Şimdi al sonra öde yöntemi Almanya’da büyüyor

Şimdi al sonra öde
Yapılan bir araştırmada, şimdi al sonra öde (BNPL) ödeme çözümünün, Almanya’da özellikle genç tüketiciler arasında önemli bir büyüme yaşadığı ortaya kondu. Araştırmada, bir yılda şimdi al sonra öde kullanımında yüzde 30 artış gerçekleştiği belirtildi.

Ekonomik koşulların etkisi ile birçok tüketicinin alışveriş yapmayı ve ödemeleri ertelemeyi tercih ettiği söylenerek, çeşitli ödeme sağlayıcılarının da tüketicilere ek ücret ödemeden finansman seçenekleri sunduğu ifade edildi.

9,1 milyon sözleşme

Geçen yıl Almanya’da yeni imzalanan taksitli kredi sözleşmelerinde önemli bir artış görüldüğü bilgisi paylaşıldı. Bir önceki yıla göre yüzde 30 artışla 9,1 milyondan fazla sözleşme gerçekleştiği aktarıldı. 

Şimdi al, sonra öde çözümü e-ticarette daha yaygın

Araştırmada, özellikle e-ticaret satışlarında taksitli ödeme seçeneğini daha fazla kullanan tüketici profilinin genç tüketiciler olduğu ifade edildi. 2022 yılı sonunda Almanya’da bin Euro’nun altındaki küçük kredilerin sayısının, 20 ila 39 yaş arasındaki bireyler arasında önemli ölçüde arttığı ve yıldan yıla büyümenin yüzde 50’yi aştığı söylendi.

Araştırmada, Almanya’da çevrimiçi alışveriş yapanların hızlı satın alımlara öncelik verme eğiliminde oldukları belirtilerek, genellikle finansman seçeneklerinin nispeten küçük miktarlar nedeniyle uygun maliyetli olarak değerlendirildiği aktarıldı. Şimdi al sonra öde tekliflerinden yararlanmak için tüketicilerin belirli düzeyde finansal okuryazarlık ve ödeme disiplinine sahip olması gerektiği vurgulanarak, ödeme çözümleri sağlayıcılarının da sorumlu kredi vermesi gerektiği söylendi.

Şimdi al, sonra öde trendi

Şimdi al sonra öde yönteminin, çevrimiçi harcamaların artmasına katkıda bulunduğu ve bu artışın diğer Avrupa ülkelerinde de görüldüğü aktarıldı. Araştırmada, İngiltere örneğine yer verilerek, İngiltere’de e-ticaret tüketicilerinin geçen Temmuz ayında bu şimdi al sonra öde çözümü aracılığıyla 1,7 milyar Euro değerinde harcama yaptığı belirtildi. 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?