fbpx

Global Pazaryerlerine Giriş Danışmanlığı

1 Yıl – Birebir Danışmanlık

Genel Bilgiler

Worldef Global Pazaryerlerine Giriş Danışmanlığı, World E-Commerce Forum’un global pazarlara açılmak isteyen şirketlere yönelik geliştirdiği pazaryerleri odaklı bir danışmanlık programıdır.

Pazaryerlerine Giriş, Uluslararası Lojistik, Pazaryeri İçerik Optimizasyonu, Yurtdışında Şirket Kurulumu ve Yurtdışı Ödeme Sistemleri başlıkları üzerinden markanın veya ürünün yurtdışındaki pazaryerlerine taşınması yolunda yapılan tüm operasyonlar için yol göstericidir.

Worldef Global Pazaryerlerine Giriş Danışmanlığı İçeriği

Worldef Global Pazaryerlerine Giriş Danışmanlığı çeşitli ürünler için dünyanın dört bir yanında operasyon yürüten pazaryerleriyle Türkiye’deki tedarikçileri buluşturan bir geçiş noktasıdır. İşini global bir eksene taşımak isteyen birey ve kurumlar için pazaryeri hedeflemelerinin yapılmasını ve iletişimin kurulduğu uluslararası pazaryerlerinde ürünlerin satışa sunulmasını sağlar. Bunun dışında E-İhracat Eğitimi Sertifika Programları, tüm Online E-İhracat Eğitimleri ve web seminerlerinden paket sahipleri ücretsiz faydalanır.

Worldef Enterprise Pazaryeri Danışmanlığı üyeleri, Worldef Business School’un tüm imkanlarından yararlanabileceği gibi, profesyonel danışmanlardan E-İhracat yolculuğu için tüm danışmanlık hizmetlerinden de faydalanacaklardır.

E-İhracat Pazar Araştırması

Hedef ve planlama her operasyonun başında gelir. E-ihracat yaparken şirketlere en uygun pazaryerleri World E-Commerce Forum’un uzman profesyonelleri tarafından öğretilmektedir.

Yurtdışı Hedef Pazarlara Giriş

E-ihracat yol haritasını belirledikten sonra hedeflenen yurtdışı pazarlarına World E-Commerce Forum profesyonelleriyle beraber adım atılır. Worldef danışmanları, pazaryeri yasal şartları, ürün standartları, entegrasyon gereklilikleri gibi pek çok konuda doğru şekilde yönlendirmeyi yapacaktır.

Ödeme Entegrasyonları

Belli başlı pazaryerlerinde ödeme almak için alternatif yöntemler gerekebilir. Bu tür zorunluluklarla karşılaşıldığında yurt dışından ödeme alırken Paypal ve Stripe gibi ödeme yönetimi sistemleriyle e- ihracat süreci kolaylaşacaktır.

Uluslararası Lojistik

Kuşkusuz, lojistik, herhangi bir şirket için hesaba katılması gereken en önemli hususlardan biridir ve e-ticaretin gelişmesi için büyük bir zorluktur çünkü küresel işlerin kapıları fiziksel olarak lojistik operasyonlarına bağlıdır. Sınır ötesi lojistik maliyetleri ve iadeyle ilgili yaşanılan sorunları minimize edecek çözümleri Worldef Enterprise danışmanlığında bulmak mümkündür.

Pazaryeri İçerik Optimizasyonu

Yüzlerce rakip arasından ürünleri müşteriye aldırmada en önemli unsur doğru içerikleri oluşturmaktır. Fotoğraf, açıklama ve özellikler olarak tanımlanabilecek ürün içerikleri, ürüne en çok organik müşteri ve satış getirecek şekilde girilecektir.

Worldef Global Pazaryerlerine Giriş Danışmanlığı ile Kazanımlar

  • Uluslararası pazarlarda satış yapmak için bire bir danışmanlıktan faydalanılması,
  • Yurtdışından ödeme almak için PayPal, Adyen gibi global ödeme sistemlerine entegre olunması,
  • Haftalık düzenlenen web seminerlere ücretsiz katılarak e-ihracat bilgilerinizi güncel tutulması,
  • World E-Commerce Forum’un konferanslarına ücretsiz konferans bileti almaya hak kazanılması,
  • Worldef E-İhracat Özel İçerikler ve Mail Grubuna üye olarak tüm Worldef Etkinliklerinden haberdar olunması,
  • Danışmanlık süresinde E-İhracat girişimleriniz için yeni bir iş metodunu kavranılması,
  • E-ihracat yolculuğunda global çapta iş yaparken karşılaşılabilecek sorunlara yanıtlar bulunması,
  • Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat platform danışmanlarının desteği ile E-İhracat sürecinizi hızlı, kolay ve isabetli hale getirilmesi,
  • E-ihracat yaparak şirketin yurtdışında satış yapar duruma taşınılması.

 Tüm olası giderler düşünüldüğünde giriş ücreti, aylık ücret, listeleme ücreti ve komisyon denebilir. Ancak çoğu pazaryeri artık yalnızca satış üzerinden komisyon alarak gelir üretiyor, diğer işlemler için ücret talep etmiyor.

Her ne kadar pazaryerleri satışlardan komisyon alsalar da doğrudan müşteriye ulaşılmasında yardımcı olurlar. Çoğu zaman dijital pazarlama ve SEO maliyetlerine katlanılmaz.

Lojistik süreçlerin belirlenmesi pazaryeri politikalarına ve coğrafyaya göre değişir. Kimi pazaryerleri ürün gönderimi ve iade için kendi yurt dışı depolarını kullandırmayı teşvik ederler. Bazılarının Türkiye’de ürün toplama merkezleri vardır. Geriye kalanlar ise lojistik süreçleri tamamen satıcıya bırakır.

Bunun için pazaryerlerinin paralı hizmetleri olduğu gibi genellikle arkaplanda çalışan algoritmaları vardır. Kaliteli içerikli, çok satan, dışarıdan trafik getiren listelemeleri çoğu pazaryeri 

Statista verilerine göre sınır ötesi e-ticaretin en zorlu unsuru olarak geri dönen ürünler gösteriliyor. Kendi deposu olan pazaryerleri ürünleri resell(yeniden satış) yaparken, bunun dışında kalan pazaryerleri için Worldef Enterprise danışmanları uluslararası çözüm ortaklarıyla en doğru çözümleri sunacaktır.

Menü
worldef-enterprise-logo.png

Sizi ARAYALIM

Global Pazaryerlerine Giriş Danışmanlığı

Adres:

WORLDEF Plaza – Armağanevler Mah. Akdeniz Cad. No:42 Ümraniye/İstanbul