Ara
Close this search box.

FLO’dan kendi teknolojilerini geliştirmek için yeni şirket: FLO Teknoloji

FLO Teknoloji

FLO Teknoloji şirketinin açılış töreni, FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım’ın ev sahipliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta gerçekleşti. Açılış törenine, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz katılım gösterirken, tören, teknoloji yazarı M. Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşti.

FLO Teknoloji, 200 kişilik kadro ile çalışmalarına başladı

200 kişilik bir kadro ile çalışmalarına başlayan FLO Teknoloji‘nin yıl sonuna kadar 280 milyon lira yatırım yapacağı aktarıldı. Şirketin, geliştirdiği yenilikçi ve teknolojik çözümler ile müşterilerine kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçladıkları belirtildi.

FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım, şirketin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizde perakende sektörüne öncülük edecek ve alışverişte online ve offline kanallar arasındaki duvarları ortadan kaldıracak yeni nesil dijital çözümler ile müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanıyoruz. Bugün içerisinde bulunduğumuz Yıldız Teknopark’ta 200 kişilik FLO Teknoloji ekibimizle beraber teknolojik altyapımızı sürekli olarak güçlendiriyoruz.” dedi.

Gökyıldırım, 2018 yılında başlatılan teknolojik yatırımlara hız verdiklerini belirterek, planlamadan, tedarik yönetimine, lojistik süreçlerinden, satış fonksiyonlarına kadar her alanda dijital kaslarını geliştirebilmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

‘Dijitalleşme, şirketlerin yakın gelecekteki var oluşları üzerinde kilit rol oynuyor’

FLO Teknoloji ile müşterilerine kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi sunmayı hedeflediklerini ve dijitalleşmenin, şirketlerin yakın gelecekteki var oluşları üzerinde kilit rol oynayacağını söyleyen Gökyıldırım, “Yeni nesil teknolojiler içinde yaşadığımız dünyayı algılama, anlama ve dünyayla ilişki kurma biçimlerini değiştiriyor. Tedarik zincirinden başlayarak, planlama, lojistik ve stok yönetimi, şirket içi süreçlerin yürütülmesi, raporlama ve analiz yetkinlikleri, veri toplama ve büyük verinin yönetimi, müşteri deneyim tasarımı gibi A’dan Z’ye tüm süreçlerin dijitalleşmesi kaçınılmaz.” diye konuştu.

Yatırımlar sürecek

Gökyıldırım, dijitalleşmenin şirketler için kaçınılmaz olduğu anlayışıyla, FLO olarak son 2 yılda 150 milyon TL civarında teknoloji yatırımı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, 2023 yılında yaklaşık 280 milyon TL daha yatırım yaparak bu alandaki adımlarını hızlandırmayı planladıklarını ifade etti.

Perakende sektöründe teknolojiyi kullanarak yeni bir dönem başlatmak hedefleniyor

Yenal Gökyıldırım, FLO Teknoloji ile perakende sektöründe teknolojiyi kullanarak sektöre öncülük edecek yeni bir dönem başlatmayı amaçladıklarını aktardı.

Gökyıldırım, “FLO olarak bugün, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsündeki teknoparkta ekibimizle beraber teknolojik altyapısını sürekli güçlendiriyoruz. Burada kendi yazılımlarımızı yaparken, FLO Teknoloji sayesinde her türlü dönüşüme, çok hızlı reaksiyon gösterebiliyoruz.” dedi.

FLO’nun, Teknopark’a geçişle beraber farklı teknoloji paydaşlarıyla yakın bir ekosistemde çalışmanın getirdiği avantajla kaynaklara daha kolay ulaşabildiğini ve ortak iş birliği fırsatları da yakalamaya başladıklarını aktaran Gökyıldırım, “Temelde verimliliğe odaklanırken, iş süreçleri ve altyapı dijitalleşme çalışmalarımızın yanı sıra müşteri deneyimini iyileştirecek ve sektöre öncülük edecek projeler geliştirmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Veri güvenliği konusunda çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Gökyıldırım, SecurityScorecard’ın verilerine göre sektördeki diğer oyuncuları geçerek yüzde 96’lık bir güvenlik skoruna sahip olduklarını belirtti. Yenal Gökyıldırım, “Bu bizim için gurur verici. Çünkü hem işimizin güvenliğini sağlamak hem de müşterilerimizin güvenli bir ortamda deneyim yaşamaları büyük önem arz ediyor.” dedi.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

Wessi
Markalar

Wessi, Los Angeles’ta mağaza açtı

İstanbul merkezli toptan ve perakende giyim markası Wessi, ABD’de ilk mağazasını açtı. Los Angeles’in kalbindeki moda bölgesi Fashion District’te açılan mağaza, lüks koleksiyonları genç ve

Days
Hours
Minutes
Seconds