worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Trendyol, şubat ayı sınır ötesi e-ticaret verilerini açıkladı

trendyol

Trendyol aracılığıyla şubat ayında en fazla satış Azerbaycan ve Suudi Arabistan’a yapıldı. Şubatta en çok sınır ötesi e-ticaret yapan şehirler ise sırasıyla; İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Denizli, Aydın, Mersin ve Antalya oldu.

Trendyol, şubat ayına ilişkin sınır ötesi e-ticaret verilerini açıkladı. Buna göre, platform, Almanya ile başladığı yurt dışı açılımlarını Azerbaycan, Körfez Ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) pazarıyla sürdürdü. Şirket, Türk ürün ve üreticilerini dünya pazarlarıyla buluşturuyor.

En çok İstanbul’dan satış yapıldı; en çok satılan ürün tişört oldu

Trendyol satıcıları şubat ayında da e-ihracatta hız kesmedi. En çok satış yapılan ülkeler arasında Azerbaycan ve Suudi Arabistan ilk sıralarda yer aldı. Yurt dışı pazarlarda en çok satılan Türk ürünleri ise; tişört, gömlek, elbise, sneaker ve pijama takımı oldu. Şubatta en çok sınır ötesi e-ticaret yapan iller ise şöyle sıralandı; İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Denizli, Aydın, Mersin, Antalya.

Trendyol ile 149 bin ürün yurt dışına satıldı

Trendyol, 2023 Mayıs ayından bu yana mikro ihracat ve e-ihracat çözümleri sayesinde 85 bin Türk satıcıyı global pazarlarla buluşturdu. Platform üzerinden 149 bin ürün yurt dışına satışı yapıldı.

Trendyol’dan 10 milyar dolar e-ihracat hedefi

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

ticari mesaj
Haberler

İstenmeyen ticari mesajlara 398 milyon lira ceza

Ticaret Bakanlığı, istenmeyen ticari mesajlara 398 milyon lira ceza kesti. Bakanlığa 2015-2023 yılları arasında 866 bin şikayet yapıldı. Ticaret Bakanlığı 2023 Yılı Faaliyet Raporundan derlemeye