Paylaş

Kuai, 2.2 milyon Euro yatırım aldı

< 1 Dakika
Kuai
Londra merkezli girişim olan Kuai Commerce’ın, bir finansman turunda 2.22 milyon Euro topladığı açıklandı. Şirketin, sosyal ticaret ile Çin pazarında e-ticaret yapmak isteyen işletmelere çözümler sunmak üzere kurulduğu belirtildi.

Kuai Commerce, sosyal ticaret çözümleri ile pazarı genişletmeyi hedefleyen bir girişim olarak ortaya çıktı. Şirket, bir finansman turunda 2.22 milyon Euro yatırım aldı. Alınan yatırımın Avrupalı ​​satıcılarını ürünlerini Doğu’da satmalarına yardımcı olan bir e-ticaret çözümünü başlatmak için kullanılacağı bilgisi paylaşıldı.

Şirket tarafından e-ihracatın satıcıların daha büyük bir kitleye ulaşması ve daha fazla satış yapması için bir yol olduğu ama Avrupalı satıcıların e-ticaret işlerini Çin’e götürme fikrinin çoğu satıcı için karmaşık görüldüğü söylendi. Ancak Çin e-ticaret pazarının 1.7 trilyon dolar değerinde olarak tahmin edildiği hatırlatılarak bu pazara giriş yapılmaması talihsiz bir durum olarak nitelendirildi.

Sosyal ticaret yoluyla satış

Kuai Commerce’in bu noktada yani Avrupalı satıcıların e-ticarette Çin pazarında rekabet etmesi noktasında devreye girmek istediği belirtildi. Şirketin, başlangıç olarak markaların sosyal ticaret yoluyla doğrudan Çinli Z kuşağı tüketicilerine satış yapmasına izin verecek bir teknoloji çözümü geliştirdiği açıklandı. Şirkete göre bu yaklaşım, uzun vadeli ortaklıklara odaklanırken riski azaltmakta ve ödülü en üst düzeye çıkarmaktadır.

Kuai, Çin pazarına girişte Çinli influencerlar ile çalışacak

Tohum öncesi bir turda 2.2 milyon Euro toplandığı ve yatırımcılar arasında ayrıca bir dizi Çinli influencer’ın da olduğu bilgisi paylaşıldı. Bu influencerlar’ın, markaların sosyal ticaret yoluyla satış yapmasına yardımcı olmak için Kuai ile işbirliği içinde olacağı açıklandı. Şirketin operasyonlarının ilk başta temiz güzelliğe odaklanacağı belirtildi.

“Sosyal ticaret çözümümüz pazarı genişleten bir teknoloji”

Kuai Commerce’ün Kurucu Ortak’ı Jonny Plein, “Sosyal ticaret çözümümüz pazarı genişleten bir teknoloji, yani daha önce Çin’i düşünmeyen markalar artık orada karlı bir iş kurmak için gerçek bir fırsata sahipler.” şeklinde ifade etti.

Plein, Batı’nın e-ticarette zor bir dönem geçirdiğini ancak önümüzdeki on yılın en kazançlı fırsatı üzerinde çalıştıklarına inandıklarını söyledi. Plein, “Kuai Commerce ile Çin pazarına girmek, şu anda kendi iç pazarlarında büyüme mücadelesi veren kategori lideri markalar için gerçekten dönüştürücü olabilir.” dedi.

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara