BAE’de tüketicilerin yüzde 50’si e-ticaret uygulamalarını tercih ediyor

BAE
Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yapılan bir araştırmada tüketicilerin yaklaşık yüzde 50’sinin e-ticaret platformu uygulamaları aracılığıyla alışveriş yapmayı tercih ettikleri ortaya çıktı.

BAE‘de tüketicilerin online alışverişlerinde uygulamaları üzerinden alışveriş yapma tercihleri olduğu belirtilerek, tüketicilerin yaklaşık yüzde 27’sinin telefonunda beşten fazla alışveriş uygulamasının yüklü olduğu söylendi. Bu durumun, alışveriş alışkanlıklarında mobil merkezli bir yaklaşımı yansıttığı ifade edildi.

Araştırmada katılımcıların yaklaşık yüzde 40’ının sosyal medya mağazalarını kullanmayı tercih ettiği, yüzde 36’sının ise akıllı telefondaki web tarayıcılarını tercih ettiği belirtildi. Katılımcıların yüzde 31’inin de perakende markalarının sahip olduğu alışveriş uygulamalarını kullanmayı tercih ettiği aktarıldı.

En çok tercih edilen kategori moda ve giyim 

BAE‘de online alışverişte en çok tercih edilen alışveriş kategorisinin yüzde 57 ile moda ve giyim olduğu, bu kategoriyi yüzde 46 ile market ürünlerinin, yüzde 41 ile kişisel elektronik, yüzde 37 ile cilt bakımı, güzellik ve yüzde 37 ile ev elektroniği kategorisinin takip ettiği belirtildi.

BAE, e-ticaret pazarı 2027 yılına kadar 17,2 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak

Araştırmada, BAE‘nin e-ticaret pazarının 2027 yılına kadar 17,2 milyar dolar gelir elde etmesi öngörüsü paylaşıldı. E-ticaret pazarının, önümüzdeki dört yıl boyunca ise yıllık yüzde 8,4 büyüme oranı elde edeceği öne sürüldü.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?