulüp, Türkiye’nin en önemli e-ticaret topluluğu olma vizyonu taşımaktadır. ELC bünyesinde Türkiye’deki önemli e-ticaret yöneticileri yer almaktadır. Kulüp, sınır ötesi e-ticaret yapmak isteyen perakende markalarını bir araya getirmiştir. Birçok kapalı devre etkinliğin yanı sıra yine kapalı devre uluslararası tecrübe paylaşım toplantıları organize edilmektedir.

“A’DAN Z’YE E-İHRACAT” KİTABI

“A’dan Z’ye E-İhracat” kitabı, WORLDEF Başkanı Ömer Nart ve WBS Genel Müdürü Orxan İsayev tarafından Türkiye’de e-ihracat seferberliği başlatma misyonu ile kaleme alınmıştır. Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat başucu kitabı özelliği taşımaktadır. Kitap, Nisan 2019 tarihinde kurulan “WORLDEF YAYINLARI” tarafından basılmıştır.

Bize Güvenenler

100+ Marka
Güveniyor

Sitede Ara