worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Allegro, Slovakya pazarına açıldı

Polonya merkezli online pazaryeri Allegro, Slovakya'da özel bir web sitesiyle hizmete girdi. Şirket, geçen yıl Çek Cumhuriyeti pazarına da açılmıştı.

allegro

Allegro, 1999 yılında Polonya’da kuruldu. Popüler pazaryeri, geçen yıl sadece Polonya’da yaklaşık 1,8 milyar avro gelir elde etti. Bu rakam, 2022 yılına göre yüzde 19,7 oranında artış anlamına geliyor. Şirkete göre şu anda Polonya pazarında yaklaşık 150 bin satıcı satış yapıyor.

Allegro’nun Çek Cumhuriyeti’nde 1,6 milyon aktif alıcısı var

Şirket, geçtiğimiz yıl Çek Cumhuriyeti’nde özel bir pazarın açılmasıyla ilk kez uluslararası alanda genişledi. Yılın son çeyreğinde 1,6 milyon aktif alıcıya ulaştı. Şimdi Allegro bu ivmeyi Slovakya’daki lansmanla kullandı.

Slovak nüfusun neredeyse yarısı Allegro’yu biliyor

Platformun kendi pazar araştırmasına göre Slovak nüfusunun neredeyse yarısı Allegro markasını zaten biliyor. Bu nedenle şirket, Çek Cumhuriyeti’ndekine benzer miktarda aktif alıcıya hızlı bir şekilde ulaşmayı bekliyor.

Slovakya lansmanı, Allegro’nun uluslararası stratejisinin bir parçası. Şirket, Orta Avrupa ve Doğu Avrupa’ya odaklanarak Avrupa’da baskın bir oyuncu olmak istiyor. Slovakya’ya taşınma, şirkete, diğer pazarlara girişe hazırlık amacıyla buradaki operasyonlarını ve lojistiğini test etme fırsatı veriyor. Şirket; yakın zamanda Macaristan, Slovenya ve Hırvatistan’da lansman planlarını duyurmuştu.

Allegro, Avrupa’da halka arz piyasasını canlandırıyor

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

allegro
Markalar

Allegro, Slovakya pazarına açıldı

Polonya merkezli online pazaryeri Allegro, Slovakya’da özel bir web sitesiyle hizmete girdi. Şirket, geçen yıl Çek Cumhuriyeti pazarına da açılmıştı.

yemeksepeti
Markalar

Yemeksepeti’ne rekabet soruşturması

Rekabet Kurumu bünyesindeki Rekabet Kurulu Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda A.Ş’ye soruşturma açılmasını kararlaştırdı.