Ara
Close this search box.

Teknosa, 2022 Teknoloji Alışveriş Raporu’nu açıkladı

Teknosa

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, “2022 Teknoloji Alışveriş Raporu”nu açıkladı.

Şirket açıklamasına göre, son yılların değişmez yıldız ürünü akıllı telefonlar 2022 yılında da en çok satılan ürün grubu oldu. Akıllı telefonların yanı sıra büyük ekranlı televizyonlar, salgınla birlikte ihtiyaç listesinde öne çıkan tablet ve “notebook”lar, zamandan tasarruf sağlayan robot ve şarjlı süpürgeler tüketici tercihlerindeki yerini sağlamlaştırdı. 2022 yılının en yeni ve gözde ürünü ise işlevselliğiyle ön plana çıkan fritözler oldu.

teknosa.com 2022’de pazaryerine dönüştü

Şirketin, Şubat 2022’de pazaryerine dönüştürdüğü teknosa.com‘da da özellikle sağlık ve elektronik ürünlerinin yanı sıra kamp malzemeleri, müzik aletleri, spor aletleri, hırdavat ve bahçe malzemeleri gibi ürün grupları ilgi gördü.

Küçük ev aletleri kategorisinde pratikliği ve zamandan tasarruf ettiren özelliği nedeniyle şarjlı dikey süpürgeler ve robot süpürgeler ilgi görmeye devam etti. Aynı kategoride erkek bakım kiti, ütü, saç düzleştirme ve kurutma makineleri de öne çıkan ürünler oldu.

Beyaz eşyada enerji tasarruflu ürünler tercih edilirken, zaman ve yer tasarrufu için kurutma makinesine olan talep yükseldi. Fritözler, çok satan ürünler listesinde yükselişe geçti ve bir önceki yıla göre satışlarını katladı.

TeknoGaranti ve ekran koruma hizmeti gibi hasara karşı önleyici koruma için yapılan satın alımlar da geçen yıla oranla artış gösterdi. Oyun dünyasının gelişimine paralel olarak oyun bilgisayarları ve tamamlayıcı ürünlerinin satışlarında da yükseliş yaşandı. VR ve drone gibi eğlence ürünlerine olan ilgi de arttı.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

Days
Hours
Minutes
Seconds