worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Trendyol, Hindistan’da iki e-ticaret platformundan çıkıyor

Alibaba’nın sahibi olduğu Türk markası Trendyol, özel markalı moda kıyafetleriyle Hindistan’da Reliance Ajio, Myntra ve Nykaa gibi e-ticaret platformlarında satış yapıyor. Trendyol’un  Hindistan’da sadece Myntra üzerinden ürün satacağı; diğer iki platformdan çıkacağı belirtildi. Trendyol, Myntra’da en hızlı büyüyen marka ve en çok satan uluslararası kadın batı giyim markaları arasında yer alıyor.

“Trendyol, Hindistan’ı önemli bir pazar olarak görüyor”

Hindistan basınında yer alan ve sektörden iki kaynağa dayandırılan haberde,  “Trendyol, Hindistan’ı önemli bir pazar olarak görüyor. Hızlı katalog genişletme ve ülke çapında premium müşterilere erişimin yanı sıra ülkedeki marka bilinirliğini güçlendirmeyi hedefliyor. Kaynaklardan biri, markanın şu ana kadar Myntra ile başarılı bir çalışma yürüttüğünü ve büyümek için tek bir ortağa odaklanmak istediğini söyledi.” ifadeleri yer aldı. Ayrıca, “Marka, Myntra’nın Hindistan’daki tüm küresel stillere erişimin kilidini açmasını sağlayan şirket içi teknoloji Beyond Borders programından yararlanabilir.” değerlendirmesi yapıldı.

“Reliance Ajio gibi platformlarda toptan satış anlaşmamız yok”

Trendyol sözcüsü ise, Reliance Ajio gibi platformlarda geçmişte satış yaptıklarını; ancak kendileriyle toptan satış anlaşmalarının bulunmadığını; bunun da diğer platformlardan listeden çıkarılma anlamına gelmediğini söyledi. Trendyol, Türkiye’de online pazar yeri olarak, kendi özel markalarının yanı sıra diğer moda ve yaşam tarzı markalarını da platformunda listeliyor.

Myntra, 2023’te 75 milyon mobil kullanıcı kazandı

Trendyol’un odaklandığı Myntra, portföyünde 420 küresel marka bulunan Flipkart’ın moda kolu olarak konumlanıyor. Gelirinin yaklaşık dörtte birini uluslararası markalardan elde eden platformda listelenen Zara, H&M, Levi’s ve Uniqlo gibi önde gelen küresel hazır giyim ve hızlı moda markaları, genç Hintli müşteriler arasında ilgi uyandırıyor. Myntra, 2023 Mali Yılda satışlarını yüzde 40 ila 60 bandında arttırdı. 2023 yılında 75 milyon yeni uygulama kullanıcısı kazanan Myntra’da genel moda perakende segmenti, geçen yılın ocak ayından bu yana enflasyondaki olumsuzluklar nedeniyle talepteki yavaşlamaya bağlı olarak rekor müşteri büyümesi kaydetti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde