worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Ömer Nart: “WORLD ECOMMERCE FORUM’ları dünyada organize edeceğiz”

e-ticaret

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te bulunan WORLDEF Başkanı Ömer Nart, Türkiye’nin dünya ekonomisinden aldığı payın yüzde 1’i bulmadığının altını çizdi, bunu yukarıya taşımak için katma değerli ihracatın önemini vurguladı. Nart, başta Londra ve New York olmak üzere, Moskova, Dubai ve Cape Town’da WORLD ECOMMERCE FORUM’lar organize edeceklerini duyurdu.

İstanbul’u bölgenin ve dünyanın dijital başkenti yapacak büyük etkinliklere ev sahipliği yapmasının önemine dikkat çeken Nart, “Bu sebeple biz de üzerimize düşeni yapıp WORLD ECOMMERCE FORUM‘u #eticaret ve #eihracat alanında Avrupa ve Asya’nın en büyük etkinliği yapmak için canla başla çalışıyoruz” dedi.

Katma değerli ihracata odaklanalım

850 milyar dolarlık Türkiye ekonomisinin 100 trilyon dolarlık dünya ekonomisinden yüzde 1 bile pay alamadığını söyleyen Nart, “Her ne kadar sektörünüzün en iyisi bile olsanız ihracatınız yoksa dünyada yüzde 08,5’lik bir pasta diliminden pay almış oluyorsunuz. Öncelikle bu gerçekle bir yüzleşelim! Ve katma değerli ihracata odaklanalım” ifadelerini kullandı.

Paradigma değişimi yaşıyoruz

Nart, WORLDEF’in 2023 itibariyle paradigma değişimi yaşadığını söyledi, “Artık sadece İstanbul’da değil, başta Londra ve New York olmak üzere; Moskova’da, Dubai’de ve Cape Town’da WORLD ECOMMERCE FORUM’lar organize ederek ülkelerin birbirleriyle olan e-ticaret ilişkilerinin geliştirilmesinde aktif rol oynayacağız. Bu küresel vizyonumuzda bizimle birlikte hareket edecek, korkmayan ve WORLDEF ile tüm dünyaya TOGG gibi akın edecek ÇILGIN TÜRKLER arıyoruz” çağrısında bulundu.

‘TOGG Standı gururumuzu okşadı’

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’un CES’te boy göstermesine de değinen Nart, “TOGG standı gururumuzu okşadı. ‘Araba değil teknoloji üretiyoruz’ derken nasıl bir vizyona sahip olduklarını burada gözlerimizle görüp hissettik. Gururlandık” dedi.

Nart, Türkiye’den 53 start-up’ın CES 2023’te almasına liderlik eden İstanbul Kalkınma Ajansı’na, Genel Sekreter Erkam Tüzgen’e, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a teşekkür etti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde