worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

NomuPay, Total Processing’i satın aldı

nomupay

Uçtan uca ödeme platformu NomuPay, sınır ötesi e-ticarette büyümenin yüksek olduğu bölgelere genişleme stratejisini sürdürüyor. Platform, üye işyeri hizmetleri ve iş yerine özel ödeme işleme çözümü sağlayıcısı Total Processing’i satın aldı.

Anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı; ancak NomuPay, anlaşmanın hisse senedi ve nakit karışımından oluştuğunu doğruladı. NomuPay’in Seri A yatırım duyurusundan sadece birkaç ay sonra gerçekleşen anlaşma, platformun, İrlanda merkezli şirketin Güneydoğu Asya, Avrupa ve Türkiye’deki genişleme stratejilerinin yanı sıra Orta Doğu pazarına girmesine de olanak tanıyacak.

Total Processing, The Sunday Times tarafından “Birleşik Krallık’ın en hızlı büyüyen özel finansal teknoloji şirketlerinden biri” olarak nitelendirilmişti. Çok yönlü ve benzersiz satış servisleri sunan şirket, tekrarlanan ödeme tahsilatları ve işyerine yönelik yenilikçi portal da dahil olmak üzere üye işyeri hizmetleri sunuyor.

NomuPay CEO’su: Beni en çok etkileyen şey, ekibin ‘dünyanın en müşteri odaklı ödeme firması’ olma misyonu ve çabasıydı

NomuPay CEO’su Peter Burridge, Total Processing’in müşteri hizmetlerine olan bağlılığına dikkat çekerek, “Otomasyon, sohbet robotları ve sözde basit çözümlerle boğuşan bir sektörde Total Processing, iş yerlerinin deneyimini gerçekten önemseyen bir şirket olarak öne çıkıyor.” sözlerini kaydetti. Burridge, şöyle devam etti: “Beni en çok etkileyen şey, ekibin ‘dünyanın en müşteri odaklı ödeme firması’ olma misyonu ve çabasıydı. Bu, değer zincirinin her aşamasında açıkça görülüyor. Total Processing’in danışman odaklı yaklaşımı, iş yerinin platforma entegrasyon sürecini kolaylaştırıyor. Ödeme işlemlerinin başarı oranlarını iyileştiriyor ve ters ibraz (charge back) yönetimini basitleştiriyor. Böylece üye işyerlerinin her birinin işini iyileştirmeye odaklanıyor.”

Total Processing CEO’su: Heyecan verici zamanlar önümüzde

Total Processing CEO’su Robert Pailin ise, “NomuPay‘in üye işyeri hizmetleri teklifimizin temelini oluşturan müşteri kazanımı yeteneklerine sahip olması ileriye doğru büyük bir adımdır. Müşteri odaklı yaklaşımımızda aynı çizgideyiz ve bu ortaklık Total Processing’in büyümesine güç katacaktır. Daha fazla kaynakla teknolojide daha hızlı yenilik yapabileceğiz, yeni pazarlara açabileceğiz ve üye işyerlerimize daha fazla değer sunabileceğiz. Heyecan verici zamanlar önümüzde!” ifadelerini kullandı.

NomuPay, parçalı ödeme altyapısını basitleştirmek için tasarlandı

NomuPay’in Bütünleşik Ödemeler (uP) Platformu, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Türkiye genelinde parçalı ödeme altyapısını basitleştirmek için tasarlandı. Platform, ödeme geçidinden bağımsız ölçeklenebilir ödeme çözümleri ve güçlü veri yönetimi yetenekleri sağlıyor. Total Processing’in işyeri odaklı hizmetlerinin entegrasyonuyla şirket, ödeme geçidi ve ödeme hizmeti sağlayıcı ortaklarına anahtar teslim raporlama kontrol panelleri, işlem izleme araçları, çoklu para birimli yönetim ve sınır ötesi ödeme yetenekleri sunarak, bu agnostik yaklaşımı sürdürmeyi planlıyor. Avrupa’da ve birçok Güneydoğu Asya ülkesinde lisanslı ödeme sağlayıcısı olan NomuPay, Total Processing’e Hong Kong, Malezya, Tayland, Filipinler ve Avrupa Birliği’nde yeni müşteri kazanımı yetenekleri sağlayacak.

NomuPay, Güneydoğu Asya pazarlarına genişletmeyi planlıyor

Satın alımın ardından NomuPay, Total Processing’in ticari araçlarını Hong Kong ve diğer önemli Güneydoğu Asya pazarlarına genişletmeyi planlıyor. Şirket, ayrıca, Avrupa operasyonlarını daha da güçlendirmek ve Orta Doğu‘daki pazar payını büyütmek için Total Processing’in İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) varlığından yararlanacak.

NomuPay CEO’su Burridge, bu konuda yaptığı değerlendirmede ise, “NomuPay olarak amacımız müşterilerimize ödemeler için ‘tam erişim’ sunmak ve hızlı büyüyen bölgelerde başarılı bir şekilde ölçeklenme yeteneklerini geleceğe hazır hale getirmektir. Total Processing’in satın alınması, özel çözüm ve müşteri odaklı hizmet yoluyla bu erişimin kilidini açmamızı sağlayacak.”

NomuPay, bu yılın başlarında yatırım turunu duyurduğu günden bu yana büyümeye ve ürün tekliflerini genişletmeye devam ediyor. Bu, Avrupa, Güneydoğu Asya ve Pasifik Adaları’ndaki işyeri ödemelerine olanak tanıyan ödeme yeteneklerinin yakın zamanda piyasaya sürülmesini içeriyor.

NomuPay hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin merkezli NomuPay, 2021 yılında kuruldu. Kurumsal olarak Dublin, Hong Kong, Kuala Lumpur, Manila, İstanbul ve Bangkok’ta faaliyet gösteriyor. Yönetici ekip; Hyperwallet (PayPal hizmeti), US Bank, Barclays, Ingenico, Evo Payments ve American Express gibi şirketlerde deneyim sahibi olan sektörün duayenlerinden oluşuyor.

NomuPay’in modern uçtan uca ödeme çözümü olan Bütünleşik Ödeme (uP) Platformu, tek bir entegrasyon aracılığıyla Avrupa’da ve Güneydoğu Asya ile Türkiye‘deki genişleyen pazarlarda ödeme kabul etmeyi ve ödeme göndermeyi kolaylaştırıyor. Şirketlerin uluslararası büyüme hedeflerini desteklemek amacıyla özel olarak tasarlanan uP Platformunun güvenli API’si; Tayland, Malezya, Hong Kong, Filipinler ve Türkiye’de kart, şimdi al-sonra öde çözümleri, taksitli ödeme planları ve lokal alternatif ödeme yöntemleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme kabul yöntemlerinin kilidini açıyor. Şirketlerin benzersiz ödeme iş akışlarına göre ödeme yapılmasını sağlayacak şekilde tasarlanan NomuPay uP Platformu, ödeme sağlayıcılara, büyük kuruluşlara ve gelişmiş pazaryerlerine uçtan uca ödeme görünürlüğü ve izlenebilirliği sağlıyor.

Total Processing hakkında

Total Processing, 2015 yılında kuruldu. Müşteri odaklı yaklaşımıyla ödeme sektörünü dönüştüren İngiltere Manchester merkezli şirket, işyeri deneyimini basitleştirmek için işyerine özel ödeme çözümleri, gelişmiş raporlama ve pazar lideri olan ‘yinelenen ödeme’ platformu sunuyor. Kapsamlı bir ticari banka ağına erişim ve çok çeşitli ödeme yöntemleriyle Total Processing, dünya çapındaki işletmeler için daha yüksek onay oranları ve gelir sağlıyor.

Total Processing’in müşterilerine olan bağlılığı, gelişmiş teknolojisiyle birleşerek yeni endüstri standartlarını belirliyor. İster yenilikçi ödeme çözümleri ister gelişmiş dolandırıcılık (fraud) önleme araçları aracılığıyla Total Processing, işletmelerin dijital ekonomide başarılı olmalarını sağlıyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde