Paylaş

Başkentte e-ihracat zirvesi

e-ihracat zirvesi
Başkent Ankara’da Ticaret Bakanlığı öncülüğünde “E-İhracat Zirvesi” gerçekleştirildi.

Ankara E-İhracat Zirvesi, 8-10 Kasım tarihleri arasında ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Ticaret Bakanlığı himayesinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizasyonuyla düzenlenen zirveye Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat da katıldı.

E-İhracat Zirvesine 3 bin 800 fiziksel ve 5 binden fazla online katılımcı olmak üzere toplam 8 bin 800 kişi katıldı. Beş ayrı panel ve 38 farklı modülde 71 konuşmacının yer aldığı etkinlikte, e-ihracat ekosisteminde firmaların başarılı şekilde yol almalarının nasıl sağlanabileceği; uluslararası ticarette Türk markalarını oluşturarak değişen ve gelişen ekonomide pay sahibi bir konuma gelmeleri için tüm yönleriyle e-ihracat değerlendirildi.

E-ihracat odaklı paneller düzenlendi

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, zirvede düzenlenen “E-İhracat Politikalarının Paydaşları” panelinde, E-İhracat Konsorsiyumu modelinin KOBİ’lere sunduğu fırsatlara, lojistik çözümlerin e-ihracattaki yerine, Uzak Doğu ve Körfez bölgelerine yapılabilecek potansiyel e-ihracat fırsatlarına değindi.

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden E-İhracat Daire Başkanı Hasan Önal ve Ticaret Uzman Yardımcısı Sarenaz Yüksel ise, “E-İhracatta Hedef Pazarlar ve Destekler” başlıklı sunumda, dünyada giderek artan mobilite ve sosyal medya kullanımı; firmaları geleneksel ticaret yöntemlerini kullansalar dahi dijitalleşmenin gerekliliği üzerine stratejileri değerlendirdi.

E-ihracat zirvesi e-ihracatı tüm yönleriyle ele aldı

E-ihracat zirvesinde, e-ihracata yön vermesi beklenen küresel trendler olmak üzere online pazaryerlerinde mağaza açılışı ve yönetimi, pazar araştırması ve pazaryeri seçimi, popüler pazaryerlerine ilişkin özellikler, pazarlama ve kampanya yönetimi gibi konuların ele alındığı “Pazar Yerlerinin ve Çoklu Kanalların E-ihracat İçin Önemi” ve “Uçtan Uca E-İhracat Konsorsiyumları” konulu paneller de düzenlendi. Ayrıca, firmaların müşterilerine ulaşmalarında dijital pazarlamanın önemi de tüm yönleriyle ele alındı. Kampanya yönetiminden sosyal medya etkileyicilerine kadar dijital pazarlamaya yönelik çeşitli konular hakkında uzman isimler tarafından detaylı sunumlar gerçekleştirildi.

Ankara E-İhracat Zirvesinde, üç gün boyunca e-ihracatın giderek büyüyen dünyasında firmaların başarılı bir şekilde yol almalarını sağlamak amacıyla e-ihracatın tüm paydaşlarının bir araya geldi. Zirvede, e-ihracatın her adımının değerlendirilmesi ve bunlarla birlikte B2B platformlarının geleceği, başarı hikayeleri ve yapay zekânın e-ticarette nasıl kullanılacağı konuları da ele alındı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?