Amazon, Latin Amerika’da teslimat merkezi açtı

Amazon
Amazon, bölgede hızlı teslimatlar sunmak amacıyla, Meksika’nın başkentinde Latin Amerika’daki en büyük son mil teslimat merkezini açtı.

Amazon, 2015 yılında Meksika’da faaliyete geçti ve o tarihten bu yana Latin Amerika pazarında platformuna daha fazla müşteri çekmek ve Arjantin merkezli Mercado Libre gibi rakiplere karşı üstünlük sağlamak amacıyla yatırımlar gerçekleştirdi. Şirketin, 2015 yılından beri bölgede toplamda 3 milyar dolar yatırım yaptığı belirtildi.

E-ticaret devinin, 30 bin metrekarelik alana sahip yeni last mile Mexico City tesisinin ise Latin Amerika’daki en büyük teslimat istasyonu olduğu ve tüketicilere son kilometre teslimatlarında hizmet vereceği aktarıldı.

Amazon, müşterilere yakın dağıtım merkezleri işletme stratejisini izliyor

Amazon‘un Meksika lojistik sorumlusu Diana Frances, Mexico City’deki genişlemenin, Amazon‘un müşterilere yakın dağıtım merkezlerini işletme stratejisinin bir örneğini temsil ettiğini söyledi.

E-ticaret devinin Meksika genelinde toplam 40 kadar deposu bulunuyor ve doğrudan 8 binden fazla kişiye, dolaylı olarak da 32 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?