worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

AB’de e-ticaret sektörüne yönelik kapsamlı soruşturma

Avrupa Birliği (AB) antitröst polisi, e-ticaret sektöründeki olası suiistimallere ilişkin kapsamlı bir soruşturma başlattı.

e-ticaret

AB’deki e-ticaret soruşturması mart ayında duyurulmuştu. Bu çerçevede çok sayıda e-ticaret şirketinden hassas ticari bilgileri ve sözleşmelerin kopyalarını teslim etmeleri istendi. Soruşturma kapsamında 2 binden fazla işletmenin sorgulanması bekleniyor.

İki bin e-ticaret şirketi sorgulanacak

Soruşturma kapsamında bazı şirketlerin, tüketicilerin Avrupa Birliği içinde ulusal sınırların ötesinde online alışveriş yapma şeklini sınırlamak için sözleşmeye dayalı veya başka engeller kaldırıp kaldırmadığını belirlemeyi amaçlıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, bu kapsamda 2 binden fazla işletmenin sorgulanması bekleniyor. AB’nin en üst düzey antitröst düzenleyicisi Avrupa Komisyonu, anketlerin ilk grubunu geçen hafta 28 AB ülkesinin tamamındaki işletmelere gönderdi.

Avrupa, e-ticareti teşvik edeceği ülkeleri açıkladı

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

teknosa
Markalar

Teknosa, e-ticarette 2 kat büyüme hedefliyor

Teknosa, 2023 yılında başlattığı ‘Dijital Odaklı Dönüşüm’ programıyla hedeflerini büyütüyor. Şirket 1 milyar TL’lik yatırım planlarken, e-ticaret hacmini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Teknosa, e-ticaret brüt

Days
Hours
Minutes
Seconds