Sedat Ateş

BabyMall E-Ticaret ve Pazarlama Müdürü
Eğitmen & Danışman

Sedat Ateş, 2003 yılında e-ticaret ve e-ihracat konusunda girişimlerine başlamıştır. Yurtdışından getirdiği ürünlerle dönemin tek açık arttırma sitesinde başlayarak sektöre adım atmıştır.

Fortune verilerine göre ilk 50 içinde olan şirketlerin ekip kurulumları, sistem kurulumları, e-ticaret, crm ve dijital pazarlama projeleri gerçekleştirmiş ve çalışmıştır.  Son dönemlerde ise hikaye anlatıcılığı, marka yönetimi konusunda araştırmalarını sürdürmektedir.

O günden bugüne kadar Türkiye’de e-ticaretin gelişiminde rol aldı ve e-ticaret sektöründe ilk defa açılan, o yıllarda denenen ticari kategorilerde çalıştı ve danışmanlık yaptı.

TedX konuşmacısı olup ‘’ Yapay Zeka ile Nereye Gidiyoruz’’ isimli konuşmasıyla geçmiş, günümüz ve gelecek arasındaki bağı anlatmıştır.  2019 yılında Ankara Gazi Üniversitesinde düzenlenen 9.kişisel gelişim zirvesinde onur ödülü almıştır.

İlk sıcak ekmek satışı, ilk süpermarket alışverişini pazaryerlerinde başlatan ticari kategorilerde büyüme sağlayan operasyonları deneyimlemiş ve yönetmiştir.

İşletme ana bilim dalı alanında yüksek lisans eğitimini yine Selçuk Üniversitesi’nde ‘’E-Ticarette Toplam Kalite Yönetimi’’ teziyle tamamlayan Sedat Ateş, E-Ticaret Türkiye akademisi kurucularından olup, İşletme İstanbul İşletme Enstitüsü akademik kadrosunda yer almaktadır.

Sektöre  kazandıracağı yeni kitabı için çalışan Sedat Ateş, yakın zaman içinde raflarda yerini almak üzere çalışmasını bitirmek üzeredir.

Menü