E-ticaret işletmelerine finansman sağlayan Wayflyer, 1 milyar dolar yatırım aldı

Wayflyer
E-ticaret işletmelerine ve girişimlere finansman sağlayan İrlanda merkezli Wayflyer’ın, ABD’li yatırım yönetim firması Neuberger Berman’dan 1 milyar dolar yatırım aldığı açıklandı.

Pandemi dönemi sonrasında büyümesini sürdüren e-ticaret girişimlerine finansman sağlayan Wayflyer, online işletmelere gelirlerine göre sermaye sağlıyor. Şirket, ABD’li yatırım yönetim firması Neuberger Berman’dan aldığı 1 milyar dolar tutarındaki yatırımı, özellikle ABD’deki büyümesini hızlandırmak için kullanacağını açıkladı. Aynı zamanda elde edilen gelirin, global çapta büyümeyi desteklemek için kullanılacağı ve işletmelere sunulan finansal tekliflerin sayısının artırılacağı belirtildi.

‘Yatırım, Wayflyer’ın başarısını gösteriyor’

Wayflyer kurucu ortağı ve CEO’su Aidan Corbett konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Neuberger Berman’dan yapılan bu 1 milyar dolarlık sermayenin, şirketin başarısını ve dayanıklılığını gösterdiğini ifade etti.

‘Sermaye, bize güç sağlayacak’

Corbett, “E-ticaret işletmeleri mevcut ekonomik koşullar altında büyümeyi yönlendirmeye çalışırken, özellikle ABD pazarında güvenilir finansman çözümlerimize yönelik artan bir talep görüyoruz. Müşterilerimizin her türlü ekonomik koşulda gelişmeye devam edebilmelerini sağlamak için bize bu sermaye, güç sağlayacak.” diye konuştu.

Wayflyer müşterilerinin yaklaşık yüzde 65’inin ABD ve Kuzey Amerika’da yer aldığı belirtilerek, geri kalan müşteri profilinin ise başta İngiltere olmak üzere Batı Avrupa’da ve Avustralya’da olduğu söylendi.

 

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?