worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

İzmir’de e-ticaret ve e-ihracat eğitim konferansı

izmir'de e-ticaret

WORLDEF E-Ticaret Vakfı’nın İzmir’de e-ticaret ve e-ihracat eğitim konferansı başladı. Anadolu’da e-ticaret ve e-ihracat farkındalığı oluşturmak amacıyla WORLDEF E-Ticaret Vakfı’nın öncülük ettiği “E-Ticaret ve E-İhracat Eğitim Konferansı” serisinde yeni durak İzmir oldu. E-ticaret altyapı sağlayıcısı ikas’ın ana sponsorluğu ile 22-23 Kasım tarihleri arasında İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen İzmir E-Ticaret ve E-İhracat Eğitim Konferansı, e-ticaret profesyonellerini katılımcılarla buluşturdu. Ücretsiz konferansta, İzmir’de e-ticaret ve e-ihracatın gelişimine paralel olarak yoğun bir katılım oldu. Etkinlikte alanında uzman isimler bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

“İzmir’de e-ticaret ve e-ihracat farkındalığı artıyor”

WORLDEF E-Ticaret Vakfı Genel Sekreteri Sedat Ateş, konferansın açılığında yaptığı konuşmada, WORLDEF ISTANBUL 2024 etkinliği hakkında değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin e-ticaretin potansiyeline dikkat çekerek, G20 ülkelerinin hedefine gelebilmesi ve küresel e-ticaretten aldığı payı arttırabilmesi için Türkiye’de e-ticaret ve e-ihracata daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı. Ateş, ayrıca, e-ticaret hacmi bakımından iyi bir konuma bulunan İzmir’de e-ticaret ve e-ihracat farkındalığının giderek arttığından bahsetti.

WORLDEF ISTANBUL 2024

Kızılgüneşler: Ülkemizin dijital ticarette küresel merkez haline gelebileceğine inanıyorum

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler ise, konuşmasının başında etkinliğe öncülük eden WORLDEF E-Ticaret Vakfı’na teşekkür etti. Dijital dönüşümün etkisiyle küresel ticarette iş yapma modellerinin değiştiğine işaret eden Kızılgüneşler, “Dijital dönüşüm firmalarımızın gün geçtikçe artan e-ticaret entegrasyonu, perakendeciliğin yapısını tamamen dönüştürürken, yurt içi ve yurt dışı pazarlar ile iletişimin de çok daha dinamik ilerlemesini sağlıyor. ‘Ticaretin evrimi’ olarak adlandırabileceğimiz bu dönem, işletmelere geleneksel ticarete kıyasla çok daha düşük yatırım maliyetleriyle büyüyebilme avantajı sunuyor.” diye konuştu.

E-ihracatın firmalara sunduğu fırsatlardan da bahseden Kızılgüneşler, şöyle devam etti: “Kamu-özel sektör işbirlikleri artıkça ülkemizin dijital ticarette küresel bir merkez haline gelebileceğine inanıyorum. Dijital trendleri uygulamayı başaran, uçtan uca e-ticaret lojistiğini idare edebilen, tüketici alışkanlıklarını takip eden firmalarımızın faaliyetlerini sınır ötesine taşımak için Ticaret Bakanlığımızın e-ihracata yönelik desteklerinden faydalanmaları önem taşıyor.”

“E-ticaret ve e-ihracata rehberlik etmek öncelikli görevlerimiz arasında”

“Oda olarak üyelerimize e-ticaret ve e-ihracat alanlarında rehberlik etmeyi öncelikli görevlerimiz arasında görüyoruz.” diyen Kızılgüneşler, şu ifadeleri kullandı; “İzmir’de e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren tüm paydaşların temsil güçlerini daha da arttırmak için yeni dönemimizde ‘80. E-Ticaret Meslek Komitemizi’ kurduk.  Meslek Komitemiz, e-ticaret faaliyetlerinin kentimizde gelişmesi vizyonu ile İzmirli firmaların e-ticaret alanında faaliyetlerini genişletmelerine yönelik çalışmalar yapıyor. Öte yandan, İzmir Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş birliği yaparak E-Ticaret Destek Personeli Pilot Projesini başlattık. Ayrıca, e-ticaret pazar yerleri ile üyeler arasında ikili iş görüşmeleri oldu. 95 üyemizin ülkemizin önde gelen pazaryeri temsilcileri ile birebir konuşma şansı yakaladığı 500’e yakın görüşme gerçekleşti.”

Konferansta neler var?

WORLDEF E-Ticaret Vakfı İzmir E-Ticaret ve E-İhracat Eğitim Konferansı’nda iki gün boyunca e-ticaret, e-ihracat, e-ticarette yazılım altyapısı, lojistik, entegrasyon sistemleri, dijital pazarlama ve markalaşma konularında eğitimler veriliyor. Sektör profesyonellerini ve girişimcileri bir araya getiren etkinlikte katılımcılar e-ticaretin günümüzdeki ve gelecekteki rolü hakkında bilgi edinme fırsatı buldu. Ayrıca, İzmir’de e-ticaret ve e-ihracat konusunda stratejik öneriler sunuldu.

Konferansta, alanında uzman eğitmenlerin derinlemesine sunumları, e-ticaret ve e-ihracatın niş konuları, e-ticaret trendleri ve stratejilere odaklanan interaktif atölye çalışmaları, uygulamalı ve etkileşimli grup oturumları, e-ticaret profesyonelleri ile networking fırsatları gibi geniş bir imkan sunuldu. Konferansta, niş konularda uzmanlaşmayı hedefleyen girişimciler, şirket liderleri, pazarlama profesyonelleri, sektördeki en son yenilikleri ve stratejileri öğrenerek kariyerlerini ileriye taşımak isteyenler yer aldı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde