worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

E-İhracat

-

2023 e-ticaret ekosistemindeki gelişmeler hız kesmeden devam etti. Türkiye’de e-ticaret yasasındaki değişikliklerden küresel e-ticaret ekosistemindeki gelişmelere kadar e-ticaret ve sınır ötesi e-ticaret ile bağlantılı çok sayıda gelişme yaşandı. WORLDEF editörlerinin 2023 e-ticaret almanağında tüm bu gelişmeleri görebilirsiniz! İşte 2023 e-ticaret almanağı…

Kuzey Çin'in liman kenti Tianjin’de yöneticiler sınır ötesi e-ticarete odaklandı. Kentte faaliyet gösteren işletmeler sınır ötesi e-ticaret için teşvik ediliyor ve yeniden yapılandırma için destekleniyor. Kentte sınır ötesi e-ticaret hacmi 11 ayda 1,6 milyar doları aştı.

WORLDEF E-Ticaret Vakfı’nın Anadolu’da e-ticaret farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlediği eğitim konferansları serisinin yeni durağı Trabzon oldu. Konferansta, Trabzon’da e-ticaret, sınır ötesi e-ticaret, e-ticaret trendleri, e-ticaretin geleceği gibi çok sayıda konu ele alındı. Katılımcılar, e-ticaret profesyonellerinin tecrübelerinden faydalanma fırsatı buldu.

WORLDEF E-Ticaret Vakfı, Trabzon’da, “E-Ticaret ve E-İhracat Eğitim Konferansı” düzenliyor. Aras Kargo ve ikas’ın ana sponsorluğu, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği’nin (DKİB) organizasyon partnerliği ile düzenlenecek konferans, Türkiye’nin e-ticaret ve e-ihracat sektörlerinde derinlemesine uzmanlaşmayı hedefleyen profesyoneller için özel olarak tasarlandı.

WORLDEF tarafından 6-7-8 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek WORLDEF ISTANBUL 2024 e-ticaret etkinliğine dijital ekosistemden önemli isimler katılıyor. Bu isimler arasında Facebook kurucu ortağı Chris Hughes ile Apple kurucu ortağı Steve Wozniak da bulunuyor.

WORLDEF E-Ticaret Vakfı öncülüğünde İzmir’de e-ticaret ve e-ihracat eğitim konferansı düzenledi. Ücretsiz konferans büyük ilgi gördü.

Çin’in dünyaca ünlü liman kenti Şangay’da “E-Ticaret İpek Yolu” oluşturuluyor. Pilot bölge olarak faaliyete geçecek proje, sınır ötesi e-ticareti kolaylaştırmayı ve dijital ticareti teşvik etmeyi amaçlıyor.

Başkent Ankara’da Ticaret Bakanlığı öncülüğünde “E-İhracat Zirvesi” gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, e-ticareti ve e-ihracatı desteklemek için Türkiye e-İhracat Platformu'nu yakında hizmete alacaklarını belirterek, "İhracatçılarımızı dijital ortama taşımış olacağız, bunun müjdesini bugün burada vermiş oluyoruz." dedi. Bolat, e-ihracata yönelik desteklerimizle alakalı sektörle yaptığımız istişarelerle yeni destek modülleri hazırladık. İnşallah 2024'te bunları sektörün istifadesine sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “İhracatta dijitalleşmeyi artırarak e-ihracatın gelişmesi için de Türkiye E-İhracat Platformu kurma çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah birkaç ay içinde onu da hizmete alacağız. Burada amacımız marka ve ürünlerimizin dünya çapında bilinirliğinin artması, pazar payımızın ve e-ihracatı artırabilmek." dedi.

Denizli’de “E-İhracat Eğitim Programı” düzenlendi. Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) öncülüğünden düzenlenen programda konuşan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “İhracatçılar için yeni dönem stratejilerimizi oluşturma ve dijital bir dönüşümün içinde yer almamız anlamına geliyor. Özetle, geleneksel ticaretin oyuncuları dijitale taşınıyor. Araçlar değişse de amaçlar aynı. İhtiyacı keşfeden ilişkiyi yönetir.” dedi.

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Trendyol, kasım kampanyalarına odaklandı. E-ticaret devi, e-ihracat stratejileri ile yerli üreticilerin ve KOBİ’lerin ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki online müşterilerle buluşturuyor. Trendyol, kasım kampanyalarını bu yıl yurt dışında da gerçekleştirecek.

No more posts to show

Editor Seçimleri