A’dan Z’ye E-İhracat Kitabı

Orxan Isayev - Ömer Nart

49,90 TL

Kitap Hakkında

E-ihracat ticari getirisi dışında, ülkemizin ekonomik olarak zorlu günlerinde de çıkış noktası olma potansiyeli taşıyan bir alandır. KOBİ’lerimiz için e-ihracat yapmak bir tercih olmaktan çıkmış, artık zorunluluk haline gelmiştir. Çok iyi bilindiği gibi dijitalleşmenin hızlanması ve küresel iletişimin kolaylaşmasıyla e-ihracatın diğer bir deyişle sınır ötesi e-ticaretin önemi daha da artmıştır. Statista’nın verileri bizlere önemli veriler sunmaktadır; 2018 yılı itibarıyla ABD ve AB ülkelerinde e-ticaretin toplam perakende ticaret içindeki payı ortalama %11 iken ülkemizde bu rakam sadece %3,5 seviyelerinde kalmaktadır. Bu veriler ışığında diyebiliriz ki; e-ihracat gidilecek yol anlamında çok büyük bir potansiyel barındırmaktadır.

ETGB gibi bir takım yasal düzenlemeler sayesinde e-ihracatın önü açılmıştır. Geleneksel e-ticarette nasıl İzmir’e veya Van’a ürün gönderiyorsak, artık Almanya’ya, Rusya’ya veya Körfez ülkelerine de ürün göndermemiz kolay hale gelmiştir. Fakat uluslararası pazarlara girerken bazı başlıca konulara dikkat etmek gerekir. Her bölgenin farklı gümrük mevzuatları, farklı ödeme ve lojistik altyapısı ve ayrıca farklı tüketici davranışları mevcuttur.

Bu kitapta e-ihracatı detayları ve sınır ötesi e-ticarette dikkat etmeniz gerekenleri öğreneceksiniz. Ödeme sistemleri, yurtdışında şirket kurma, lojistik, gümrükleme ve iade konuları, devlet teşvikleri ve marka patent tescili gibi birçok konu hakkında bilgi edineceksiniz!

“Türkiye’de e-ihracat seferberliği oluşturma” misyonuyla yayınlanan A’dan Z’ye E-İhracat kitabının tüm konu başlıklarıyla; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, Ticaret ve Sanayi Odaları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına, özel sektöre ve konu ile ilgili araştırmacılara faydalı olması temel dileğimizdir!

Hamur Tipi: 1. Hamur
Sayfa Sayısı: 180
Ebat: 21×15
İlk Baskı Yılı: Nisan 2019
Baskı Sayısı: 1. Basım

İçindekiler

E-İhracat Nedir?

E-İhracatta Ana Pazarlar

E-İhracatta Marka Tescili

E-İhracata Uygun E-Ticaret Altyapısının Oluşturulması

E-İhracat Devlet Teşvikleri

Yurtdışı Şirket Kurulumu

Sınırötesi Djital Pazarlama

E-İhracat Ödeme Yöntemleri

E-İhracat Lojistik ve İade Süreçleri

Bölge Bazlı Pazaryerlerinde Satış

A’dan Z’ye E-İhracat kitabı KDV dahil 49,90 TL olup, ücretsiz kargo ile adresinize
teslim edilmektedir.

A’dan Z’ye E-İhracat Kitabı hakkında ne dediler?

Süleyman Orakçıoğlu <small class="font-weight-normal">Orka Group Yönetim<br> Kurulu Başkanı</small>
Süleyman Orakçıoğlu Orka Group Yönetim
Kurulu Başkanı
Read More
WORLDEF’e e-ihracat çalışmalarıyla sektöre yön verdiğinden ötürü teşekkür ediyorum. E-ticareti ve e-ihracatı girişimcilik ruhuyla birleştirmemiz lazım. Biz bu enerjiyi doğru kullandığımız zaman geleceğimizi e-ihracat ile yeniden şekillendireceğimizi düşünüyorum.
Ramazan Altınay <small class="font-weight-normal">N11.com Uluslararası İş Geliştirme Direktörü</small>
Ramazan Altınay N11.com Uluslararası İş Geliştirme Direktörü
Read More
E-ticaret Türkiye’de oldukça revaçta olan, her yıl yaklaşık %30 civarında büyüyen bir sektör. E-ticaretin eksik kalan yanı e-ihracattı ve bu noktada birilerinin inisiyatif alması gerekiyordu. Elini taşın altına koyduğu için WORLDEF'i tebrik ediyorum.
İsmail Gülle <small class="font-weight-normal">Türkiye İhracatçılar Meclisi<br> Başkanı</small>
İsmail Gülle Türkiye İhracatçılar Meclisi
Başkanı
Read More
Çalışmalarından dolayı WORLDEF'i tebrik ediyorum. Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak e-ihracatın ekonomimizin yükselişi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
Mehmet Metin Okur <small class="font-weight-normal">Sefamerve CEO</small>
Mehmet Metin Okur Sefamerve CEO
Read More
Türkiye’nin kalkınmasının, önümüzdeki 5 yıl içinde e-ihracat ile olacağı öngörülüyor ve WORLDEF ilk adımı attı. Bizim 5 yılda duvara çarpa çarpa gittiğimiz yolu, edindiğimiz tecrübeleri WORLDEF iki günde öğretiyor. Müthiş bir şekilde ekosisteme yön veriyor. Tebrik ediyorum!

A’dan Z’ye E-İhracat Kitabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Evet, talep edildiği halde kitabınız yazar imzalı olarak gönderilebilmektedir.
 
  • Hayır, maalesef kitap iadesi yapılmamaktadır.
 
  • Hayır, ücretsiz kargo ile kitabınız adresinize teslim edilmektedir.
 
  • Kitap teslimi ile ilgili tarafınıza anlaşmalı kargo firmasından SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Kitabınız hala elinize ulaşmaz ise “İletişim” bölümündeki numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Kitabınız kargoya verildikten sonra 3 iş günü içerisinde kurye tarafından adresinize teslim edilmektedir.
Menü