worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Almanya’da çevrimiçi perakende satışları azaldı

çevrimiçi perakende

Almanya’daki en büyük bin çevrimiçi perakendecinin toplam gelirinin önceki yıla göre daha düşük gerçekleştiği belirtilerek, araştırmada gelir kayıplarının dikkat çektiği söylendi.

Araştırmada çevrimiçi satış trendinde bir kırılma olduğu öne sürüldü. Almanya’daki en büyük çevrimiçi satıcıların gelirinin daha önce hiç bu seviyelerde azalış göstermediği belirtilerek, 2022 yılında toplam cirolarının 77,7 milyar Euro olarak gerçekleştiği aktarıldı. Bu cironun 2021 yılına göre yüzde 2.8 az olduğu ifade edildi.

Almanya’da en iyi 10 çevrimiçi perakendeci listelendi

Araştırmada aynı zamanda Almanya’daki en iyi 10 çevrimiçi perakende firması da listelendi. Bu listeye göre, Amazon, Almanya’nın en büyük çevrimiçi satıcısı olmayı sürdürüyor. Amazon’u sırasıyla takip eden şirketler ise Otto, Zalando, Media Markt, Apple, Ikea, Lidl, H&M, Saturn ve Aboutyou oldu.

Apple, en güçlü gelir artışını gösteren şirket oldu

MediaMarkt&Saturn, gelirlerinde en sert düşüşü gören şirket olurken ve Apple’ın ise, AboutYou’nun ilk kez yer aldığı ilk 10’da en güçlü gelir artışını gösterdiği belirtildi.

 

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds