worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Amazon, ilk fiziksel eczanesini Milano’da açacak

Amazon, 2024 yılının ikinci çeyreğinde ilk eczanesini Milano’da açacak. Eczane, Milano'nun merkezinde yer alacak ve çok çeşitli güzellik ve kişisel bakım ürünleri sunacak. Ayrıca, Amazon'un Avrupa pazarındaki ilk eczanesi olarak bir dönüm noktası olacak eczane, aynı zamanda şirketin İtalya'daki ilk fiziksel kuruluşu olacak.

eczane

Amazon tarafından Pharmacy Scanner’a yapılan açıklamada, “İş ortaklarımızla birlikte artık Avrupa çapındaki müşterilerimize çok çeşitli güzellik ve kişisel bakım ürünleri sunuyoruz. Bu girişim üzerinde çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Gelecekte müşterilerle ek güncellemeler paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” denildi. Ayrıca, bu operasyonun ilaç pazarıyla ilgili olmayacağı; sadece güzellik ve kişisel bakım ürünlerinin perakende satışına odaklanacağı bildirildi.

Amazon’un ilk fiziksel eczanesi Milano’nun merkezinde açılacak

Amazon’un fiziksel eczanesi, Milano’nun merkezindeki Piazzale Cadorna’da yer alıyor. Eczane, daha önce İtalyan ilaç zinciri Pulker’e aitti. 135 metrekarelik mekan, bu yılın başında “Pellicano Italia” adlı bir limited şirket tarafından satın alındı. ​​Mekan, mart ayı başında Amazon’un mülkiyetine geçti. Eczanenin kesin açılış tarihi ve eczanenin adı gibi detaylar hakkında bilgi verilmedi. Ancak eczanenin 2024 yılının ikinci çeyreğinde açılabileceği belirtildi.

Amazon ve ilaç sektörü

Amazon’un ilaç sektörüne ilgisi her geçen yıl artıyor. Şirket, 2018 yılında Manchester, New Hampshire merkezli online eczane PillPack’i satın alarak ilk hamlesini yaptı. O tarihten bu yana, 2020 yılında faaliyete geçen ilaç sektörüne odaklanan bir pazar bölümü olan Amazon Pharmacy ile hizmetlerini genişletmeye ve farklı pazarlara nüfuz etmeye devam etti.

En son satın alma, Jeff Bezos tarafından kurulan şirketin LillyDirect aracılığıyla ilaçları doğrudan tüketiciye dağıtmasına olanak tanıyan Eli Lilly’nin satın alınması oldu. Bu eve teslim hizmeti, platform tarafından ocak ayında başlatıldı. Şu anda diyabet ve migren tedavileri de dahil olmak üzere 14 ilaç sunuyor. Gelecekte mevcut ilaç çeşitlerinin artması bekleniyor.

Avrupa’da reçetesiz dahi olsa ilaç satma yetkisi bulunmadığından, pazaryeri, Amazon Pharmacy ile diğer ülkelerde yaptığı hamleleri şimdilik uygulayamayacak.

Amazon Pharmacy tanıtıldı; reçeteli ilaçlar evlere gelecek

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

eczane
Markalar

Amazon, ilk fiziksel eczanesini Milano’da açacak

Amazon, 2024 yılının ikinci çeyreğinde ilk eczanesini Milano’da açacak. Eczane, Milano’nun merkezinde yer alacak ve çok çeşitli güzellik ve kişisel bakım ürünleri sunacak. Ayrıca, Amazon’un