Profesyonel Etsy Satış Danışmanlığı ve Yönetimi

Etsy Profesyonelleri Tarafından 20-24 Hafta Süren Birebir Danışmanlık Hizmeti

Profesyonel Etsy Satış Danışmanlığı ve Yönetimi

Genel Bilgiler

Etsy, el yapımı veya klasik ürünler ve el sanatları malzemelerine odaklanan Amerika merkezli bir e-ticaret pazaryeridir. Bu ürünler, mücevher, çanta, giyim, ev dekorasyonu ve mobilya, oyuncak, sanat ve zanaat malzemeleri ve araçları dahil olmak üzere çok çeşitli kategorilere girmektedir. 

Her ne kadar platform kurumsal satıcılara da olanak sağlamaya başlasa da “insanlara anlam sağlayan ve sanatlarını, zanaatlarını doğrulama fırsatı sunan bir platform” olarak nitelendirilir. Etsy satış kanalında bulunacak ürünler el yapımı, antika ya da zanaat malzemesi kategorisinde olmalıdır. Ancak 2013’teki pazaryeri politikası değişiminden beri Etsy üretimi gerçekleştirilen ürünlerin satışına izin veriyor.

Neden Etsy'de Satış Yapmalıyım?

Etsy Satış Danışmanlık İçeriği

Etsy Satış Danışmanlığında, sürdürülebilir ve sağlıklı kurumsal satış için gerekenler WORLDEF Enterprise danışmanları tarafından firma ve ürünlere uygun şekilde planlanacak, ilk ürünlerin listelemeleri yapılacaktır. Kalıcı başarıya nasıl ulaşılacağı konusu ise süreç boyunca yapılacak toplantılarla aktarılacaktır.

Etsy Satış Danışmanlığı Hedefleri

Mağaza Politikası ve Ödeme Yöntemleri Tutarlılığı Belirlemek

Bir pazaryeri mantığından farklı olarak Etsy, ürünlerin kaç günde gönderileceğini ya da nelerin iade kabul edileceği kararlarını satıcıya bırakmaktadır. Müşteriyi satın almaya ikna etme süreci mağaza politikasıyla güçlendirilecektir.

Doğru Lojistik Kurgu ve Fiyatlama Gerçekleştirmek

Etsy’nin kendi deposu olmadığından, Türkiye’den Etsy’deki müşterilere ürün gönderen ihracatçıların karşılaştığı en büyük zorluk rakip firmalar değil lojistik maliyetlerdir. WORLDEF Enterprise danışmanlığında asgari express kargo maliyetleri yakalanacak ve doğru fulfillment hizmetleri gerçekleştirilecektir.

Uygun İçerik ve Görsellerle Kaliteli Müşteri Deneyimi

Etsy pazaryeri felsefesi itibariyle mekanize satışın yaygınlaştığı modern endüstrilere karşı olduğundan, seçili ürünlerle birebir müşteriye dokunan samimi ve hikayeleştirilmiş mağaza konsepti oluşturulacaktır.

PPC planı oluşturulması

Tüm bu analizler ve oluşturulan ürün altyapısı sonrası PPC planıyla ürünler öne çıkarılacak ve bu süreç bir süre optimizasyonlarla devam ederek satışların ve listelemenin yukarılara taşınması hedeflenecektir.

Hayır böyle bir zorunluluk yok, bireysel veya şirket hesabıyla satıcı olmak mümkündür.

Etsy’nin kendi sistemi içerisindeki Etsy Payments ya da PayPal sahibi olması tavsiye edilmektedir. Farklı ödeme alma yöntemleri olsa da sepetten çıkış oranlarını çok artıracağından bunlarla maliyetlerin çok artacağı söylenebilir.

Satış hacimlerine göre direkt gönderi veya uygun fulfillment centerlarla anlaşarak lojistik maliyetleri en aza indirmede gerekli yardım Worldef Enterprise danışmanları tarafından yapılacaktır. 

Menü
1_enterprise_mavi

Sizi ARAYALIM

Etsy Danışmanlığı

Adres:

WORLDEF Plaza – Armağanevler Mah. Akdeniz Cad. No:42 Ümraniye/İstanbul