Profesyonel Amazon'da Satış Danışmanlığı ve Yönetimi

Amazon’un Yetkili Türkiye Profesyonelleri Tarafından 16 Hafta Süren Birebir Danışmanlık Hizmeti

Genel Bilgiler

Amazon, Amerika merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketidir. Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994’te Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde kurulmuştur. Gerek toplam satış hacmi, gerekse piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesidir. Bugün Amazon’da DVD,  müzik CD’si, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya, mücevher, tekstil, hırdavat, aksesuar, giyim, ev dekorasyonu ve mobilya, oyuncak, sanat ve zanaat malzemeleri ve araçları dahil olmak üzere daha birçok çeşitli kategoride ürünler listelenmektedir.

Amazon’un Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve İrlanda, Fransa, Kanada, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Avustralya, Brezilya, Japonya, Çin, Hindistan, Meksika, Singapur, Türkiye ülkelerinde, ülke uzantılı e-ticaret siteleri bulunmaktadır. Diğer ülkelerde ise lokal olarak bulunduğu ülkelerden satış yapılmaktadır.

Amazon’da dropshipping minimum bütçelerle başlanabilmesi sebebiyle her ne kadar en popüler satış yöntemi olarak ön plana çıksa da özellikle tedarik zinciri yönetimindeki zorluklar ve düşük karlılığı sebebiyle giderek popülaritesini kaybetmektedir. 

Amazon Türkiye satış olanakları yönünden Avrupa’ya satışta bir kapı olması sebebiyle çok stratejik bir öneme sahip olsa da sektör/kategori ve ürün/rakip analizleri ile doğru bir listeleme Amazon’da satışın kilit noktasıdır. WORLDEF Enterprise Amazon Danışmanları ile Amazon Avrupa ve Amazon Amerika odaklı satışlarınızda profesyonel destek alarak Amazon Prime’dan Amazon FBA’ya ve Amazon SEO’dan Amazon PPC’ye kadar birçok konuda işinizi büyütün. 

Dünyanın en yaygın alışveriş sitelerinden olan Amazon.com’un logosunda yer alan sarı ok gülen bir yüzü temsil ederken, aynı zamanda A’dan Z’ye her şeyin bulunabileceğini ima eden bir semboldür. 

 

Amazon Danışmanlığı

Danışmanlık İçeriği

Neden Amazon’da Satış Yapmalı?

Amazon'da Satış Danışmanlık İçeriği

Amazon Danışmanlığında, sürdürülebilir ve sağlıklı kurumsal satış için gerekenler WORLDEF Enterprise danışmanları tarafından firmaya ve ürünlere uygun şekilde planlanacak, ilk ürünlerin Amazon platformundaki rakip ve kategori analizleri yapılacak, ürün listelemeleri, PPC optimizasyonları yapılacak ve sürdürülebilir bir başarının temelleri atılacaktır. Burada yapılan her iş ve çalışma WORLDEF Enterprise danışmanları tarafından aktarılacaktır.

Amazon'da Satış Danışmanlığı Hedefleri

Evet. Amazon Türkiye Satıcı hesabı sadece Amazon.com.tr’deki satışlar için kullanılabilir. Amazon Avrupa’da satış yapmak için, yeni bir satıcı hesabı (Avrupa satıcı hesabı) oluşturmak gerekmektedir.

Hesap açmak için aşağıdaki bilgiler gereklidir:

  • Yasal işletme adı, 
  • İşletme adresi, 
  • Telefon numarası, 
  • Vergi Kimlik Numarası, 
  • Vergi Dairesi, 
  • Kimlik Belgesi, 
  • Kredi Kartı, 
  • Ticaret Odası / Sanayi Odası Faaliyet Belgesi, 
  • Şirket hissedarlarını gösteren en güncel Ticaret Sicil Gazetesi, 
  • Noter tasdikli İmza Sirküleri ve üzerine kayıtlı bir Fatura (Doğalgaz, Su vb.)

Amazon Avrupa ücret yapısı Amazon Türkiye’den farklıdır. Profesyonel satış planı, €39 (KDV hariç) aylık üyelik bedeli ve kategoriye göre değişen oranlarda satılan her ürün için bir satış hizmet bedeli içerir.

Üyelik, kayıt işlemi tamamlandığı anda başlar. Akabinde ilk aylık üyelik bedeli de tahsil edilir.

Amazon Avrupa Satıcı hesabı oluşturulduğunda, Avrupa’daki beş mağaza üzerinden (Amazon.co.uk, Amazon.fr, Amazon.de, Amazon.it, ve Amazon.es) Avrupa’daki tüm müşterilere ulaşmak mümkündür.

Ürün bilgileri satış yapılmak istenen mağazanın yerel dilinde vermek gerekmektedir. Örneğin, Amazon.de (Amazon Almanya) üzerinde satış yapılmak isteniyorsa, ürün bilgileri Almanca olarak verilmelidir.

Avrupa’da Amazon Lojistik (FBA) hizmetlerinden faydalanılıyorsa ürünlerin stoklandığı ülkede KDV (VAT) kaydı yapılması gerekmektedir. AB’de ürün stoklanmıyorsa, KDV kaydı yapılmasını gerektirecek durumlarla ilgili vergi müşavirine danışılmalıdır.

Avrupa’da bir banka hesabı mevcutsa satış yapılan ülkeye göre ödemelerin Euro veya Pound olarak alınması mümkündür. Avrupa’da bir banka hesabı mevcut değilse ve Türkiye’deki banka hesabını kullanmak tercih ediliyorsa, kayıt esnasında Hyperwallet uygulaması Avrupa’da bir sanal banka hesabı açmaya yönlendirir. Hyperwallet, ödemelerin Türk Lirası olarak alınmasını sağlayan 3. Parti bir ödeme hizmeti sağlayıcısıdır. Hyperwallet ile bir hesap oluşturulduğunda Avrupa’daki ödemeler Euro veya Pound olarak Hyperwallet hesabına aktarılır ve oradan da tanımlanacak Türkiye’deki banka hesabına Türk Lirası olarak aktarılabilir.

Menü
1_enterprise_mavi

Sizi ARAYALIM

Amazon Danışmanlığı

Adres:

WORLDEF Plaza – Armağanevler Mah. Akdeniz Cad. No:42 Ümraniye/İstanbul