Paylaş

Trendyol Kasım ayında 71 milyon ürün sattı

< 1 Dakika
Trendyol
Trendyol Kasım 2022 sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre 11 milyon kişi platform üzerinden alışveriş yaptı ve toplamda 71 milyon adedin üzerinde ürün satışı gerçekleşti.

Kasım ayının sona ermesi ile e-ticaretin altın ayları içerisinde bir kampanya dönemi daha sona erdi. Kampanya dönemine dair veriler e-ticaret firmaları tarafından açıklanmaya başladı. Trendyol tarafından açıklanan 2022 Kasım sonuçları ile ‘Süper İndirim Günleri’ ve ‘Efsane Günler’ kampanyalarının bu yıl da başarı ile tamamlandığı belirtildi.

11 milyon kişi alışveriş yaptı

E-ticaret platformu Trendyol tarafından açıklanan verilere göre bu yıl Kasım ayında 11 milyon kişi platform üzerinden alışveriş yaptı. 71 milyondan fazla ürünün satıldığı platformu ziyaret edenlerin sayısının 1 milyarın üzerinde gerçekleştiği açıklandı. Platformun günlük aktif müşteri sayısının 25.6 milyona ulaştığı belirtildi.

Yaklaşık olarak 2 milyon adet ürünün yüzde 50 ve daha fazla indirimler ile müşterilerle buluştuğu açıklandı. Toplamda 127 bin satıcının Trendyol platformu üzerinden ürünlerini müşterilerle buluşturduğu belirtilerek, indirim yapan işletmelerin satışlarının 4 kat arttığı aktarıldı. Kampanya döneminde yapılan indirimler ile 2 milyar liranın tüketicilerin cebinde kaldığı açıklandı.

En fazla sipariş Bursa, Antalya ve Kocaeli’den

İstanbul, Ankara ve İzmir en çok satış yapılan iller olarak öne çıkarken bu illeri Kocaeli, Gaziantep ve Bursa’nın takip ettiği açıklandı. Açıklanan verilerde, en fazla siparişin verildiği 3 ilin ise Bursa, Antalya ve Kocaeli olduğu görüldü.

Kasım ayı kampanyalarında bin 42 kadın girişimcinin de ilk kez Trendyol’da satış yapmaya başladığı ve kasım ayı süresince satış yapan kadın girişimci sayısının 11 bini geçtiği belirtildi.

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara