Paylaş

10 CEO’dan 8’i çalışan sayısını artırmak istiyor

CEO
Üretim sektörüyle ilişkili olarak KPMG International tarafından yapılan bir araştırma dünyadaki 10 CEO’dan 8’inin önümüzdeki 3 yıl içerisinde çalışan sayısını artırmak istediğini ortaya koydu.

KPMG International tarafından dünyadaki büyük ölçekli üretim şirketlerinin 146 CEO’sunun katılımı ile yapılan ankete göre üretim sektöründeki CEO’ların yüzde 84’ü çalışan sayısını artırmak istiyor.

Dijitalleşmeye yönelim

Ayrıca KPMG International tarafından yapılan ankette tekrar küresel bir kapanma yaşanması halinde CEO’ların yüzde 68’i kendi tedarik zincirlerinin değişim veya zorluklar karşısında ayakta kalmasını sağlamanın öncelikleri olduğunu ortaya koydu.
Ankette CEO’ların yüzde 35’i tedarik zinciri üzerindeki baskıyı azaltmanın, şirketlerin denetleme mekanizmasını tedarik zincirlerini derinlemesine kapsayacak şekilde olması gerektiğinden geçtiğini düşünüyor. Bunun için ise kullanılabilecek en doğru yatırım yapay zeka çalışmaları olacak. Araştırmaya göre hali hazırda birçok şirket tedarik zinciri konusunda yapay zeka çözümlerini kullanıyor. Şirketlerin baştan sona şeffaflık elde etmesini sağlayan yapay zeka çözümleri faaliyet gösterilen tüm alanlara uygulanmak isteniyor. Ayrıca CEO’ların yüzde 24ü “Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda dijitalleşmeyi ve iletişimi geliştirmek/artırmak” konusunun öncelikleri olduğunu vurguluyor.

Teknolojik yatırımlara öncelik

Anket katılımcılarının yüzde 45’i büyüme hedeflerini tutturabilmek için iş gücünün becerilerini geliştirmeye yatırım yaptıklarını, ayrıca yüzde 55’i de yeni teknolojilere yatırım yaptıklarını kaydetti. Bu anlamda CEO‘ların yüzde 84’ü, önümüzdeki 3 yıl içerisinde çalışan sayısını artırmayı planladıklarını belirtti. “Çalışanların şirkete bağlı, motive ve verimli kalmalarını sağlamak için en önemli başarı faktörleri nelerdir?” sorusu sorulduğunda ise CEO’lar yüzde 38 oranla “Çalışanların becerilerinin geleceğe odaklı kalmasını sağlamak için dijital eğitim, gelişim ve yeni beceriler öğrenme konularına yatırım yapmak” yanıtını verdi.

Covid-19’un etkileri

Yapılan araştırmada CEO’ların yüzde 77’sinin, küresel salgın başladığından bu yana şirketlerinin amacına duygusal anlamda daha güçlü bir şekilde bağlılık hissettiklerini ortaya koydu. Ayrıca katılımcıların yüzde 67’si, kurumlarının ana hedefinin paydaşlar için uzun vadeli değer yaratmak olduğunu ifade etti.

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?