SEO optimizasyonu müşteri ve ciroyu artırıyor

SEO
İçerik yönetimini başarılı şekilde yapan şirketler SEO uyumu sayesinde Google aramalarında en üst sıralarda yer alıyor. Blog içerikleriyle de hem itibar yönetimi hem marketing gerçekleştiriyor.

Digital Exchange pazarlama ekibi tarafından yapılan çalışmada SEO optimizasyonunun müşteri ve ciroyu artırdığı görülürken, Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “İçerik yönetimi marketingin maraton koşusudur. Hızlı gitmek yerine uzun soluklu, istikrarlı ve ciddiye alarak devam etmek markaya her zaman kazandırır” dedi.

İçerik pazarlaması etkili bir marketing yöntemi

Markalar ürün ve hizmetlerini tanıtırken ister kurumsal iletişim biriminin, isterse de profesyonel bir ekibin hazırladığı çalışmalardan faydalansın ciddi emek, zaman ve bütçe harcaması yapar. Gerçekleştirdiği marketing çalışmasının dönüşünü de başta ciro olmak üzere bilinirlik, marka itibarı gibi konularla kazanmayı hedefler. Yapılan marketing çalışmaları arasında markalar için en uzun soluklusu aynı zamanda da en fazla getiri sağlayan türün başında ise içerik yönetimi gelir.

Trendlere göre Avrupa’da şirketlerin yüzde 91’i içerik pazarlamasını etkili bir marketing yöntemi olarak görüyor. Bu nedenle birçok batılı şirketin profesyonellerce kaleme alınan ve tasarlanan blog sayfaları bulunuyor.  Digital Exchange marketing ekibi, markaların içerik yönetimi konusunda çeşitli önerilerde bulundu.

SEO uyumlu içerik yönetimi önemli bir pazarlama yöntemi

Digital Exchange marketing ekibi tarafından yapılan çalışmada, günümüzde Google’ın, Türkiye arama motoru pazarının yüzde 95’ine sahip olduğu görülüyor. Araştırmada, odak kelimeye endekslenen metin ve görsel sistemi olan SEO uyumlu içerik yönetimi markalar için önemli bir pazarlama yöntemi olarak karşımıza çıkarken, Google aramalarında en üst sırada olmanın yolunun, arama yapılan kelimeyle eşleştirilmiş metin ve görsel üretiminden geçtiği belirtiliyor.  

Çalışmada, SEO’ya uygun bir içeriğin doğru zamanda ve doğru kişiler tarafından görüleceği için pazarlamanın en önemli kısmı olduğu vurgulanırken, içerik pazarlama yaparken mutlaka oluşturulacak içerikle ilgili doğru anahtar kelimeleri aramak ve bunları içeriğe entegre etmek gerektiğinin altı çiziliyor.

“Bu yönetimin profesyonel ekiplerce yapılması gerekiyor”

SEO
Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk

İçerik yönetiminin doğru yapılmasının markalara birçok fayda sağladığını belirten Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “Bu yönetimin mutlaka profesyonel ekiplerce yapılması gerekir. Blog yönetiminden fotoğraf seçimine, SEO’ya uygun metin yazılmasına kadar birçok unsur bir arada bulunmalıdır. Bugün şirketler sadece müşterilerine karşı değil, kamuoyuna ve diğer şirketlere karşı da sorumluluk hissediyorlar. Rekabet de böyle oluşuyor. Çok satış yapan ya da kâr eden şirket olmak kadar, içerik yönetimine de dikkat etmek gerekiyor. Böylece tüketici nezdinde itibar yükselir ve kalite algısı yukarıya çekilir” dedi.

Markaların içerik yönetiminde birçok fayda sağlayabileceğini hatırlatan Pamuk, “Hem ürünün hizmetin tanıtılması hem şirket profesyonellerinin makalelere imza atarak uzmanlıkları konusunda bilgilendirme ve itibar yönetiminin yapılması bunların başında gelir. Günümüzde sayısız bilgi internette bulunuyor. Bunların SEO’ya uygun şekilde dizaynı ile birlikte markanın çalışmalarının da ön planda bulunması, günün sonunda şirketin faydasına olan marketing faaliyetlerinin başında gelir. Hızlı gitmek yerine uzun soluklu, istikrarlı ve ciddiye alarak devam etmek markaya her zaman kazandırır. Uzun içeriklerden kaçının. Konuyu iyi araştırın. Görsel ve içerik uyumuna dikkat edin. Aylık plan oluşturun, kendi tarzınızı yakalayın ve en önemlisi dijital pazarlama trendlerini takip edin” diye konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?