worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Amazon, Güney Afrika’da Amazon.co.za’yı başlattı

Güney Afrika'daki online müşteriler artık çok farklı yerel ve uluslararası markalardan alışveriş yapabilecek. Ayrıca, aynı gün ve ertesi gün teslimat hizmetlerinden faydalanabilecek. ABD’li e-ticaret devi Amazon, Güney Afrika’da Amazon.co.za'nın lansmanını duyurdu.

amazon.co.za

Amazon, Güney Afrika’daki müşterilere yeni bir online alışveriş deneyimi sunan Amazon.co.za‘nın lansmanını duyurdu. Güney Afrikalı online müşteriler, Amazon Alışveriş Uygulamasını indirerek veya masaüstü ya da mobil tarayıcılardan “www.amazon.co.za” adresini ziyaret ederek, 20 farklı ürün kategorisindeki yerel ve uluslararası markalardan alışveriş yapabilecek. Ayrıca, indirimli fiyatlardan, aynı gün teslimat ve ertesi gün teslimat gibi fırsatlardan faydalanabilecek.

30 gün içinde sorunsuz iade olanağı

Amazon tarafından karşılanan ürünler için müşteriler, ilk siparişlerinde ücretsiz teslimattan; yaklaşık 27 dolar ve üzerindeki sonraki siparişlerde ücretsiz teslimattan yararlanabilecek. Müşteriler, ayrıca, WhatsApp aracılığıyla durum güncellemeleri alacak, böylece siparişlerini teslimatın her adımında takip edebilecek.

Amazon.co.za, rahat ve güvenilir bir alışveriş deneyimi sağlamak için “evden teslim alma” ve “kendi kendine teslim etme” gibi uygun seçeneklerle 30 gün içinde sorunsuz iade olanağı sunuyor. Ayrıca, müşteri destekleri telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla sağlanıyor.

“Müşteriler Amazon.co.za’ya güvenebilir”

Amazon Sahra Altı Afrika Genel Müdürü Robert Koen, şu bilgileri verdi; “Güney Afrika’daki binlerce bağımsız satıcıyla birlikte Amazon.co.za’yı faaliyete geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Müşterilerimize büyük bir değer, uluslararası ve yerel ürünler de dahil olmak üzere geniş ürün yelpazesi ve uygun bir teslimat deneyimi sunuyoruz. Bugünden itibaren müşteriler Amazon.co.za’ya güvenebilir. Stressiz bir alışveriş deneyimi, hızlı ve güvenilir teslimat, 3 bin teslim alma noktasına erişim, 7/24 müşteri desteği ve kolay iade seçenekleri olacak. Müşteriler, ayrıca, ilk siparişlerinde ücretsiz teslimattan yararlanacak.”

Amazon, Güney Afrika’daki e-ticaret firmalarının yeni rakibi oldu

Amazon.co.za; tüketici elektroniği, spor ekipmanları, oyuncaklar, ev ve küçük mutfak aletleri gibi kategorilerde geniş bir ürün yelpazesine sahip. Online mağazada, bağımsız Güney Afrikalı satıcıların popüler yerel markaları da yer alacak. Amazon aynı zamanda Güney Afrika’da kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan goGOGOgo ile de ortaklık kurarak, müşterilere uygun ürünleri el yapımı hediye çantalarında paketleme fırsatı sunuyor.

Amazon.co.za, aralarında medya ve teknoloji devi Naspers’ın sahibi olduğu yerel lider Takealot ve pan-Afrikalı oyuncu Jumia’nın da bulunduğu Güney Afrika’daki online alışveriş firmalarının en yeni rakibi haline geliyor.

Amazon’un Güney Afrika’daki toplam işgücü yaklaşık 7 bin kişi

Amazon, 2000’li yılların başında kısmen Güney Afrika’da başlatılan bulut bilişim operasyonları aracılığıyla uzun yıllardır Afrika kıtasında varlığını sürdürüyor. Oldukça kârlı hale gelen Amazon Web Hizmetleri birimi, Cape Town’da Elastic Compute Cloud üzerinde çalışan bir uydu ofisi olarak başladı. Daha sonra Johannesburg’da AWS’ye odaklanan bir mağaza açıldı.

Afrika’daki ilk veri merkezinin 2020 yılında Cape Town’da açan Amazon’un Güney Afrika’daki toplam işgücünün 7 bin civarında olduğu tahmin ediliyor; ancak bu çalışanların çok azı doğrudan e-ticaret operasyonlarına dahil oldu. Pazar araştırma şirketi World Wide Worx’a göre, Güney Afrika’nın e-ticaret satışları 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 29 artışla 3.8 milyar dolara ulaştı.

Amazon 2024’te Güney Afrika pazarına açılacağını duyurdu

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

teknosa
Markalar

Teknosa, e-ticarette 2 kat büyüme hedefliyor

Teknosa, 2023 yılında başlattığı ‘Dijital Odaklı Dönüşüm’ programıyla hedeflerini büyütüyor. Şirket 1 milyar TL’lik yatırım planlarken, e-ticaret hacmini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Teknosa, e-ticaret brüt

Days
Hours
Minutes
Seconds