Alibaba, Türkiye’ye 2 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor

Alibaba
Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın Türkiye’ye 2 milyar dolarlık yeni yatırım planladığı açıklandı.

Trendyol’un ana ortağı olan Alibaba Grubu, Türkiye’ye iki milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Alibaba Grup Başkanı Michael Evans’ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak üzere New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü belirtildi. Evans’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde, Türkiye’ye iki milyar dolar yatırım yapma planlarını aktardığı ifade edildi.

‘Trendyol aracılığı ile Türkiye’ye 1,4 milyar dolar yatırım yaptık’

Şirketin açıklamasında, görüşmede yatırım planının aktarıldığı ancak yatırımın ne zaman yapılacağının belirtilmediği söylendi. Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, bugüne kadar Trendyol aracılığı ile Türkiye’ye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını ve Trendyol’un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini ifade etti.

Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin’in de görüşmede yer aldığı aktarıldı. Alibaba Grup Başkanı Michael Evans’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen görüşmede, Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin bilgi vererek, Ankara’daki veri merkezi ile lojistik merkezi ve İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirdikleri ihracat operasyon merkezi gibi yeni yatırımlar hakkındaki detayları paylaştığı belirtildi.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?