Paylaş

Stadium Goods, Zalando ile Avrupa’ya açılıyor

2 Dakika
Zalando ile ortaklık kuran ABD merkezli Stadium Goods, trend spor ayakkabılarını Avrupa pazarına sunuyor.
Zalando ile ortaklık kuran ABD merkezli Stadium Goods, trend spor ayakkabılarını Avrupa pazarına sunuyor. Şirket, ilk olarak Almanya’daki online tüketicileri odağına aldı.
Zalando ile ortaklık kuran ABD merkezli Stadium Goods, trend spor ayakkabılarını Avrupa pazarına sunuyor.

Stadium Goods, 2015 yılında kuruldu. Sokak giyimi ve spor ayakkabı odaklı şirket, 2017 yılında hızla büyüyen imparatorluğunu genişletmek adına 4,6 milyon dolarlık bir öz kaynak finansmanı sağladı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli şirket, şimdi moda odaklı pazaryeri Zalando ile ortaklık kurdu. Şirket, bu ortaklıkla Avrupa pazarına açılmayı hedefliyor.

“Avrupa’daki sneaker meraklılarına istedikleri özgünlüğü sunacak”

Zalando ortaklığı, Stadium Goods için heyecan verici bir gelişme oldu. ABD’li şirket, bu ortaklıkla ürünlerini ilk olarak Almanya’da e-ticaret tüketicilerinee ulaştıracak. Stadium Goods kurucu ortağı ve CEO’su John McPheters, “Spor ayakkabı pazarının liderlerinden biri olarak, Avrupa’nın önde gelen online pazaryerlerinden biri olan Zalando ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.  McPheters, bu ortaklık sayesinde Avrupa’daki sneaker meraklılarına, uzun süredir istedikleri özgünlüğü ve seçimi sunacaklarına inandığını ifade etti.

Zalando Doğrudan Tüketici Hizmetleri Başkan Yardımcısı Carsten Keller ise, şu ifadeleri kullandı; “Stadium Goods’un Avrupa’daki varlığı, bu durumu Avrupa’daki spor giyim tutkunları için gerçekten kaçırılmayacak bir fırsat haline getiriyor. Bu özel ortaklık, partner programı sayesinde Zalando’yu spor giyim tutkunları için temel ziyaret noktası haline getiriyor.”

Stadium Goods, Zalando’nun 21 milyon tüketicisine sunuluyor

Zalando ile olan yeni ortaklık sayesinde şirket artık markanın yüksek kaliteli ve en çok aranan spor ayakkabılarını Avrupa’daki milyonlarca spor ayakkabı tüketicisine ulaştırabilecek. Ayrıca, Zalando Partner Programı aracılığıyla kendi e-ticaret stoklarını ve daha geniş bir ürün yelpazesini Zalando müşterilerine sunabilme şansı elde edecek. Şirket, yeni pazaryeri hamlesi ile kendi e-ticaret web siteleri, Soho ve New York’taki amiral mağazalarının yanı sıra Zalando’nun gücünü de arkasına alacak. Zira Zalando’nun 21 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Avrupa platformlarında markanın tanınması ve görünürlüğü aratacak. Bu sebeple şirket için çok önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

Stadium Goods, bu ortaklıkla beraber 2015 yılı sonbaharında açtığı stadiumgoods.com web sitesi ile güçlü bir şekilde varlık göstermeye devam edecek. Ancak Zalando ile yapılan ortaklık sayesinde sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil aynı zamanda Avrupa pazarında da ayakkabı, spor giyim ve yaşam tarzı alanlarında yer edinmek ve genişlemek için bir fırsat yakalamış olacak.

Spor giyimde birinci sınıf marka

Stadium Goods, en çok aranan spor ayakkabı, spor giyim ve yaşam tarzı alanlarında satış yapan birinci sınıf bir markadır. 2015 yılından John McPheters ve Jed Stiller tarafından ABD’de kurulan şirket, gün geçtikçe büyüyor. Pazar payını artırmaya devam eden şirket, sektördeki en dinamik ve heyecan verici şirketlerden biri olarak görülüyor. Sokak giyimi ve spor ayakkabı odaklı şirket, 2017 yılında 4,6 milyon dolarlık yatırım almıştı.

Zalando’nun 17 ülkede operasyonu var

Zalando; ayakkabı, giyim ve diğer moda ürünlerini satan çok platformlu e-ticaret pazaryeridir.

Zalando; ayakkabı, giyim ve diğer moda ürünlerini satan çok platformlu e-ticaret pazaryeridir. Dünyanın önde gelen e-ticaret şirketlerinden biridir. “Rocket Internet” öncülüğünde Robert Gentz ve David Schneider tarafından 2008 yılında “Ifansho” adı altında Almanya’da kurulmuştur. Günümüzde dünya çapında 17 ülkede faaliyet gösteriyor. Ayrıca çok sayıda yan kuruluşa da ev sahipliği yapıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara