Lords Mobile’ın geliştiricisi IGG’den deprem bölgesine destek

IGG
Lords Mobile gibi dünya çapında pek çok popüler oyunun geliştiricisi olan IGG, deprem bölgesine 200 bin dolar değerinde yardım yaptı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler, on binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine neden oldu. Depremin ardından bölgeye uluslararası çapta yardım yağmaya devam ediyor.

Bölgeye yardım gönderen sayısız şirket arasında Singapur merkezli oyun geliştiricisi IGG de yer aldı. Lord Mobile gibi popüler oyunların geliştiricisi olan şirket, deprem bölgesine 200 bin dolar değerinde yardımda bulundu.

Oyuncular da yardım paketi hazırladı

Ülkemizde büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan IGG, depremin ardından bölgeye yardım tırlarını gönderdi. Singapur, Çin ve Türkiye ekiplerinin hazırladığı yardım tırlarının yanı sıra Lord Mobile oyuncuları da bölgeye yardım için el attı.

IGG ekibinin Lords Mobile Facebook sayfasından paylaştığı mesaj ile birlikte oyuncular, IGG çalışanları ile el ele verip yardım paketlerini hazırladı. Şirket, yaralar sarılana dek yardımları sürdüreceğini dile getirdi ve bir kez daha taziyelerini sundu:

“Depremde yakınlarını kaybedenlere bir kez daha taziyelerimizi sunar, yaralananların bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.”

IGG, 9 Şubat günü bu mesajı paylaşmıştı:

“…Halkımızın yanında olmak adına IGG ekibi olarak bugün Çin ekibimiz tarafından deprem bölgesine hareket eden tırımızın en yakın sürede ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını temenni ediyoruz.

Bununla birlikte Türkiye ekibi olarak, bugün yola çıkardığımız yardım umuyoruz ki halkımızın yarasına merhem olmak için yardımların daha da büyümesine öncülük eder. Yardımlarımızın devamı, yetkili kurumlar tarafından paylaşılan ihtiyaç listelerine göre devam edecek ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak…”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?