Worldef Enterprise

Worldef Enterprise’ın Ayrıcalıklı E-İhracat Dünyası’na Dahil Olun!

Worldef Enterprise E-İhracat paketi, World E-Commerce Forum’un global pazarlara açılmak isteyen şirketlere yönelik geliştirdiği benzersiz bir danışmanlık programıdır. World E-Commerce Forum’un profesyonel danışmanlarından özellikle yurtdışında şirket kurulumu, yurtdışı ödeme sistemleri ve E-İhracat devlet teşvikleri konuları olmak üzere E-İhracat ile ilgili tüm konularda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Danışmanlık kapsamında şirketler öncelikle bir değerlendirmeden geçirilerek E-İhracat’a hazır olup-olmadıkları kontrol edildikten sonra, bu doğrultuda bir E-İhracat yol haritası belirlenir. Sunduğu altyapısıyla E-İhracatçı müşterilerinin tüm sorunlarına çözümler üretir. Üyelerine özel sunduğu global müşteri ağı sayesinde, üyeler tüm dünyaya pazar yerleri üzerinden satış yapma fırsatı yakalar.

Worldef Enterprise ile Kazanımlarınız

Worldef Enterprise'da Neler Var?

1 - Worldef Enterprise Paket İçeriği

Worldef Enterprise tam anlamıyla bir E-İhracat Danışmanlık paketidir. İşini Globale taşımak isteyen birey ve kurumların E-İhracat yol haritası ve stratejisinin oluşturulmasını konusunda hizmetler verir. Bunun dışında E-İhracat Eğitimi Sertifika Programları, tüm Online E-İhracat Eğitimleri ve web seminerlerinden paket sahipleri ücretsiz faydalanır.

Sınırsız Danışmanlık
World E-Commerce Forum’un profesyonel danışmanlarından E-İhracat satışlarınızı arttırmak için danışmanlık hizmeti alacaksınız.
Sertifika Programları
Amazon Amerika’da Satış Teknikleri Eğitimi ve E-İhracat Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Programlarından ücretsiz faydalanacaksınız. 
Online E-İhracat Eğitimleri
Online E-İhracat eğitim videoları ile 25’den fazla konu başlığı, kesintisiz 1000 saatlik videolarla online olarak yoğun uzmanlık eğitimleri sunulmaktadır. 
E-İhracat Web Seminerleri
Her hafta saat 21.00’da çarşamba günü farklı bir E-İhracat müfredat başlığı ile online olarak düzenlenen web seminerlerine ücretsiz katılacaksınız.

2 - Enterprise Danışmanlık

Worldef Enterprise paketine sahip üyeler, Worldef Business School’un tüm imkanlarından yararlanabileceği gibi, World E-Commerce Forum’un profesyonel danışmanlarından E-İhracat yolculuğu için tüm danışmanlık hizmetlerinden de faydalanacaklardır.

E-İhracat Pazar Araştırması
E-İhracat yaparken şirketinize en uygun pazaryerlerini World E-Commerce Forum’un uzman profesyonellerinden öğreneceksiniz.
Yurtdışı Hedef Pazarlara Giriş
E-İhracat yol haritasını belirledikten sonra hedeflenen yurtdışı pazarlarına World E-Commerce Forum profesyonelleriyle adım atacaksınız. 
Yurtdışında Şirket Kurulumu
Hedeflenen ülkede E-İhracat sürecinizi kolaylaştırmak için yurt dışında şirket kurulumu danışmanlık hizmetinden faydalanacaksınız.
Ödeme Entegrasyonları
Yurtdışından ödeme alırken Paypal ve Stripe gibi ödeme yönetimi sistemleriyle E-İhracat sürecinizi kolaylaştıracaksınız. 

3 - Enterprise Etkinlikler

İş’te E-İhracat Buluşmaları

Sınırsız Danışmanlık

Enterprise Network İmkânı

Sertifika Programları

4 - E-İhracat Eğitimleri Sertifika Programları

Worldef Enterprise paketiyle E-İhracat ile ilgili tüm konularda bilgilerinizi güncellemek ve artırmak için Amazon Amerika’da Satış Teknikleri Eğitimi ve E-İhracat Uzmanlığı Eğitimi Sertifika Programlarından ücretsiz faydalanacaksınız. 

Amazon’a Giriş

Amazon FBA Eğitimi

Amazon MasterClass Eğitimi

Amazon’da Markalaşma & SEO

Amazon için Faydalı Araçlar

En Çok Satılan Ürünler

Yurtdışı Pazar Analizleri

E-İhracat Devlet Teşvikleri

Marka & Patent Tescili

Lojistik ve Gümrük Süreçleri

Online Ödeme Sistemleri

Yurtdışı Pazaryerlerine Satış

Burak Aykut

Sadra Mehrabi

Yusuf Tunç

Elif Serim

Göksel Aksu

İsmet Ergin

Devlet Teşvikleri

Dijital Pazarlama

Lojistik & Gümrük

Ödeme Sistemleri

Marka & Patent

Yurtdışı Pazarlarına Giriş

E-İhracat Online Eğitimleri ile Sahip Olacaklarınız

100+ Saat Eğitim

Staj & İş Fırsatı

Ücretsiz Web Seminerleri

Sertifika Programları

E-İhracat Sınıf Eğitimleri ile Sahip Olacaklarınız

60 Saat Eğitim

Staj & İş İmkanı

Uygulamalı Eğitimler

Uzmanlık Sertifikası

5 - ShipEntegra Yazılımını Ücret Ödemeden Kullanacaksınız

Enterprise Paket Sahiplerine özel tüm pazar yerlerinden ödemelerinizi rahatça alabilmenizi sağlayacak ShipEntegra Yazılımı 1 Yıl Boyunca Ücretsiz!

Enterprise Üyeleri, E-İhracat yaparken ShipEntegra yazılımı ile online mağazalarını kolay ve güvenli bir şekilde sisteme bağlayabilir, farklı platformlardan gelen tüm siparişlerini tek yerden yönetebilirler. Tek tuşla kargo ve gümrük için gerekli tüm verileri girebilir hatta müşterilerine haber bile vermeden kargo takip numaraları otomatik olarak online pazar yerlerindeki mağazalara aktarılır. Bu sayede ShipEntegra yazılımı ile anlık olarak gönderi takibi yapabilmektedir.

Online Mağaza Yönetimi

Mağaza Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonu

Uzmanlık Sertifikası

Worldef Enterprise hakkında ne dediler?

Yasemin Özmercan
Yasemin Özmercan Battaniye.com.tr E-Ticaret Direktörü
Read More
Amazon Eğitim Sertifika Programıyla, Amazon.com’u daha detaylı kullanmayı öğrenerek, global ölçekte vizyonlar edindim. Böyle geniş ölçekli bir pazar yerinde satışlarımı arttırmanın çeşitli yollarını da keşfettim.
Zafer Feke
Zafer FekeSofmina Kurucu Ortak & CEO
Read More
Halen daha fikirlerimizi paylaşıp birlikte çözüm buluyorsak, bu iyi bir partnerlik demek!
Hüseyin Doğruöz
Hüseyin DoğruözKütahya Porselen E-Ticaret Müdürü
Read More
E-İhracat yolculuğumuzun inanılmaz başarısını sağlamak için yoğun çalışan tüm hepinize gerçekten çok içten teşekkür ederiz.

  • Firmanızın E-İhracat süreçlerini başarılı bir şekilde yürütebilmesi için danışmanlarımız tarafından yapılacak operasyonel ve teknik Check-up ile bir ‘yapılacaklar listesi’ belirlenmektedir. Operasyonel check-up firmanızın lojistik, ödeme yöntemleri, müşteri hizmetleri, geri iade süreçleri gibi operasyonlarının kontrolünü sağlarken teknik Check-up web sitenizin UI, UX, dijital pazarlama gibi analizlerini sağlamaktadır. Öncelikli önem sırasına göre belirlenen bu listedeki eksiklikler giderildikten sonra firmanızın web sitesi üzerinden ya da pazaryerleri üzerinden E-İhracat’a başlayabilirsiniz.
 
  • Halihazırdaki e-ticaret verileriniz uluslararası pazarın ihtiyaçlarını tespit etmede yeterli olmayacaktır. Portföyünüzde bulunan ürün grubuna ya da gruplarına yönelik pazar, bölge ve hatta ülke araştırmaları yapılarak bu pazardaki potansiyel müşterilerinizin taleplerine uygun yönlendirmeler yapılacaktır. Bu yönlendirmeler sırasında sunulan raporlar hedeflemeniz gereken pazar ve müşteri kitlelerini öngörmenizde kilit rol oynayacaktır. 
  • Web siteniz üzerinden yapacağınız E-İhracat sürecinde karşılaşacağınız en büyük bariyerlerden bir tanesi müşterilerinize sunacağınız ödeme yöntemleridir. Bu ödeme yöntemlerinden en önemlisi olan PayPal online ödeme sistemini edinmeniz ve web sitenize entegre edebilmeniz için yurtdışında bir şirket kurmanız gerekmektedir. Worldef olarak yurtdışı şirket kurulumu ve online ödeme sistemleri edinimi süreçlerinin tamamını, danışmanlık servisleri çerçevesinde, firmanız adına yürütmekteyiz. Yapacağımız yurtdışı şirket kurulumu ve Check-up eksiklerinin giderilmesi sonrasında web siteniz üzerinden E-İhracat yapabilirsiniz. 
 
  • Danışmanlığını verdiğimiz E-İhracat sürecinde alınması gereken aksiyonların kararlaştırılması ve kontrolü için belirlenen aralıklarla (iki haftada bir sabit gün ve saatte) bir araya gelerek süreç kontrolleri sağlanacaktır. Düzenli danışmanlık görüşmelerinin dışında rutin işlerin kontrolü ve tıkanan noktalarda destek için kurulacak Slack/Whatsapp gruplarıyla anlık iletişim kurulacaktır.
 
  • Yapılacak operasyonel ve teknik Checkup sonucunda iyileştirme yapılması gereken operasyon ve pozisyonlarla ilgili geri bildirimde bulunulacaktır. E-İhracat operasyonları için oluşturulması ya da yapılandırılması gereken pozisyonlar için iş tanımı, aday önerisi ve ekip kurulumu için danışmanlık hizmetleri çerçevesinde servis verilmektedir. 
 
  • Gönderilerinizin çıkışını yapacağınız lojistik yöntemi, firması ve tutarı farklı parametrelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gönderi yapacağınız bölgenin alışveriş alışkanlıkları burada önemli bir değişken olabileceği gibi gönderilen ürünün kategorisi ya da toplam paket miktarı da lojistik yöntemi ve firmasını belirlemede önemli rol oynayabilmektedir. Alanında uzman danışmanlarımızın sunacağı veriler lojistik partnerinizi seçmede en iyi karar destekçiniz olacaktır. 
 
  • Bir E-İhracatçı olarak devlet teşviklerinden faydalanabilir ve maliyetlerinizin geri dönüşüm oranını arttırabilirsiniz. Firmanıza uygun devlet teşviki seçeneklerini belirleyerek başvurularınızı yapmakta ve vereceğimiz danışmanlık hizmetleri ücretinin %60’ı başta olmak üzere farklı devlet teşvikleriyle de yapmış olduğunuz ödemelerin geri alınması sürecinde destek vermekteyiz. 
  • Hazırlayacağımız pazar araştırmaları raporları sonucunda Avrupa, Amerika, CIS ya da GCC bölgelerinde bulunan birçok pazaryeri içerisinden firmanıza en uygun pazaryerleri belirlenerek bu pazaryerleri ile olan müzakere süreçleri yönetilecektir. Pazaryerlerine sunulacak şirket profiliniz ile müzakere süreçleri yönlendirilecek ve ürünlerin entegrasyon modelleri ile listelenmesi süreçlerine kadar tüm aşamalarda destek sağlanacaktır. 
  • Pazaryerleri için müşteri memnuniyeti en önemli unsurların başında gelmektedir ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için tedarikçi firmanın da üzerine düşen en büyük görev ürünü eksiksiz ve zamanında teslim etmektir.  Pazaryerleri stok kontrolü ve planlanan zamanda teslimat için çoğunlukla entegrasyon modelleri içerisinde en gelişmişi olan API (Application Programming Interface) yöntemini kullanmaktadır. Buna ek olarak FTP (File Transfer Protocol) ya da XML (Extensible Markup Language) entegrasyon modelleri kullanıma açık olsa da çoğunlukla tercih edilmemektedir. Excel dosyaları aracılığı ile listeleme yapan pazaryerleri de bulunmaktadır ancak stok maliyetleri ve oluşabilecek muhtemel aksaklıklar düşünüldüğünde birçok pazaryeri Excel ile ürün listeleme kabulünü sonlandırmaktadır.
 
 
 

 
 

Sertifika Koşulları

E-İhracat Mentör Yetiştirme Programı Eğitimi sonrası sınavdan minimum %80 başarı oranını sağlayan katılımcılara E-İhracat Uzmanlığı Sertifikası verilmektedir. Kullanıcı bu sertifikayı diğer platformlarda da kullanabilir. 

İş ve Staj Fırsatı

Katılımcılar, Worldef’in anlaşmalı olduğu ulusal ve uluslararası markalarda staj ve iş imkânı yakalayabilirler. 

Mentorluk Desteği

Worldef, E-İhracat Mentör Yetiştirme Sertifika Programı sonrası kullanıcılarına temel düzeyde mentorluk hizmeti sunmaktadır. 

Menü

Sizi Arayalım!