E-TİCARET OPERASYONUNUZU
AMERİKA'YA TAŞIYALIM!

Amerika’da Şirket Kurulumu Avantajlarını Hemen Öğren!

Neden Amerika'da Şirket Kurulumu Yapmalısınız?

Hem geleneksel hem de elektronik ticarette dünyanın en büyük pazarı olan Amerika’da şirket kurulumu işinizi sürdürülebilir kılmak için bir zorunluluktur!

Pazar Hacmi

Sınır ötesi e-ticaret düşünen çoğu girişimcinin aklına ilk olarak Amerika'nın gelmesi isabetsiz değil. Dünyanın en büyük e-ticaret hacmi ve alım gücünü görmezden gelmemek gerek.

Amazon.com

Her ne kadar geçtiğimiz yıllarda dünyanın çeşitli yerlerinde Amazon pazaryerleri etkilerini artırmakta olsa da, Amazon Amerika'ya yetişmenin çok uzağındalar. Nüfus avantajı ve satın alma gücüyle Amazon.com, ürün listelemek için bir numaralı hedef olarak sınır ötesi e-ticaretin kalbi konumunda.

Lojistik

Web mağazanızla çıktığınız e-ihracat yolculuğunuzu Amerika'da bir fulfilment merkezi ile sınır ötesi e-ticaret seviyesine taşıyarak lojistik maliyetlerde rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

Legal Varlık

Avrupa'nın aksine Amerika'da KDV kaydı yapılmamasına rağmen sattığınız ürünler için depoladığınız eyalete göre satış vergileri ödemek durumundasınız. Bu sebeple Amerika'da şirket kurulumu zorunlu hale geliyor.

Vergi

Eyalet satış vergisi olmayan ve gelir vergisi oranları %2.2 - 6.6 arasında değişen Delaware eyaletinin vergi avantajlarından en iyi şekilde yararlanın.

Lokalizasyon

Amerika'da şirket kurulumu ile kayıtlı ofisiniz üzerinden müşteriler ve servis sağlayıcılar ile Amerikan yerel adresi ve telefon numarası ile iletişim kurun.

Amerika'da Şirket Kurulumu İçin Neler Yapıyoruz?

Amazon’a giriş ve reklam harcamalarının teşvik
kapsamına alınması için gereken şartlar göz önünde bulundurularak uygun çözümler WORLDEF Enterprise
tarafından hazırlanmıştır.

İhtiyaç Analizi

E-ticaret operasyonlarınız ya da e-ihracat hedefleriniz doğrultusunda yapılacak bir check-up ile Amerika'da şirket kurulumu ihtiyacınıza yön veriyoruz.

Şirket Kurulumu

Amerika'ya gitmenize gerek kalmaksızın kuruluş işlemlerini başlatarak, bilgi ve belge süreçlerini yönetiyoruz.

Yerel Adres ve Telefon Numarası

Şirketinize özel yerel adres ve telefon numarası ile servis sağlayıcılar ve müşterileriniz ile lokalize iletişim kurmanızı sağlıyoruz.

Muhasebe ve Mali Müşavirlik

Sınır ötesi e-ticaretin en büyük soru işaretlerinden biri olan vergi ve mali müşavirlik konularında WORLDEF Enterprise olarak uluslararası muhasebe hizmetleri sunuyoruz.

Şirketin Resmi Gereklilikleri

Zorunlu yurt dışı aracı ödemesi, isim taraması ve isim hakkı alımı, şirket başvurusu, kuruluş belgesi, belgelerin fiziksel kopyası, şirket mührü, noter onaylı yetkili kişi belgesi, banka yetki belgesi ve EIN numarası temin edilerek gerekli durumlarda kullanılmak üzere hazır tutulacak.

Vergi ve Transfer Optimizasyonu

Gelir vergisi, KDV ve transfer ücretlerini en ideal şartlarda planlayarak tasarruf ortalamalarınızı üst seviyelere taşıyoruz.

Ne Dediler?

Bizi Tercih Eden Şirketler

Stratejik partnerlik yaptığımız ya da e-ihracat danışmanlığı yaptığımız iş ortaklarımız bizimle hep bir adım öndeler. 

Uluslararası Konferanslarımız

Tüm dünyadan binlerce e-ticaret şirketinin katıldığı WORLD E-COMMERCE FORUM’lara göz at!

Online World E-Commerce Forum

16 Mayıs 2020, Online

Akdeniz E-İhracat Konferansı

14 Aralık 2019, Antalya

World E-Commerce Forum Eurasia

26-27 Kasım 2019, Bakü

CDEK CIS E-Commerce Summit

3 Ekim 2019, İstanbul

DHL World E-Commerce Forum

3-4 Mayıs 2019, İstanbul

İzmir DHL E-İhracat Konferansı

25 Mart 2019, İzmir

Ana İş Ortağı

Organizasyon Partnerleri

Kısaca WORLDEF

E-ihracat ekosisteminde Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası eğitim, etkinlik ve danışmanlık organizasyonu olan WORLDEF, İngiltere Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile yoğun bir işbirliği içindedir. Türkiye’yi bölgesel bir e-ticaret merkezi haline getirme vizyonu taşımaktadır.

2019 yılı itibariyle, WORLDEF’in ana iş ortağı Türkiye İş Bankası; TRT ise ana medya sponsoru olmuştur. Diğer yandan, MasterCard, Google, DHL ve UPS gibi uluslararası şirketler WORLDEF’i desteklemiştir.

WORLDEF ENTERPRISE ise Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat danışmanlık şirketi olarak işini yurtdışına taşımak isteyen firmalar için şirket kurulumundan pazar araştırma raporlarının hazırlanmasına, pazar hedeflemeden pazaryerlerinde satışa kadar uçtan uca sonuç odaklı hizmetler sunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Kimler Amerika'da şirket Kurulumu Yapmalı?

Amerika e-ticaret pazarında Amazon ya da web sayfası üzerinden satış yapmak isteyen girişimcilerin Amerika’da şirket kurulumu yapması bir gerekliliktir. 

Amerika'da Satış Vergileri Nasıl İşliyor?

Ürünlerinizin satıldığı veya depolandığı eyalete göre ayrı olarak federal ve eyalet vergileri çıkar. Ancak bu vergiler gümrük vergileri ve lojistik giderleri göz önüne alınca düşük oranlardadır. Avrupa’nın aksine aşılması gereken bir satış eşiği yoktur. 

Yurt Dışında Gelir Vergisi Nasıl Ödenir?

Şirketin yıllık yenilenme döneminde hazırlanacak beyanname ile eyallet bazlı gelir vergisi hesaplanacak ve ödenecektir. Amerika ile  Türkiye arasında Çifte Vergiyi Önleme Anlaşması olduğu için vergi arzu edilen ülkede ödenebilir. 

Hangi pazaryerlerinde Satış Yapabilirim?

Amerika’da şirket kurulumu sonrası öncelikle Amazon olmak üzere Wayfair, Ebay gibi platformlarda gerekli şartlar sağlandıktan sonra satış yapmak mümkündür. 

Nasıl PayPal Business Hesabı Alırım?

Maalesef Amerika’da PayPal hesabı kurulurken teyit için istenen belgeler orada fiziksel olarak bulunmayı zorunlu kıldığından Amerika şirket kurulumu için PayPal hesap açılışı dahil değildir. 

+1 Alan kodlu Telefon Numarası Alabilir miyim?

Hesap açılış işlemlerinde ve pazaryerleri gibi servis sağlayıcılar ile iletişimde  kullanmak üzere şirketiniz adına bir telefon numarası alınarak dilediğiniz numaraya yönlendirme yapılacaktır. 

1_enterprise_beyaz

AMERİKA'DA ŞİRKET KURULUMU

Amerika’da Şirket Kurmanın Avantajlarını Hemen Öğren