Paylaş

Hepsiburada’dan cumhuriyetin ikinci yüzyılı için e-ihracat vurgusu

hepsiburada
Hepsiburada, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için ticari ve teknolojik hedeflerini açıkladı. Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, “E-ihracat sayesinde uluslararası piyasalara açarak ülkemizin bayrağını tüm dünyada dalgalandıracağız.” dedi.

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, Cumhuriyetin 100’üncü yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Bir teknoloji şirketi olarak ülkemizin yerli teknolojilerini geliştirebiliyorsak, kadın girişimciliğini destekleyip kadınların ekonomik hayata katılımlarına destek olabiliyorsak, bir kadın tarafından kurulup yönetilen bir şirket olarak ülkemizin bayrağını Nasdaq dünya teknoloji borsasında ve küresel alanda dalgalandırabiliyorsak, bu Cumhuriyet ve Cumhuriyetin değerleri sayesindedir.” ifadelerini vurguladı.

“Türkiye’deki e-ticaret ekosisteminin büyümesine liderlik ediyoruz”

Nilhan Onal Gökçetekin, sözlerine şöyle devam etti: “Kurulduğumuz günden bugüne ticaretin dijitalleşmesi vizyonu ile teknolojinin yıkıcı değil, yapıcı gücüne odaklanıyor; Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyoruz. Sahip olduğumuz finansal teknoloji çözümlerimizi, lojistik, teknolojik ve pazarlama kabiliyetlerimizle hem paydaşlarımızın hem de Türkiye’deki e-ticaret ekosisteminin büyümesine liderlik ediyoruz.”

Hepsiburada’nın ikinci yüzyıl hedefleri

“Sektörünün en büyük yerli oyuncusu olarak Cumhuriyetin 100’üncü yılında, global düzene yön verecek etki ve yetkinlikte, güçlü ve yerli teknoloji şirketlerinin bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz.” diyen Gökçetekin, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için hedeflerini şöyle sıraladı: “Ülkemizin ihracat stratejisi ve hedeflerine uygun olarak, Türkiye’de sahip olduğumuz deneyim liderliğini ülkemizin dışına taşımak için de çalışacağız. Ülkemizin işletmelerini ve KOBİ’lerini e-ihracat sayesinde uluslararası piyasalara açarak ülkemizin bayrağını tüm dünyada dalgalandıracağız. Girişimci kadınları desteklemeye devam ederek, e-ticaretle tanıştırıp işlerini büyüttüğümüz kadınlarımızın sayısını 2030 yılına dek 120 bine çıkaracağız.”

“E-ticaretle üretilen katma değerin yatırıma ve istihdama dönüşmesi için çalışacağız”

Gökçetekin, sözlerini şöyle tamamladı: “Türk sporunun en büyük destekçilerinden biri olarak gençlerimizi ve çocuklarımızı sporla tanıştıracağız. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için ise fayda yaratmaya, onların yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek 100 yılında da ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya, yatırım yapmaya, gelişmeye; teknolojiyle ve e-ticaretle üretilen katma değerin ülkemizde yatırıma ve istihdama dönüşmesi için var gücümüzle çalışacağız.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?