worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

E-Ticaret Meclisi’nden “E-birliktelik” kampanyası

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi paydaşları, deprem bölgesindeki işletmelere yönelik “E-birliktelik” adlı bir kampanya başlattı.

e-birliktelik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi paydaşları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlerde ticareti canlandırmak için yeni bir kampanya başlattı.

Kampanyanın adı: Elektronik Ticaretle Birlikte Çok Daha İyiye (E-birliktelik)

“Elektronik Ticaretle Birlikte Çok Daha İyiye (E-birliktelik)” adlı kampanyaya 21 e-ticaret platformu ve paydaş şirketler destek veriyor. Kampanya, deprem bölgesindeki işletmelere birçok alanda destek sağlayacak. Kampanyayla depremden etkilenen şehirlerde e-ticaret potansiyelinin artırılarak, bölgenin kalkınmasına destek sağlanması hedefleniyor.

“Bölgede işletmelere verdiğimiz desteğin kapsamını genişletiyoruz”

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkanı Ozan Acar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda bölgedeki ticaret hacmini güçlendirmek amacıyla yeni bir kampanya için harekete geçtik. Türkiye’nin öncü e-ticaret ve teknoloji şirketleriyle birlikte depremin ilk gününden bu yana afetten etkilenen şehirlerde yaraları sarmak ve ekonomik canlılığı artırmak için ilgili kamu kurumlarıyla iş birliği içinde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ozan Acar, şöyle devam etti: “Bu yıl da depremden etkilenen şehirlerimizde işletmelerin dijital satış kanallarından daha iyi faydalanabilmesini sağlamak amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Komisyon indirimlerinden eğitimlere, bölgedeki işletmelere verdiğimiz desteğin kapsamını genişletiyoruz. Bu kampanyayla atılan adımların bölgedeki ticaret hacmini yükseltirken aynı zamanda işletmelerin dijitalleşmesine de katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Deprem bölgesindeki esnaflara komisyon desteği

E-birliktelik kampanyası kapsamında depremden etkilenen 11 kentte esnaflara ve şirketlere birçok konuda destek sunulacak. Her şirketin yetkinliğine göre sağlanacak destekler şunlar;

  • Bölgedeki satıcılardan ilgili e-ticaret platformlarında hiç komisyon alınmaması ya da kısmen komisyon alınması,
  • Bölgedeki satıcıların ürünlerine ülke genelinde erişiminin artırılması amacıyla görünürlük amaçlı reklam desteklerinin sağlanması,
  • Bölgeye destek sağlamak amacıyla STK dijital yardım kartlarının satışı,
  • Bölgedeki potansiyel e-ticaret işletmecilerine ücretsiz eğitim imkanı sunulması,
  • Bölgedeki ihracat olanaklarının artırılması amacıyla özellikle coğrafi işaretli ürünlere ihracat süreçlerinde destek verilmesi,
  • Girişimci kadınlar gibi sosyal olarak desteklenmesinde fayda görülen gruplara özel imkanlar sağlanması,
  • Özellikle çocukların sosyal hayata uyumunu kolaylaştıracak sorumluluk projeleri geliştirilmesi,
  • Bölgeye yönelik gıda bağışı yapılması.

E-birliktelik kampanyasını destekleyen platformlar

Ticaret Bakanlığı himayesinde başlatılan kampanyaya şu firmalar katılıyor; Amazon Türkiye, Akakçe, Armut.com, Askon Design Center, Azall, Çiçeksepeti, Enuygun, Facebook, Getir, Hepsiburada, iLab, Letgo, Migros, Obilet, PttAVM, Sahibinden, Ticimax, Trendyol, Turkcell, Vodafone ve Yemeksepeti.

E-ticaret sitelerinden deprem yardımlaşma seferberliği

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

eczane
Markalar

Amazon, ilk fiziksel eczanesini Milano’da açacak

Amazon, 2024 yılının ikinci çeyreğinde ilk eczanesini Milano’da açacak. Eczane, Milano’nun merkezinde yer alacak ve çok çeşitli güzellik ve kişisel bakım ürünleri sunacak. Ayrıca, Amazon’un