E-TİCARET OPERASYONUNUZU
HOLLANDA'YA TAŞIYALIM!

Hollanda’da Şirket Kurulumu Avantajlarını Hemen Öğren!

Neden Hollanda'da Şirket Kurulumu Yapmalısınız?

PayPal, global pazaryerleri, KDV ve gelir vergisi oranları, lojistik avantajları, şirket açıp-kapatma kolaylıkları, iş yapma endeksi gibi kriterler Hollanda’yı bu konuda en uygun ülke konumuna getirmektedir. 

PayPal

PayPal'ın Türkiye'den çekilmesi ile birlikte Türk şirketleri için yurtdışındaki müşterilerden ödeme almak imkansız hale gelmiştir. Hollanda'da şirket kurulumu ile PayPal edinmek çok kolay.

Stripe, Adyen, Mollie

American Express, Visa, Mastercard, China Union Pay gibi kredi kartı ödeme yöntemlerinin yanında Bancontact, Przelewy24, Alipay, Apple Pay, SOFORT ya da giropay gibi online ödeme yöntemlerini de sitenize entegre edin.

Lojistik

E-ihracat yolculuğunuzu Avrupa'da bir fulfilment merkezi ile sınır ötesi e-ticaret seviyesine taşıyarak lojistik maliyetlerde rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

Legal Varlık

Avrupa'nın ticaret ve lojistik üslerinden olan Hollanda'da şirket kurulumu ile legal varlık sahibi olarak hem önemli pazaryerlerine giriş yapabilir hem de ürünlerini ülkede depolayabilirsiniz.

Vergi

Hollanda'da limitet şirket kurarken bir sermaye gerekmiyor. Çifte Gelir Vergisi anlaşmasıyla gelir vergilerinizi Türkiye'de ödemeniz mümkün.

Lokalizasyon

Hollanda'da şirket kurulumu sonrası ofisiniz üzerinden kuracağınız iletişim yol haritanız ile müşteriler ve servis sağlayıcılarla Hollanda yerel adresi ve telefon numarası ile iletişim kurun.

Hollanda'da Şirket Kurulumu İçin Neler Yapıyoruz?

Şirket kurulumundan PayPal hesabınızın açılmasına, pazaryerlerine giriş stratejinizin oluşturulmasından banka hesabınızın açılmasına kadar tüm süreçlerde uzman danışman kadromuz ile e-ihracat ekibiniz gibi hareket ediyoruz. 

İhtiyaç Analizi

E-ticaret operasyonlarınız ya da e-ihracat hedefleriniz doğrultusunda yapılacak bir check-up ile şirket kurulum ihtiyacınıza yön veriyoruz.

Şirket Kurulumu

Hollanda'ya gitmenize gerek kalmaksızın Hollanda'da şirket kurulumu işlemlerini başlatarak, bilgi ve belge süreçlerini yönetiyoruz.

Yerel Adres ve Telefon Numarası

Şirketinize özel yerel adres ve telefon numarası ile servis sağlayıcılar ve müşterileriniz ile lokalize iletişim kurmanızı sağlıyoruz.

Muhasebe ve Mali Müşavirlik

Sınır ötesi e-ticaretin en büyük soru işaretlerinden biri olan vergi ve mali müşavirlik konularında WORLDEF Enterprise olarak uluslararası muhasebe hizmetleri sunuyoruz.

PayPal ve Diğer Online Ödeme Sistemleri

Alışveriş tünelinize giriş yapan her bir müşterinizi özel hissettirecek lokal online ödeme sistemleri ile dönüşüm oranlarınızı arttırıyoruz.

Vergi ve Transfer Optimizasyonu

Gelir vergisi, KDV ve transfer ücretlerini en ideal şartlarda planlayarak tasarruf ortalamalarınızı üst seviyelere taşıyoruz.

Ne Dediler?

Bizi Tercih Eden Şirketler

Stratejik partnerlik yaptığımız ya da e-ihracat danışmanlığı yaptığımız iş ortaklarımız bizimle hep bir adım öndeler. 

Uluslararası Konferanslarımız

Tüm dünyadan binlerce e-ticaret şirketinin katıldığı WORLD E-COMMERCE FORUM’lara göz at!

Online World E-Commerce Forum

16 Mayıs 2020, Online

Akdeniz E-İhracat Konferansı

14 Aralık 2019, Antalya

World E-Commerce Forum Eurasia

26-27 Kasım 2019, Bakü

CDEK CIS E-Commerce Summit

3 Ekim 2019, İstanbul

DHL World E-Commerce Forum

3-4 Mayıs 2019, İstanbul

İzmir DHL E-İhracat Konferansı

25 Mart 2019, İzmir

Ana İş Ortağı

Organizasyon Partnerleri

Kısaca WORLDEF

E-ihracat ekosisteminde Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası eğitim, etkinlik ve danışmanlık organizasyonu olan WORLDEF, İngiltere Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile yoğun bir işbirliği içindedir. Türkiye’yi bölgesel bir e-ticaret merkezi haline getirme vizyonu taşımaktadır.

2019 yılı itibariyle, WORLDEF’in ana iş ortağı Türkiye İş Bankası; TRT ise ana medya sponsoru olmuştur. Diğer yandan, MasterCard, Google, DHL ve UPS gibi uluslararası şirketler WORLDEF’i desteklemiştir.

WORLDEF ENTERPRISE ise Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat danışmanlık şirketi olarak işini yurtdışına taşımak isteyen firmalar için şirket kurulumundan pazar araştırma raporlarının hazırlanmasına, pazar hedeflemeden pazaryerlerinde satışa kadar uçtan uca sonuç odaklı hizmetler sunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Niçin Hollanda'da şirket Kurmalıyım?

PayPal, lojistik avantajları, şirket açıp-kapatma kolaylıkları, alternatif pazaryeri girişleri Hollanda’yı uygun ülkelerden biri konumuna getirmektedir. 

Yurt dışı satışları İçin KDV (VAT) ödemeleri nasıl yapılır?

Hollanda’da KDV üst limiti 25 bin eurodur. Yani 25 bin euro ciro yapana kadar KDV kaydı yapmanıza gerek yoktur. Limit aşıldıktan sonra ise her çeyrekte KDV beyannamenizi hazırlayarak süreçlerinizi yönetiyoruz.  

Yurt Dışında Gelir Vergisi Nasıl Ödenir?

Şirketin yıllık yenilenme döneminde hazırlanacak beyanname ile %20- ile 25 arasında değişin gelir vergisi hesaplanacak ve ödenecektir. Hollanda ile  Türkiye arasında Çifte Vergiyi Önleme Anlaşması olduğu için vergi arzu edilen ülkede ödenebilir. Bu konuyla ilgili Hollanda’da şirket kurulumu sonrası mali partnerlerimizle en uygun ödeme koşulları danışanlara aktarılacaktır.

Hangi pazaryerlerinde Satış Yapabilirim?

Öncelikle Hollanda’daki pazaryerleri olmak üzere Bol, Cdiscount, Real, Zalando ya da Afound gibi birçok pazaryerinde ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. 

Nasıl PayPal Business Hesabı Alırım?

Hollanda’da şirket kurulumu sonrasında bakanlıktan alacağımız belgeler ile PayPal Business hesabınızı açacak ve transfer optimizasyonlarını yapacağız. 

Hollanda Ülke kodlu Telefon Numarası Alabilir miyim?

PayPal Business hesap açılım işlemlerinde ve pazaryerleri gibi servis sağlayıcılar ile iletişimde  kullanmak üzere şirketiniz adına bir telefon numarası alınarak dilediğiniz numaraya yönlendirme yapılacaktır. 

1_enterprise_beyaz

HOLLANDA'DA ŞİRKET KURULUMU

Hollanda’da Şirket Kurmanın Avantajlarını Hemen Öğren