worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Alibaba, Türkiye’ye 2 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor

Alibaba

Trendyol’un ana ortağı olan Alibaba Grubu, Türkiye’ye iki milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Alibaba Grup Başkanı Michael Evans’ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak üzere New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü belirtildi. Evans’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde, Türkiye’ye iki milyar dolar yatırım yapma planlarını aktardığı ifade edildi.

‘Trendyol aracılığı ile Türkiye’ye 1,4 milyar dolar yatırım yaptık’

Şirketin açıklamasında, görüşmede yatırım planının aktarıldığı ancak yatırımın ne zaman yapılacağının belirtilmediği söylendi. Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, bugüne kadar Trendyol aracılığı ile Türkiye’ye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını ve Trendyol’un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini ifade etti.

Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin’in de görüşmede yer aldığı aktarıldı. Alibaba Grup Başkanı Michael Evans’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen görüşmede, Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin bilgi vererek, Ankara’daki veri merkezi ile lojistik merkezi ve İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirdikleri ihracat operasyon merkezi gibi yeni yatırımlar hakkındaki detayları paylaştığı belirtildi.

 

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds