Hepsiburada yaz alışveriş trendlerini paylaştı

Hepsiburada
Hepsiburada, 2023 yaz sezonunda yapılan alışverişleri inceleyerek, yaz aylarında en çok alışveriş yapılan kategorileri açıkladı. Bu verilere göre, yaz aylarında en çok sağlık ve güzellik, giyim, teknoloji ürünleri, temel tüketim, bahçe ve dekorasyon kategorilerinden alışveriş yapıldı.

Hepsiburada tarafından açıklanan verilere göre en çok alışveriş yapan şehirler sırasıyla; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya oldu. 2022 yaz dönemi ile 2023 yılı yaz dönemi karşılaştırıldığında, spor malzemeleri kategorisindeki satışların yüzde 161 artış gösterdiği görüldü. 2022’ye kıyasla 2023 yılında outdoor kategorisinden yüzde 20 daha fazla sipariş verildiği belirtildi.

Plaj giyimi kategorisine olan ilgi yüzde 150 artış gösterdi

2023 yaz dönemi alışverişlerinde mayo ve bikini siparişlerinin 2022 yazına kıyasla yüzde 150 arttığı aktarıldı. Mayo ve bikinilerin, kadın giyim kategorisi içerisinde en çok tercih edilen ürünler olduğu söylendi. Plaj ürünleri arasında yer alan çantalar, gözlükler, terlikler, kaftanlar ve pareoların da yaz alışveriş trendleri içerisinde yer aldığı bildirildi. Hafif ve pamuklu tişörtler, elbiseler, şortlar ve sandaletlerin de yaz sezonu alışverişlerinde öne çıkan diğer ürünler olduğu görüldü.

Yüksek sıcaklıklar klima siparişlerini yüzde 270 artırdı

2023 yazında rekor seviyelere ulaşan sıcakların yaşandığı dönemlerde klimalar, vantilatörler ve portatif klimalar gibi serinletici ürünlerin siparişlerinde ciddi bir artış gözlemlendiği aktarıldı. Hepsiburada üzerinden gerçekleşen serinletici ürünlerin satışlarının, 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 275 artış gösterdi. Geçen senenin aynı dönemine göre klima siparişlerinde yüzde 270, vantilatörlerde yüzde 304, portatif klimalarda ise yüzde 280 satış artışı olduğu bildirildi.

Cilt bakımı kategorisinde büyüme yüzde 203 oldu

Cilt bakımı kategorisinde büyüme görüldüğü açıklanarak, kategoride en çok satılan ürünler arasında yüz temizleyiciler, gözenek sıkılaştırıcı ve arındırıcı tonikler, bakım serumlarının yanı sıra güneş kremlerinin yer aldığı söylendi. Cilt bakımı kategorisindeki büyüme oranının 2022 yılının aynı dönemine göre yüzde 203 arttığı ifade edildi.

Hepsiburada tarafından açıklanan verilere göre 2023 yazında, taşınabilir şarj cihazlarına olan talebin yüzde 30 arttığı, akıllı saatlere, kablosuz kulaklıklara ve su geçirmez kılıflara da ilginin artış gösterdiği bildirildi.

Bahçe ve dekorasyon ürünlerinde en çok sipariş İstanbul’dan geldi

Verilere göre yaz alışverişleri arasında en çok satılan ürün kategorileri içinde yer alan bahçe kategorisinde çok tercih edilen ürün çeşitleri arasında mangal ve barbekü ürünlerinin yer aldığı belirtildi. Platformda, dekorasyon ürünleri arasından en çok aydınlatma, salıncak, hamak, mum, çit ve dekorasyon objelerinin sipariş verildiği ve bu kategoride en çok siparişin İstanbul’dan geldiği söylendi.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?