Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Yeni nesil hediye platformu Popile, 9 yatırımcıdan destek aldı

Yeni nesil hediye platformu Popile, 1,52 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını duyurdu. “Ünlülerden kişiye özel kutlama videoları” fikri ile yola çıkan girişim, tohum finansman turunu 9 yatırımcının desteği ile tamamladı.
hediye platformu

Dijitalleşen satın alma alışkanlıkları ile beraber ortaya çıkan yeni nesil hediye kavramı yeni iş fikirleri doğurmaya devam ediyor. Bu fikirler yatırımcılardan da destek alıyor. Online hediye platformu Popile, 1,52 milyon dolar değerleme üzerinden ilk yatırımını aldığını duyurdu.

Popile, 2020 yılının sonunda kullanıcı ile buluştu. Müzisyen, futbolcu ve içerik üreticisi ünlüler aracılığı ile kişiye özel kutlama mesajları sağlayan şirket, fikir aşamasından bu yana kendi kaynaklarıyla ilerledi. Girişim, yurt dışı merkezli 9 yatırımcının desteği ile tohum finansman turunu tamamladı.

“Popilemek kültürünü tüm Türkiye’ye duyurmaya başlıyoruz”

Hediye platformu Popile’nin kurucu ortaklarından Ertuğrul Uçar, 1 yıl önce bir sohbet arasında tamamen hayal olarak ortaya atılan “ünlülerden kişiye özel kutlama videoları” fikrinin “Popile” adı altında 28 Aralık 2020’de kullanıcılara buluştuğunu söyledi. Uçar, “Sadece ağustos ayında ‘popile’yen kullanıcı sayısı bini geçti. Hem ünlü isimler ile yaptığımız işbirlikleri hem de arka planda ekibimiz hızla büyüyor. Bize güvenen ve hedeflerimize ortak olan herkese teşekkür ederiz. ‘Popilemek’ kültürünü tüm Türkiye’ye duyurmaya başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hediye platformu gelirlerin önemli kısmını STK’la bağışlıyor

Ertuğrul Uçar, Mehmet Ali Erbil, Mahmut Tuncer, Serdar Ortaç, Alper Kul, Rüştü Reçber, Aydemir Akbaş, İlker Aksum, Bahar Şahin, Şafak Sezer, Serkan Akın, Ömür Gedik ve daha pek çok tanınmış ismi kullanıcılar ile bir araya getirdiklerini vurguladı. Elde ettikleri gelirlerin önemli bir kısmını sipariş sahiplerinin talepleri doğrultusunda seçtikleri STK’lara bağışlayarak sosyal sorumluluk bilincine katkı sunduklarını ifade eden Uçar, “İnsanların mutluluklarına ortak olarak ufak da olsa hayatlara dokunmaya devam etmek öncelikli hedefimiz. Öte yandan, PopiTime özelliğini kısa bir süre içerisinde hayata geçirerek ünlülerle toplu online görüşme imkanı tanımayı amaçlıyoruz. 2022 yılında da yurt dışına açılmak için harekete geçeceğiz.” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler