worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Trendyol, Ukrayna e-ticaret pazarına girmeye hazırlanıyor

ukrayna e-ticaret

Global pazarlardaki yerini güçlendiren Trendyol, şimdi de Ukrayna e-ticaret pazarına odaklandı. E-ticaret platformu, Almanya, Azerbaycan, Körfez Ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) bölgelerinin ardından halen Rusya ile savaşta olan Ukrayna e-ticaret pazarına girmeye hazırlanıyor.

Ukrayna e-ticaret pazarında avantaj kazanacak

Trendyol, Ukrayna’da dijital ve lojistik altyapıya yatırım planlıyor. Polonya’daki 3 milyonluk stok kapasitesine depoya sahip Trendyol, Ukrayna’da e-ticaret pazarında böylece bölgedeki faaliyetlerinde önemli bir avantaj sağlayacak.

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Baykar CEO’su Haluk Bayraktar ile birlikte Kiev’de çeşitli temaslarda bulundu. Çetin ve Bayraktar, Ukrayna Başbakan Birinci Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Yulia Svrydenko ve Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanı Alexander Kamyshin ile görüştü.

Trendyol, Doğu Avrupa pazarına açılıyor

Svrydenko: Lojistik ve pazaryeri alanında iş birliğine yoğun ilgi var

Bakan Svrydenko, Türk heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk şirketlerin savaş bitmeden Ukrayna’ya yatırım planlamalarının önemine işaret ederek, şunları söyledi;

“Lojistik ve pazaryeri alanında ihracat odaklı iş birliğine yoğun ilgi var. İş birliğimizi geliştirmenin ve daha güçlü ekonomik bağlar kurmanın yollarını değerlendirdik. Artan ticaretin ülkelerimizi birbirine daha da yakınlaştıracağına inanıyorum.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde