worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Ticaret Bakanlığı’ndan E-Ticarette Ürün Güvenliği Projesi

e-ticarette ürün güvenliği

E-Ticarette Ürün Güvenliği Projesi ile piyasa gözetimi ve denetimi kuruluşlarının e-ticarette ürün güvenliği denetimleri alanında altyapılarının güçlendirilmesi, elektronik ortamda ürün satan üreticiler ile alan tüketicilerin ürün güvenliğine ilişkin farkındalıklarının artırılması hedefleniyor. Ayrıca, elektronik ticaret denetimlerinde etkin koordinasyon sağlanması ve elektronik ticarette piyasa gözetim ve denetimini mümkün kılan bir yazılım geliştirilerek etkin denetim sistemi kurulması amaçlanıyor.

E-Ticarette Ürün Güvenliği Projesi 2024’te tamamlanacak

Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın (IPA) III. Dönemi’nde (2021-2027) 2021 yılı programlamasında yer alan “E-Ticarette Ürün Güvenliği”ne ilişkin Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan proje teklifi, komisyon tarafından kabul edildi ve projenin ihale süreci başladı. 2024 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda da konuya ilişkin hedefler yer aldı.

Buna göre, e-ticarette piyasa gözetim ve denetimini etkinleştirmek üzere sistem kurulacak ve ihtiyaç duyulan mevzuat düzenleme çalışmaları yürütülecek. Uzaktan iletişim araçları yoluyla piyasaya arz edilen ürünlerin piyasa gözetim ve denetimine dair ikincil mevzuat tamamlanacak.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

lcw
Markalar

LC Waikiki pazar yerine dönüştü: lcw.com

Türkiye’de e-ticaret sektöründe pazar yeri sayısı giderek artıyor. Perakende e-ticaret markaları, pazar yeri platformuna dönüşüyor. Bunun son örneği “lcw.com” oldu. LC Waikiki, online pazar yerine

zergo
Markalar

KoçZer, B2B pazaryeri ZerGO’yu tanıttı

Koç Topluluğu bünyesindeki kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi şirketi KoçZer, ZerGO’yu tanıttı. İş yeri ihtiyaçlarına göre kurgulanmış B2B pazaryeri ZerGO, alıcı ve satıcı

Days
Hours
Minutes
Seconds