eBay, Almanya’daki teslimatlarında nakit ödemeyi durduruyor

eBay
Almanya’daki eBay satıcılarının, siparişlerini teslim alırken artık müşterilerden nakit ödeme kabul edemeyeceği açıklandı. Tıkla ve topla uygulamasının hala kullanılabilir olduğu ancak ödemelerin mevcut standart ödeme işlemi yoluyla yapılacağı bildirildi.

eBay Almanya, teslimatlarda nakit ödeme seçeneğini kaldırdığını satıcılarına e-posta yoluyla bildirdi ve değişikliğin pazartesi günü itibariyle yürürlüğe girdiği söylendi. Satıcıların artık platformda ürünleri listelerken kapıda nakit seçeneğini seçemeyeceği ve nakit ödeme seçeneğinin önceki listelemelerden otomatik olarak kaldırıldığı aktarıldı.

Nakit ödeme seçeneği kaldırıldı

Teslimatlardaki nakit ödeme seçeneğinin kaldırılmasıyla, satıcıların, çeşitli kredi kartları, Apple Pay, Google Pay, PayPal ve Klarna dahil olmak üzere standart çevrimiçi ödeme yöntemlerine yönlendirildiği belirtildi.

İşlemler daha güvenli olacak

eBay, işlemlerin hem alıcılar hem de satıcılar için daha güvenli olması gerektiğini belirterek bu değişikliği gerçekleştirdiğini öne sürüyor. Platformun, siparişleri çevrimiçi olarak işleyerek daha fazla kontrol edebileceği söyleniyor.

eBay’in yeni toplama işlevi satın alma deneyimini iyileştirecek

Platformun Almanya biriminin, satıcılara gönderdiği bilgilendirme mesajında müşterilerin siparişlerini teslim etmek yerine müşterilerin kendilerinin siparişleri teslim almayı tercih edebileceklerini belirtti. Teslim alma seçeneğini sunan satıcıların, gelişmiş yerel görünürlükten yararlanmaya devam edeceği bildirildi. Şirket, ayrıca yeni kendi toplama işlevinin satın alma deneyimini iyileştireceğini ifade etti.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?