E-İhracat Danışmanlığı

World E-Commerce Forum’un Prime, Premium ve Enterprise Paketleriyle E-İhracat’ta Uzmanlaşın!
 • Profesyonel Danışmanlar
 • Çözüm odaklı hizmet
Prime
1.245,00 TL
 • Online Eğitimler
 • İş’te E-İhracat Buluşmaları
 • A’dan Z’ye E-İhracat Kitabı
 • Web Seminerler
 • Prime Network
 • Özel İçerikler ve Mailing
 • Ship Entegra Yazılımı
 • WORLDEF Etkinlikleri 
Enterprise
Fiyat Sorunuz
 • Online Eğitimler
 • Web Seminerler
 • Amazon’da Satış Teknikleri Eğitim Kampı
 • E-İhracat Uzmanlığı Sertifika Programı
 • Uluslararası E-Ticaret Siteleriyle Görüşme
 • Yurtdışında Şirket Kurulumu
 • Paypal Hesabının Açılması
 • Sınırsız Birebir E-İhracat Yönetim Danışmanlığı
 • E-İhracat Stratejisinin Belirlenmesi
Worldef E-İhracat Danışmanlığı
Sunulan Hizmetler

World E-Commerce Forum, global pazarlara açılmak isteyen şirketlere yönelik geliştirdiği benzersiz danışmanlık paketlerine sahiptir. World E-Commerce Forum yaptığı E-İhracat Checkupları ile üyelerinin E-İhracat konusundaki eksiklerini tespit ederek, üyelerinin bir an önce E-İhracat’a başlaması için özel yol haritası çıkarır. World E-Commerce Forum üyelerine sunduğu birebir E-İhracat danışmanlığı sayesinde üyelerinin E-İhracat stratejisini oluşturur. Sunduğu danışmanlık paketleri sayesinde, müşterilerinin E-İhracat yaparken karşılaştığı tüm sorunlarına çözümler üretir. Yalnızca üyelerine özel sunduğu global müşteri ağı sayesinde ise üyeler, tüm dünyaya pazaryerleri üzerinden satış̧ yapma imkânı bulduğu gibi kendi siteleri üzerinden de satış yapabilirler.

Worldef E-İhracat Danışmanlığı
Sunulan Hizmetler
Global Ödeme Yöntemleri Entegrasyonu
Global Ödeme Yöntemleri Entegrasyonu
E-İhracat yaparken Paypal ve Stripe gibi global ödeme sistemlerinde hesap açılmasıyla müşterilerimizin yurtdışından kolayca ödeme almaları sağlanmaktadır. 
E-İhracat Stratejisinin Belirlenmesi
E-İhracat Stratejisinin Belirlenmesi
E-İhracat CheckUp'ları sayesinde müşterilerimizin E-İhracat konusundaki tüm eksikleri tespit edilerek, E-İhracat’a başlamaları için yol haritaları çıkarılmaktadır.
Birebir E-İhracat Yönetim Danışmanlığı
Birebir E-İhracat Yönetim Danışmanlığı
Birebir Danışmanlık kapsamında, firmanın E-İhracat Altyapı uygunluğu kontrol edilerek buna göre firma için bir E-İhracat yol haritası ve stratejisi planlanır.
Tedarikçi Eşleştirme Programı
Tedarikçi Eşleştirme Programı
E-İhracat yapmak isteyen şirketleri tedarikçilerle, ödeme ve lojistik altyapısı alanlarında servis sağlayıcılarıyla, yatırımcılarla ve diğer tüm iş ortaklarıyla buluşturmaktadır.
E-İhracat Checkup
E-İhracat Checkup
E-İhracat süreçlerinin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için danışmanlarımız tarafından yapılacak operasyonel ve teknik check-up ile bir yapılacaklar listesi belirlenmektedir.
Yurtdışı Şirket Kurulumu
Yurtdışı Şirket Kurulumu
Vergiler açısından avantaj sağlayan ülkelerdeki şirket kurulum ve kapanış süreci, vergi sistemi ve tüketici alışkanlıklarına ilişkin hizmetler sunulmaktadır.
Worldef E-İhracat Danışmanlığı İle Kazanımlarınız
Worldef E-İhracat Danışmanlığı
Paketleri Neleri Barındırıyor?
Paket İçerikleri
Prime
Premium
Enterprise
Sınırsız Worldef Akademi Erişimi
Web Seminerler
İş'te E-İhracat Buluşmaları
Ship Entegra Yazılımı
A'dan Z'ye E-İhracat Kitabı
Amazon'da Satış Teknikleri Eğitim Kampı
E-İhracat Uzmanlığı Eğitim Kampı
Worldef Konferans Bileti
E-İhracat Yol Haritası Çalışması
Tedarikçi Eşleştirme Programı
Ödeme Entegrasyonların Yapılması
Yurtdışında Şirket Kurulumu
Uluslararası E-Ticaret Siteleriyle Görüşme
Sınırsız Birebir E-İhracat Yönetim Danışmanlığı
E-İhracat Stratejisinin Belirlenmesi
1.245,00 TL
14.992,00 TL
Fiyat Sorunuz
E-ihracata başlamak için ne yapmalıyız?

Firmanızın e-ihracat süreçlerini başarılı bir şekilde yürütebilmesi için danışmanlarımız tarafından yapılacak operasyonel ve teknik check-up ile bir "yapılacaklar listesi" belirlenmektedir. Operasyonel check-up firmanızın lojistik, ödeme yöntemleri, müşteri hizmetleri, geri iade süreçleri gibi operasyonlarının kontrolünü sağlarken, teknik check-up web sitenizin UI, UX, dijital pazarlama gibi analizlerini sağlamaktadır. Öncelikli önem sırasına göre belirlenen bu listedeki eksiklikler giderildikten sonra firmanızın web sitesi üzerinden ya da pazaryerleri üzerinden e-ihracata başlayabilirsiniz.

Ürünlerimizi kime satmalıyız?

Halihazırdaki e-ticaret verileriniz uluslararası pazarın ihtiyaçlarını tespit etmede yeterli olmayacaktır. Portföyünüzde bulunan ürün grubuna ya da gruplarına yönelik pazar, bölge ve hatta ülke araştırmaları yapılarak bu pazardaki potansiyel müşterilerinizin taleplerine uygun yönlendirmeler yapılacaktır. Bu yönlendirmeler sırasında sunulan raporlar hedeflemeniz gereken pazar ve müşteri kitlelerini öngörmenizde kilit rol oynayacaktır.

Kurumsal web sitemiz üzerinden e-ihracat yapabilir miyiz?

Web siteniz üzerinden yapacağınız e-ihracat sürecinde karşılaşacağınız en büyük bariyerlerden bir tanesi müşterilerinize sunacağınız ödeme yöntemleridir. Bu ödeme yöntemlerinden en önemlisi olan PayPal online ödeme sistemini edinmeniz ve web sitenize entegre edebilmeniz için yurtdışında bir şirket kurmanız gerekmektedir. Worldef olarak yurtdışı şirket kurulumu ve online ödeme sistemleri edinimi süreçlerinin tamamını, danışmanlık servisleri çerçevesinde, firmanız adına yürütmekteyiz. Yapacağımız yurtdışı şirket kurulumu ve check-up eksiklerinin giderilmesi sonrasında web siteniz üzerinden e-ihracat yapabilirsiniz.

Birebir danışmanlık alabilir miyiz?

Danışmanlığını verdiğimiz e-ihracat sürecinde alınması gereken aksiyonların kararlaştırılması ve kontrolü için belirlenen aralıklarla (iki haftada bir sabit gün ve saatte) bir araya gelerek süreç kontrolleri sağlanacaktır. Düzenli danışmanlık görüşmelerinin dışında rutin işlerin kontrolü ve tıkanan noktalarda destek için kurulacak Slack/Whatsapp gruplarıyla anlık iletişim kurulacaktır.

E-ihracat departmanı kurulum sürecinde yardımcı olur musunuz?

Yapılacak operasyonel ve teknik check-up sonucunda iyileştirme yapılması gereken operasyon ve pozisyonlarla ilgili geri bildirimde bulunulacaktır. E-ihracat operasyonları için oluşturulması ya da yapılandırılması gereken pozisyonlar için iş tanımı, aday önerisi ve ekip kurulumu için danışmanlık hizmetleri çerçvesinde servis sunmaktayız.

E-ihracat sürecinde hangi lojistik yöntemlerini tercih etmeliyiz?

Gönderilerinizin çıkışını yapacağınız lojistik yöntemi, firması ve tutarı farklı parametrelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gönderi yapacağınız bölgenin alışveriş alışkanlıkları burada önemli bir değişken olabileceği gibi gönderilen ürünün kategorisi ya da toplam paket desisi de lojistik yöntemi ve firmasını belirlemede önemli rol oynayabilmektedir. Alanında uzman danışmanlarımızın sunacağı veriler lojistik partnerinizi seçmede en iyi karar destekçiniz olacaktır.

Devlet teşviklerinden faydalanabilir miyiz?

Bir e-ihracatçı olarak devlet teşviklerinden faydalanabilir ve maliyetlerinizin geri dönüşüm oranını arttırabilirsiniz. Firmanıza uygun devlet teşviği seçeneklerini belirleyerek başvurularınızı yapmakta ve vereceğimiz danışmanlık hizmetleri ücretinin %60’ı başta olmak üzere farklı devlet teşvikleriyle de yapmış olduğunuz ödemelerin geri alınması sürecinde destek vermekteyiz.

Global pazaryerlerinde satış yapabilir miyiz?

Hazırlayacağımız pazar araştırmaları raporları sonucunda Avrupa, Amerika, CIS ya da GCC bölgelerinde bulunan birçok pazaryeri içerisinden firmanıza en uygun pazaryerleri belirlenerek bu pazaryerleri ile olan müzakere süreçleri yönetilecektir. Pazaryerlerine sunulacak şirket profiliniz ile müzakere süreçleri yönlendirilecek ve ürünlerin entegrasyon modelleri ile listelenmesi süreçlerine kadar tüm aşamalarda destek sağlanacaktır.

Hangi entegrasyon modellerini kullanabiliriz?

Pazaryerleri için müşteri memnuniyeti en önemli unsurların başında gelmektedir ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için tedarikçi firmanın da üzerine düşen en büyük görev ürünü eksiksiz ve zamanında teslim etmektir. Pazaryerleri stok kontrolü ve planlanan zamanda teslimat için çoğunlukla entegrasyon modelleri içerisinde en gelişmişi olan API (Application Programming Interface) yöntemini kullanmaktadır. Buna ek olarak FTP (File Transfer Protocol) ya da XML (Extensible Markup Language) entegarsyon modelleri kullanıma açık olsa da çoğunlukla tercih edilmemektedir. Excel dosyaları aracılığı ile listeleme yapan pazaryerleri de bulunmaktadır ancak stok maliyetleri ve oluşabilecek muhtemel aksaklıklar düşünüldüğünde birçok pazaryeri excel ile ürün listeleme kabülünü sonlandırmaktadır.

Hangi ödeme yöntemlerini edinmeliyiz?

Ödeme yöntemleri bölgeye ve demografik özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, CIS ve GCC bölgesi için kapıda ödeme ön plana çıkarken, Avrupa ve Amerika için PayPal, iDeal, Sofort, GiroPay gibi farklı birçok ödeme yöntemi ve bunların edinimi gerekmektedir. Tüm bu global online ödeme yöntemlerinin ediniminde Worldef Enterprise olarak danışmanlık servisleri sunulmaktadır.

 • E-İhracat Danışmanlık Paketlerine sahip olmak isteyen üyelerimiz Kredi Kartı ve Havale/EFT yöntemi ile ödeme yapabilirler.
 • Kredi Kartına 12 Taksit, Havale ile Ödeme, 3 Kişi ve Üzeri Kayıtlarda ise %15 İndirim Fırsatı Kaçırmayın!
 • Tüm E-İhracat Danışmanlık Paketlerimizde açılışa özel %25 Erken Kayıt İndirimi geçerlidir.