Paylaş

Yemeksepeti “1 milyar” sipariş sınırını aştı!

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
yemeksepeti
Hızlı ticaret platformu Yemeksepeti; yemek, market ve esnaf siparişlerinin toplamında “1 milyar” sınırını aştığını duyurdu.
yemeksepeti

Faaliyetlerine 2001 yılında başlayan Yemeksepeti, kuruluşundan bugüne kadar olan süreçte 1 milyarın üzerinde sipariş aldığını açıkladı. Platformdan yapılan açıklamada, ilk dönemlerde telefon ve faks yoluyla iletilen yemek siparişlerinin, dijital dönüşümün gücüyle kısa sürede çok daha pratik ve hızlı hale geldiği belirtildi.

Yemeksepeti, 2010’dan itibaren 930 milyona yakın yemek siparişi aldı

Kurulduğu ilk dönemde günlük sipariş sayısı yüzlerle ifade edilen Yemeksepeti, kısa süre içinde üye restoran ve kullanıcı sayısındaki artışla birlikte sipariş sayısında da hızlı bir tırmanışa geçti. 2010 yılından itibaren ivmesini artıran platformun o tarihe kadarki toplam sipariş sayısı 20 milyon civarındaydı. 

Platformun 21 yıllık tarihinin toplam siparişinin yüzde 98’i, 2010’dan sonra günümüze kadar olan dönemde alındı. Platform 2010’dan itibaren 930 milyona yakın yemek siparişi alırken; Platformun Market ile Mahalle’den uygulamaları toplam 50 milyonun üzerinde sipariş aldı. 

Mert Baki: 30 milyondan fazla kullanıcıya, siparişleri hızlı ve pratik bir şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz

Hızlı ticaret platformunun CEO’su Mert Baki, 1 milyarıncı siparişin alınmasının ardından bir kutlama mesajı yayınladı. Baki, Türkiye’nin dört bir yanındaki 30 milyondan fazla kullanıcıya, istedikleri yerden istedikleri siparişleri hızlı ve pratik bir şekilde ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

“Bu 21 yıllık dönem içindeki başarılarımıza 1 milyar siparişle yeni bir dönemeç eklemenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen Baki, “İlk siparişimizi aldığımız zamanki heyecan ve tutkumuzu koruyoruz. Çünkü her yıl yenilenerek genç kalmayı başaran bir şirketiz. Kurtuluşundan bu yana Yemeksepeti’ne emek vermiş, gönül vermiş, iş ortağı ve kullanıcı olarak bu ailede yer alan herkesi kutluyorum.” ifadelerini kullandı. 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara