Ozon.ru, Türkiye pazarına giriyor!

Ozon Global
Rusya merkezli dev online pazaryeri Ozon.ru, WORLDEF’in desteği ile Türk satıcılar için İstanbul’da lansman ve tanışma toplantısı düzenliyor.
Ozon

Ozon, Türk markalarının platformda satış yapabilmesi için bir tanışma etkinliği düzenliyor. Rus pazaryeri, bu sayede Türkiye pazarına adım atacak. Ozon’un etkinliğine; tekstilden ayakkabıya, mobilyadan teknolojiye, üreticilerden tedarikçilere kadar 250 firmanın katılımı bekleniyor.

ShiftDelete’den Mehmet Ali Ertunç’un haberine göre, Ozon Global’de satış yapmak için çeşitli bilgilerin paylaşılacağı toplantıda, ayrıca, Ozon.ru’nun Türkiye CEO’su da tanıtılacak. Ozon, bu çerçevede Türkiye ofisini de faaliyete geçirdi. Geçtiğimiz yıl 2,6 milyar adet online alışverişe ev sahipliği yapan Ozon, Türkiye’deki üretici ve tedarikçilerin global pazarlara açılmasına fırsat sunacak.

Ozon’un yöneticileri,  uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF’in desteğiyle 11 Ağustos 2022 Perşembe günü Türk perakende markalarıyla İstanbul Taksim’de bir araya gelecek. Ozon, toplantıda, Türk e-ticaret firmalarını ve perakendecileri Rusya’da kendi sistemleri üzerinden online satış yapmaya davet edecek.

Ozon, 2021’de 6 milyar dolar ciro elde etti

Global pazaryeri Ozon, pazarın önde gelen e-ticaret şirketlerinden biri olarak, Rus pazarının geniş kaynaklarına erişim imkanı sunuyor. Rus e-ticaret pazarından daha hızlı büyüyen Ozon, 2021 yılında 6 milyar dolarlık ciro elde etti. Platformun 2022 yılının ilk çeyreğinin sonundaki cirosu, bir önceki yıla göre yüzde 139 artarak, 2.5 milyar dolara ulaştı. 2022 yılı sonuna kadar cironun yüzde 80 oranında daha arttırılması hedefleniyor.

Platformu her ay 48.6 milyondan fazla kullanıcı ziyaret ediyor. Bu rakam, Rusya’da internet penetrasyonunun neredeyse yarısına denk geliyor. 2021 yılında Rus müşteriler 2.6 milyardan fazla online sipariş verdi. Pozisyonunu güçlendirmeyi planlayan platformda 120 binden fazla aktif satıcı bulunuyor. Mağaza vitrininde 20 farklı kategoride 100 milyondan fazla ürün listeleniyor. Ayrıca, satıcılara, toplam 1 milyon metrekarelik depolama alanı sunuluyor.

Ozon, satıcılardan kategoriye göre yüzde 3 ila 20 arasında komisyon alıyor. Ürünleri herhangi bir depoya göndermeden doğrudan müşteriye teslim eden Ozon’da lojistik süreçlerde tasarruf imkanı bulunuyor.

Paylaş
WORLDEF
WORLDEF
Biyografi alanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?