worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Alman şirket DHL Express bir Türk’e emanet

e-ticaret

Mustafa Tonguç, 1997 yılında DHL Almanya Operasyonları’nda göreve başladı ve zaman içinde çeşitli görevler üstlendi. 2014 yılında DHL Express Türkiye’ye katılan Tonguç, önce Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı ve ardından CEO pozisyonuna yükseldi.

Tonguç’un liderliğinde DHL Express Türkiye, Türkiye’deki hizmet noktalarını büyük ölçüde artırdı ve dijitalleşme ile sürdürülebilirlik alanında çalışmalarını hızlandırdı. Ayrıca Tonguç’un insanlara ve yeteneklere odaklanması, Avrupa organizasyonunda birçok kişi için gelişim fırsatları yarattı.

DHL Express Almanya CEO’su Mustafa Tonguç

Türkiye’de iki yakaya uçak kaldıran tek firma

DHL Express, 1969 yılında kuruldu ve lojistik sektörünün lider global markası olarak biliniyor. Şirket, ulusal ve uluslararası paket teslimatından e-ticaret gönderi ve taşımacılık çözümlerine, uluslararası ekspres kara, hava ve deniz yolu taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar geniş bir hizmet portföyü sunuyor. DHL, dünya çapında 220’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yaklaşık 395 bin çalışanıyla müşterilerine hizmet veriyor.

Uluslararası ekspres hava taşımacılığı alanında faaliyet gösteren global DHL Express Türkiye, Türkiye’de hızlı hava taşımacılığı sektöründe önde gelen şirketler arasındaydı. İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından günlük 4 uçuş gerçekleştiren DHL Express, İstanbul’un her iki yakasından da uçak kaldıran tek “Ekspres Hava Taşımacılığı” firması olarak dikkat çekti. Şirket, İstanbul Havalimanı’nda yapılan yeni Gateway binasında hizmet vermeye başladı.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

teknosa
Markalar

Teknosa, e-ticarette 2 kat büyüme hedefliyor

Teknosa, 2023 yılında başlattığı ‘Dijital Odaklı Dönüşüm’ programıyla hedeflerini büyütüyor. Şirket 1 milyar TL’lik yatırım planlarken, e-ticaret hacmini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Teknosa, e-ticaret brüt

Days
Hours
Minutes
Seconds