Ara
Close this search box.

Amazon, İngiltere’de “Second Change” mağazası açtı

second change

Amazon, Birleşik Krallık’ta Amazon’dan ikinci el ürünler satın almayı sağlayan İkinci Şans (Second Change Store) mağazası açtı. Amazon’un İngiltere’de açtığı ve ikinci el ürünlerin satıldığı “Second Chance Store” (İkinci Şans Mağazası), festival döneminde alışveriş yapanlara ilk kez kaliteli iade ürünleri şahsen satın alma fırsatı veriyor. Second Chance mağazasında müşteriler, tavsiye edilen perakende fiyatlarına kıyasla yüzde 50’ye varan indirimlerden yararlanabiliyor. Mağazada, Amazon’dan alışveriş yapanların iade ettiği veya yenilenen ürünler ilk kez şahsen satın alınabiliyor.

Amazon, Second Change mağazasına 4 bin ürün bağışladı

Amazon, Birleşik Krallık’ta Amazon’dan ikinci el ürünler satın almayı sağlayan İkinci Şans (Second Change Store) mağazası açtı. Fiziksel mağazada iade edilmiş, yenilenmiş ya da açık kutulu ürünler uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Amazon, “Second Change” programı ile geri dönüşüme ve döngüsel ekonomiye katkıda sunarak, ürünlere “ikinci bir şans” veriyor.

Londra’daki Brunswick‘te açılan bulunan mağaza; ev aletleri, kitaplar ve oyunlar da dahil olmak üzere farklı kategorilerde çeşitli iade ürünler sunuyor. Barnardo’s ile ortaklaşa açılan fiziksel mağaza, 12 Aralık’a kadar faaliyet gösterecek ve tüm geliri hayır kurumlarına bağışlanacak. Amazon, Second Chance’de satılmak üzere 4 binden fazla ürün bağışladı. Bağışlanan ürünler arasında 300’ün üzerinde yenilenmiş Amazon Echo, Amazon Kindle ve Ring Doorbell cihazı da bulunuyor.

Müşteriler tamir atölyesine katılabiliyor

Second Change mağazasında aynı zamanda müşterilerin, uzmanların ücretsiz onarım atölyelerine katılabilecekleri, bozuk dizüstü bilgisayarları ve ev teknolojilerini canlı olarak tamir etmeyi öğrenebilecekleri bir Onarım Bölgesi de bulunuyor. Onarım Bölgesi, Amazon’un Birleşik Krallık’ta 18 yılı aşkın süredir onarım ortağı olan GXO ServiceTech uzmanları tarafından yönetiliyor.

İngiltere’de ikinci el alışveriş talebi artıyor

E-ticaret devi, “Amazon Second Chance” web sitesi aracılığıyla alışveriş yapanlara yıl boyunca iade edilen ürünleri zaten sunuyordu. İngiltere’de açılan fiziksel mağaza, 2023 yılının ilk 9 ayında Amazon’un İngiltere’deki ikinci el eşya satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15’ten fazla artması üzerine faaliyete geçti.

Birleşik Krallık ve Avrupa genelinde müşteri talebi, Amazon’da ikinci el alışverişi milyar sterlinlik bir ticarete dönüştürdü. Amazon, sadece Birleşik Krallık’ta geçen yıl 4 milyondan fazla ürüne ikinci bir şans vererek, İngiliz müşterilerinin kullanılmış veya yenilenmiş ürünleri indirimli satın alarak 30 milyon sterlinden fazla tasarruf etmelerini sağladı.

“Amazon döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak için birçok ürüne ikinci bir şans vermeye kararlı”

Amazon’un Birleşik Krallık Ülke Müdürü John Boumphrey, “Amazon, hem müşterilerin daha önce sevdikleri alışverişleri yapmasına yardımcı olarak hem de ürünleri geri dönüştürme, takas etme ve onarma programları aracılığıyla daha döngüsel bir ekonomiye katkıda bulunarak daha fazla ürüne ikinci bir şans vermeye kararlıdır. Açılışını yaptığımız İkinci Şans Mağazası, müşterilerimize bu tatil sezonunda ikinci el alışveriş yapmanın harika bir yolunu sunarken, aynı zamanda uzun yıllardır birlikte çalıştığımız bir hayır kurumuna destek olmayı amaçlıyor.” dedi.

“Krizde olan aileleri desteklememiz için bu ortaklığa minnettarız”

Barnardo’s CEO’su Lynn Perry ise, şunları söyledi: “Birleşik Krallık genelinde krizde olan aileleri desteklememize yardımcı olacak bu ortaklığa minnettarız. Birleşik Krallık’ta şu anda 800 binden fazla çocuk yoksulluk içinde yaşarken, milyonlarca aile bu kış yiyecek, giyecek ve evlerinin ısıtılması gibi temel ihtiyaçlar arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Second Change mağazasından toplanan fonlar, aileleri destekleme ve çocukların hayata mümkün olan en iyi başlangıcı yapmalarını sağlama yönündeki hayati çalışmalarımızı sürdürmemize yardımcı olacak.”

Amazon’un döngüsel ekonomiyi teşvik etme faaliyetleri

Amazon, bu yıl perakende ve taze ürünler operasyonları ve Fulfillment by Amazon (FBA) bağışları aracılığıyla Birleşik Krallık genelinde 2 binden fazla hayır kurumuna 13 milyondan fazla ürün bağışlanmasını sağladı. Amazon’un bu hizmeti sayesinde fazla stoklardaki veya iade edilen ürünler otomatik olarak bağışlanabiliyor. Barnardo’s, İngiliz Kalp Vakfı, In Kind Direct, Scope ve Multibank girişimi gibi hayır kurumları bağış alanlar arasında yer alıyor. Ürün bağışları Amazon’un döngüsel ekonomi programının bir bölümünü oluşturuyor.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

dijital kaos
Haberler

Dünya genelinde dijital kaos; e-ticaret de etkilendi!

CrowdStrike’in Microsoft güncellemesi adeta global dijital kaosa dönüştü? Dijital çöküş, global çapta Microsoft Azure kullanıcılarını etkiledi. Bu sorun, CrowdStrike güncellemesi ile ortaya çıktı. Dünya genelinde

Days
Hours
Minutes
Seconds