fbpx

Hakkımızda

WORLDEF

2017 yılında Ömer Nart tarafından kurulan WORLDEF, uluslararası e-ihracat platformudur. E-ihracat ekosisteminde Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası eğitim, etkinlik ve danışmanlık organizasyonu olan WORLDEF, TİM ve Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye’nin üretim gücü ve kapasitesini e-ihracat ile geliştirmeye odaklanmıştır. Türkiye’yi bölgesel bir e-ticaret merkezi haline getirme vizyonu taşımaktadır. E-ihracatı KOBİ’lere ve perakende markalarına daha ulaşılabilir yapmayı hedeflemektedir.

Türkiye İş Bankası, 2019 yılında WORLDEF’in ana iş ortağı; TRT ise ana medya sponsoru olmuştur. Diğer yandan, MasterCard, Google, DHL ve UPS gibi uluslararası şirketler WORLDEF’i desteklemiştir. Bu çerçevede WORLDEF öncülüğünde, Türkiye’nin ve bölgenin ilk e-ihracat konferansı Ağustos 2017 tarihinde organize edilmiştir. Nisan 2018, Aralık 2018 ve Mayıs 2019 tarihlerinde de sınır ötesi e-ticaret ekosisteminden binlerce sektör çalışanının katıldığı WORLD ECOMMERCE FORUM’lar organize edilmiş; bu forumlar ulusal ve uluslararası düzeyde ciddi ses getirmiştir. Platform, ayrıca Mart 2020‘de Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret liderleri topluluğu ECOM LEADERS CLUBun lansmanını yapmıştır.

 

WORLD ECOMMERCE FORUM

WORLDEF, İstanbul’da organize edilen uluslararası e-ihracat forumları ile ekosistemin paydaşlarına e-ihracat yol haritası sunmaktadır. Diğer yandan, Türkiye’nin farklı illerinde e-ihracat konferansları, e-ihracat seminerleri düzenlenmektedir. Günümüze kadar farklı illerde 20 farklı e-ihracat konferansları düzenlenmiştir. WORLDEF’in yurtdışında organize ettiği ilk e-ihracat forumu ise, 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenmiştir. İki günlük forum, Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı himayesinde gerçekleşmiştir.

WORLDEF BUSINESS SCHOOL

WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret ve e-ihracat okuludur. WBS, Türkiye’de ağırlıklı olarak ihracatçı birlikleri, sanayi ve ticaret odaları ve kalkınma ajanslarının yanı sıra Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ticaret Bakanlığı ile de eğitim işbirlikleri yapmaktadır. E-ihracat uzmanlarının yer aldığı WBS’de, e-ticaret ve e-ihracat için temel, orta ve ileri düzey uzmanlık seviyelerinde online ve sınıf eğitimleri sunulmaktadır. 2020 itibariyle WBS bünyesinde 5 binden fazla katılımcıya e-ihracat eğitimi verilmiştir.

WORLDEF ENTERPRISE

WORLDEF ENTERPRISE, e-ihracat danışmanlığı hizmetleri ile küresel pazarlara açılmak isteyen firmalara rehberlik etmektedir. E-ihracat danışmanlık hizmetleri ile firmalar için e-ihracat stratejileri belirlenirken, kapsamlı e-ihracat yol haritaları kurgulanmaktadır. WORLDEF ENTERPRISE’ın odağında e-ticaret pazar araştırma raporları, yurtdışında şirket kurulumu, yurtdışı ödeme sistemleri ve e-ihracat devlet teşvikleri gibi konular başta olmak üzere birçok konu bulunmaktadır. Ayrıca şirketlere özel sınır ötesi e-ticaret pazar araştırma raporları hazırlanmaktadır.

ECOM LEADERS CLUB  

ECOM LEADERS CLUB (ELC), Mart 2020 tarihinde kurulmuştur. Türk perakendecilerin e-ihracat hacimlerini artırmaya ve işlerini geliştirmelerini sağlamaya odaklanan kulüp, Türkiye’nin en önemli e-ticaret topluluğu olma vizyonu taşımaktadır. ELC bünyesinde Türkiye’deki önemli e-ticaret yöneticileri yer almaktadır. Kulüp, sınır ötesi e-ticaret yapmak isteyen perakende markalarını bir araya getirmiştir. Birçok kapalı devre etkinliğin yanı sıra yine kapalı devre uluslararası tecrübe paylaşım toplantıları organize edilmektedir.

“A’DAN Z’YE E-İHRACAT” KİTABI

“A’dan Z’ye E-İhracat” kitabı, WORLDEF Başkanı Ömer Nart ve WBS Genel Müdürü Orxan İsayev tarafından Türkiye’de e-ihracat seferberliği başlatma misyonu ile kaleme alınmıştır. Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat başucu kitabı özelliği taşımaktadır. Kitap, Nisan 2019 tarihinde kurulan “WORLDEF YAYINLARI” tarafından basılmıştır.

İştiraklerimiz

WORLD ECOMMERCE FORUM

Uluslararası E-İhracat konferansları ile E-İhracat konusunda farkındalık yaratılmakta ve global network imkânı sunulmaktadır.

WORLDEF BUSINESS SCHOOL

WORLDEF BUSINESS SCHOOL tarafından E-İhracatta temel, orta ve ileri düzey seviyede online ve sınıf eğitimleri sunulmaktadır.

WORLDEF ENTERPRISE

E-İhracat Danışmanlığı ile firmaların E-İhracat Stratejileri belirlenmekte ve E-İhracat yol haritaları en kapsamlı şekilde kurgulanmaktadır. 

Kurumsal Referanslarımız

100+ Marka
Güveniyor

Menü