worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

HAKKIMIZDA

Tarihçe

2016 Ağustos

Türkiye'nin ilk e-ihracat platformu WORLDEF, Ömer Nart tarafından kuruldu.

2019 Ocak

E-ihracat danışmanlık şirketi WORLDEF ENTERPRISE, operasyonlarına başladı.

2019 Mart

WORLDEF, DHL sponsorluğu ile tüm Türkiye’de bölgesel e-ihracat konferanslar serisi başlattı. İzmir’de Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) işbirliği ile düzenlenen ilk konferansa yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

2019 Ekim

TÜRKİYE İŞ BANKASI, WORLDEF’in ana iş ortağı oldu.

2019 Kasım

WORLD E-COMMERCE FORUM – BAKÜ, Azerbaycan İktisadiyat Nazırlığı himayesinde yaklaşık bin kişinin katılımıyla Bakü’de düzenlendi.

2020 Mart

WORLDEF, Türkiye’nin ilk ve tek direktör seviyesi liderler topluluğu “ECOM LEADERS CLUB’IN (ELC)” lansmanını yaptı.

2020 Haziran

E-ihracat pazar araştırmaları ve danışmanlık hizmetleri sunan WORLDEF ENTERPRISE tarafından hazırlanan pazar araştırma raporları, FORTUNE TÜRKİYE medya sponsorluğu ile dergiye ek olarak piyasaya sunulmaya başlandı.

2018 Ağustos

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı e-ihracat okulu WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS) kuruldu. WBS, online e-ihracat eğitim platformu WORLDEF PRIME’ın lansmanını yaptı.

2019 Ocak

WORLDEF New York borsasına kote olmuş global pazaryeri entegratörü Channel Advisor’un Türkiye iş ortağı oldu.

2019 Nisan

WORLDEF BUSINESS SCHOOL çatısı altında “WORLDEF YAYINLARI” kuruldu. Ömer NART ve Orxan ISAYEV tarafından yazılan, Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat kitabı “A’DAN Z’YE E-İHRACAT” kitabı yayınlandı.

2019 Kasım

WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS), Ticaret Bakanlığı’nın resmi eğitim partneri oldu. Bakanlığa ait www.eticaret.gov.tr sitesinin e-ticaret rehberi olan “AKADEMİ”, WBS tarafından hazırlandı.

2019 Aralık

TRT, WORLDEF’in ana medya sponsoru oldu.

2020 Mayıs

İngiltere Ticaret Bakanlığı partnerliği ile yedincisi düzenlenen “WORLD E-COMMERCE FORUM 2020” pandemi sebebiyle ilk defa tamamen online gerçekleştirildi.

2020 Kasım

AVRUPA İMAR VE KALKINMA BANKASI (EBRD), e-ihracat pazar araştırmaları ve danışmanlık hizmetleri sunan WORLDEF ENTERPRISE’ı akredite etti.

Days
Hours
Minutes
Seconds