worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

E-ticaret ve e-ihracat ekosistemi Bursa’da buluştu

WORLDEF’in büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yaparak, Güney Marmara iş çevrelerini, e-ticaret ve e-ihracatı konuşmak ve farkındalığı artırmak için Bursa’da bir araya getirdi. WORLDEF E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı, katılımcılara e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin güncel gelişmelerini, sektörün önde gelen isimlerinden dinleme fırsatı sağladı.

Bursa Merinos Atatürk Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, e-ticaret ve e-ihracat ekosistemi Bursa ve Güney Marmara bölgesinde e-ticaret ve e-ihracat farkındalığını artırmak ve potansiyeli konuşmak üzere bir araya geldi. Ekosistemin önde gelen paydaşları ve iş çevreleri, etkinlikte yeni işbirlikleri ve ekosistemin geleceği hakkında görüş alışverişlerinde bulundu.

2023’te e-ticarette daha büyük gelişmeler yaşanacak

Açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte, WORLDEF Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Demir, e-ticaret farkındalığı için düzenlenen konferansla tüm sektörlere fayda sağlamayı umduklarını ifade etti. 2023 yılında e-ticarette daha büyük gelişmeler yaşanacağını öngördüklerini söyleyen Demir, “WORLDEF olarak bu çerçevede hem e-ticaret hem e-ihracat ekosistemi için referans adresi olmak üzere yola çıktık” dedi.

Demir, Haziran ayında 10. WORLD E-COMMERCE FORUM’u düzenlediklerini hatırlatarak, Forum’da 100 binden fazla katılımcıyı e-ticaret için buluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

WORLDEF Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Demir, “Bursa iş çevrelerini de forumda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Konferansımıza katılımınızdan dolayı WORLDEF adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bursa’nın önemli bir potansiyeli var

Etkinliğin ana sponsoru Aras Kargo’nun Acente İlişkileri ve Kanal Yönetimi Direktörü Damla Erarslan açılış konuşmasında “Tarih boyunca ticaretin en önemli duraklarından biri olmuş bu kadim kentin geleceğin ticaretinde oynayacağı rolü konuştuğumuz tarihi bir kavşaktayız. E-ticaretin hızlı büyümesinde Bursa’nın harekete geçmeyi bekleyen önemli bir potansiyeli var. Aras Kargo olarak, dijitalleşmede edindiğimiz yeni kabiliyetler üzerine inşa ettiğimiz Aras Digital ve Azerbaycan’da kendi markamızla hizmet vereceğimiz Aras Global yapımızla, KOBİ’lerin ve e-ticaret firmalarının dünyaya açılmalarında güvenilir iş ortağıyız. 2023’te e-ihracat adına önemli adımların atılacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Amacımız neler yapabileceğimizi tüm dünyaya göstermek

Etkinliğin ana sponsorlarından ikas CEO’su Mustafa Namoğlu, ikas olarak hızlı bir büyüme içinde olduklarını ifade ederek firmalarının amacını “Türk KOBİ’leri hem içerde hem dışarda ve sonrasında Avrupa’daki KOBİ’lerle teknoloji ile sektörde rekabet edebilir hale getirmek” olarak açıkladı. Namoğlu, “ikas’ın farkı şu; tek bir amacımız var bizim yurtdışında neler yapabileceğimizi özellikle tüm dünyaya gösterebilmek“ dedi.  

Ekosistemde yüksek üretim gücüne sahip bölgeler önem kazanıyor

Bursa E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı’nın destekleyeni BEBKA’nın Genel Sekreteri Prof. Dr. Zeki Durak, “İlimizin e-ticaret çerçevesindeki durumu incelendiğinde, İstanbul, Ankara ve İzmir’ in ardından 4. sırada yer aldığını görüyoruz. 2022 yılı verilerine göre ülkemizde 473.700 işletme e-ticaret faaliyetleri yürütürken Bursa ilimiz 19.800 işletme ile yüzde 4’lük oranda ülkemiz e-ticaretine katkı sunmaktadır” dedi.

Durak, dijitalleşen dünyada bu üretim potansiyeline paralel olarak gelişmekte olan e-ticaret ve e-ihracat ekosistemlerinde, Bursa-Eskişehir-Bilecik gibi yüksek üretim gücüne sahip bölgelerin büyük önem kazandığını söyledi.

E-ticaret ve e-ihracat panelleri gerçekleştirildi

Shopiverse Satış&Operasyon&İş Ortaklıkları Direktörü Sedat Ateş’in moderatörlüğünde gerçekleşen, “Etsy’de Satış Yapmak Gerçekten Kolay mı? Açmazları ve Avantajları” başlıklı panelde Toolsy.io Kurucusu Keram Başali yer aldı.

“E-Ticarette Finansal Değerleme” başlıklı panelin moderatörlüğünü, Investify Kurucu Ortak Emre Yıldırım gerçekleştirirken, panelde Investify Hukuk Müşaviri Erhan Gökbayrak ve Investify Finans Direktörü Mine Ertürk yer aldı. 

Moderatörlüğünü WORLDEF Genel Müdür Yardımcısı Hasan Basri Demir’in gerçekleştirdiği “E-Ticaretin Geleceği: Web vs App” konulu panelde, Alibaba İş Geliştirm Müdürü Kubilay Gençkan, ikas CEO’su Mustafa Namoğlu ve Şahin 7/24 CEO’su Muzaffer Çarboğa geniş çaplı değerlendirmelerde bulundu. 

Onreon Kurucu ve CEO’su Ömer Faruk Ünsal tarafından moderatörlüğü gerçekleştirilen “Hedef Pazarda E-ticaret Yapmak “İhracat-E” panelinde, Asset Lojistik Ekspress Kurye Satış Müdürü Bülent Ayan, Foving Proje Müdürü Büşra Şeker, ShipTroy İş Geliştirme Direktörü Deren Karaca ve Payporter Satış Müdürü Eray Aktaş katılımcılar ile bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. 

Destekleyenler ve sponsorlar

E-Ticaret ve E-İhracat Konferansları Bursa etkinliğinin organizasyon partneri BEBKA olurken ana sponsorlar Aras Kargo ve ikas oldu. Konferansı destekleyenler, Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği olarak yer aldı.

Etkinlikte e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin paydaşlarının yoğun katılımına sahne olduğu etkinliğin diamond sponsorları, Akan Yürekli, Onreon, BusinessU!, Digital Exchange, Investify, Navlungo, Shopiverse, WorqCompany olarak yer aldı. Alibaba.com, Asset Global Logistic Integration, Birebir İngilizce, Finrota, Foving, Hepsiburada Global, Kuikpara, Kuikpos, Oplog, PayPorter, ShipTroy platin sponsorlar olarak yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

teknosa
Markalar

Teknosa, e-ticarette 2 kat büyüme hedefliyor

Teknosa, 2023 yılında başlattığı ‘Dijital Odaklı Dönüşüm’ programıyla hedeflerini büyütüyor. Şirket 1 milyar TL’lik yatırım planlarken, e-ticaret hacmini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Teknosa, e-ticaret brüt

Days
Hours
Minutes
Seconds